Идва ли краят на Фейсбук?

От: Идва ли краят на Фейсбук?

Да споделя лична информация с кои трети лица? и аз го чух по новините, но едва ли личните данни ще станат публично достояние, защото доколкото знам това навсякъде е противозаконно, както с Гугъл имаше проблем, че снимали лицата на хората, рег номера на МПС-та и т.н.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Да споделя лична информация с кои трети лица?

Разбира се, че споделя информация. С рекламодателите!
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Няма да има НИКАКЪВ проблем.
Кефи ме наглостта на фб с която заявяват, че може да споделят всичко с трети лица. Всички се стремят да съобщят на своите потребители точно обратното, а ФБ имат възможността да не са като тълпата.
Те знаят, че това не е проблем защото социалната мрежа се ползва главно от простолюдието.
Нима вярвате, че някой се интересува от това кой кога се е е*бал?

тъпаците взеха да споделят по стените си някакви много смешни монолози и съобщения..все едно някой ще ги чете (но това говори за акъла им и че подобни изменения в условията на Фб не би ги изгонил)
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Не знам с какво ще им е полезно на рекламодателите с кого и какво си пиша или едва ли ще тръгнат да ми разпространяват снимките из нета.. А аз държавни тайни в фейсбук избягвам да споделям :D
..Но определено започнаха да прекаляват с тези нежелани реклами навсякъде - пощата, ютуб, фейсбук.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Не знам с какво ще им е полезно на рекламодателите с кого и какво си пиша или едва ли ще тръгнат да ми разпространяват снимките из нета.. А аз държавни тайни в фейсбук избягвам да споделям :D
..Но определено започнаха да прекаляват с тези нежелани реклами навсякъде - пощата, ютуб, фейсбук.

има хора със стотици и дори хиляди снимки (2-3 мб минимум нали имат телефони тип плазми)
статусите им са само копирани текстове, коментарите са още два пъти по тъпи

всичката тази тъпотия според теб къде се съхранява и колко пари струва?
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Не знам с какво ще им е полезно на рекламодателите с кого и какво си пиша...

почни да си следиш десния сайдбар във фб или suggested постовете след НГ и ще разбереш. Няма какво толкова да стане, освен че е досадно. Просто тоя лов на вещици е излишна врява.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

От 100 мацки които познавам 90 са цял ден в фаце а останалите 10 по 12 часа , хайде сега оставете тая приказка фаце щял да загуби популярност и др. неща. Според мен още доста време няма да има конкуренция това нещо.Да признавам си и аз кисна сумата време там и не съм само аз , може в някой класации да е загубил някои процент популярност но в БГ няма такова нещо ;)
Мога да ти дам линкове как народът се оттегля с милиони. И че цели грамадни системи има зад ФБ за анализ на навиците ти.
Я почсни това
Куките викат на спявка който организира протести, например. Един полицай си каза, че първо у ФБ проверяват ако търсят някого за нещо.
Защо трябва да си пенсионер или тиин или домакин за да ползваш в facebook хората го ползват с телефона навсякъде на работа в градския транспорт като карат кола съм забелязал в задръстване си ровят в телефона из FB като чакат светофари. Общо взето ползва се навсякъде не е нужно да седиш 24/7 Вътре за да ползваш fb. Също така като идеш на кафе хората си разцъкват из fb докато пият кафето и си говорят от време на време постват из FB. Заразата е навсякъде и не мисля че скоро ще спре :beer:
Много хора се научиха отде се пуща смартфона и де е копчето на компа. И браузърът тръгва на ФБ, че иначе не могат да си го намерят отде се пуща.

С какъв акъл аз ще си изтъпаня личните данни, да ги разнася целия свят като прасе-блажен вестник? Имам 2-3 снимки за парлама, на страницата ми. Едната я намерих на съвсем трети сървър, някой си я харесал и за замъкнал да били я гласували. Туй нещо ако спре (дай Боже) - хората ще хукнат по улиците със свои снимки, и ще се питат един друг - "харесва ли ти?"

http://elitebook.bg/ - ей тука не може да се регнеш без Гейбук акаунт! И се имат за много умни и елитни... Смятай какви хора го преценяват, щом го имат за задължително! Още малко и ще ме викнат да ме препитват за познания по Биг Брадър и 2-3 турски сапунки по избор.
 
Последно редактирано:
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Те сега си гледат каквото искат просто вече те информират, че ще го правят в бъдеще.
+ Повечето хора дори не са прочели известието.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

за мен отдавна са се предоставяли личните данни на 3-ти страни, въпросът е че в този момент се опитват да си го узаконят с новите правила в сайта
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Пълна полицейщина и терор е тоя проклет клесбук. Имам забрана да коментирам новини от фейсбук профила във всички сайтове. Да се закрива!
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Не мога да се стърпя!
http://gatakka.eu/?p=120
Тука има и други:
http://gatakka.eu/?s=фейсбук

Ето ви един цитат, замислете се:

Конгресът преподписа финансирането
на „Фейсбук“ –
мощната програма на ЦРУ
за онлайн наблюдение.

Според докладите на Мин.
на вътрешната сигурност

„Фейсбук“ е заменил почти всички
други програми на ЦРУ

за събиране на информация
след откриването си през 2004 г.

След години тайно наблюдение
бяхме поразени от това

колко много хора доброволно желаят
да разгласят къде живеят,

религията си, политическите си
разбирания, списък на приятелите си

в азбучен ред, имейлите си,
тел. си номера, стотици свои снимки

и дори да обновяват състоянието си,
казвайки какво правят в момента.

Сбъдната мечта за ЦРУ.

Овациите са за агента на ЦРУ
Марк Зукърбърг,

който ръководи операция „Фейсбук“.

Тайният агент
с кодово име „Повелителят“

наскоро бе удостоен с орден
за заслуги в разузнаването

за работата си по програмата
„Фейсбук“, която той нарича:

„най-мощният инструмент за обществен
контрол, създаван някога“.

Прозорецът с предложения
за приятели е инструмент,

позволяващ на агентите
да се инфилтрират в обкръжението

на заподозрени в дисидентство
.
http://gatakka.eu/?p=967
 
Последно редактирано:
От: Идва ли краят на Фейсбук?

и какво? ГОЛЯМ ПРАЗ, че цру или който и да е там ще ми научат рождената дата и какво правя е момента! Или че мразя цигани.Ще загинат народи или Вселената ще спре своето развитие?!
В момента съм в кенефа и кендзам! Супер полезната информация!

едит: и стига с тая мания за собствено величие и че някой гледа на 99% от хората на планетата като на нещо повече от пионки. ти от какво се притесняваш? цру ще ти направи психо профил на базата на фейсбук и ще установи, че след 10 години ще напишеш java приложението което ще срути американската икономика? И още утре ще пусне агентите по петите ти... джейсън борн.
 
Последно редактирано:
От: От: Идва ли краят на Фейсбук?

...
едит: и стига с тая мания за собствено величие и че някой гледа на 99% от хората на планетата като на нещо повече от пионки. ти от какво се притесняваш? цру ще ти направи психо профил на базата на фейсбук и ще установи, че след 10 години ще напишеш java приложението което ще срути американската икономика? И още утре ще пусне агентите по петите ти... джейсън борн.
Какво сега, агитираш ме да влизам у Гейбук, или ми даваш акъл по принцип? Не помня да съм ти искал.
Който "няма какво да крие" - няма и какво да покаже. А хората, които държа в обкръжението си - не висят в тая система, или много рядко.

и че някой гледа на 99% от хората на планетата като на нещо повече от пионки.
Тука си прав, ама аз не държа да си разменям виртуални цунки, коледни елхички и сърчица с тях.
 
Последно редактирано:
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Едва ли скоро ще видим края на Facebook, ако изобщо го видим. Само руснаците са успели да го победят с "ВКонтакте" май.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Едва ли скоро ще видим края на Facebook, ако изобщо го видим. Само руснаците са успели да го победят с "ВКонтакте" май.
Заменяш един проблем - с друг.
Иначе - нарояване на много на брой професионални соц. мрежи, профилирани по професия. Не знаех, че IT-тата се отделили от LinkedIn, т.е. http://www.spiceworks.com
Това е бъдещето, според мен.
 

Горе