Идеи за монетизизиране на блог

tricky

New Member
Здравейте,

Имам блог на няколко месеца. Според мен се развива добре, има по около 4000 уникални на ден, а баунс рейта е под 1% за целия период. Слагам скрийншот за да добиете по-пълна представа.
BR.jpg
Блога е със снимков материал на всякаква тематика, предимно със забавна насоченост.
Можете ли да ми дадете някаква идея как да го монетизирам.? Имам предвид нещо по-различно от адсенс и разни афилиейти. Пуснала съм GumGum реклами на снимките, за сега това е единственото, за което се сещам.
Извинявам се за това, че темата най-вероятно е дискутирана много пъти, но ме интересува може ли да имам някаква полза от ниския баунс рейт?
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Аз мога да те преориентирам към - продажба на реклама. Все пак фън блог с 4К уникални на ден е сериозна работа. Но като цяло пазара е такъв, че ще трябва да се ограничиш с опциите, които са застъпшени усилено тук. Другото е нещо като собствена услуга / продукт да започнеш да продаваш. Все пак трафика е за това, да бъде накаран да ти носи облаги. Било то материални или духовни. :)

Ти реално не си ли проучила нещо по въпроса. Нещо като да видиш какво правят конкурентите или модел, който да си виждала да работи - бил той чужд или тукашен. Успехи. :)
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Искам да видя тоя сайт с 0.5% баунс рейт!

Ако не искаш да го споделяш, може един скрийншот на хоумпейджа (може логото да не се вижда) да постнеш (пък и на лична бележка може) - интересно ми е да видя как иглежда... В замяна не знам какво да предложа, ама да речем че печелиш форумните ми симпатии :) .
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Искам да видя тоя сайт с 0.5% баунс рейт!

Ако не искаш да го споделяш, може един скрийншот на хоумпейджа (може логото да не се вижда) да постнеш (пък и на лична бележка може) - интересно ми е да видя как иглежда... В замяна не знам какво да предложа, ама да речем че печелиш форумните ми симпатии :) .

Изпратих на лични:)
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Аз мога да те преориентирам към - продажба на реклама. Все пак фън блог с 4К уникални на ден е сериозна работа. Но като цяло пазара е такъв, че ще трябва да се ограничиш с опциите, които са застъпшени усилено тук. Другото е нещо като собствена услуга / продукт да започнеш да продаваш. Все пак трафика е за това, да бъде накаран да ти носи облаги. Било то материални или духовни. :)

Ти реално не си ли проучила нещо по въпроса. Нещо като да видиш какво правят конкурентите или модел, който да си виждала да работи - бил той чужд или тукашен. Успехи. :)

Благодаря! Иначе да, гледам ежедневно такъв тип сайтове. В общи линии това са вариантите - адсенс, Гъм-гъм и директни рекламодатели при по-развитите. Все пак исках и друго мнение, може да пропускам нещо:)
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Благодаря! Иначе да, гледам ежедневно такъв тип сайтове. В общи линии това са вариантите - адсенс, Гъм-гъм и директни рекламодатели при по-развитите. Все пак исках и друго мнение, може да пропускам нещо:)
Ако случайно пропускаш нещо, съветвам те да погледнеш какво правят сайтовете в твоята ниша и по-специално - по-старите, като теб. Малко ми е чудно иначе някой да дърви сайт, който е на поне 5-6 години с голям трафик, респективно харчещ голям хостинг ресурс, и в същото време да не прави пари. Все пак и модерирането на такова нещо изисква време и усилия. Огледай се на около. Едно ще ти кажа - няма да откриеш топлата вода. :) Просто ще се адаптираш, което е и практика в маркетинга.
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Блогът предизвиква към задържане и кликане насам-натам, понеже юзърът иска да види/бъде изненадан още..
Дори на мене ми подейства по такъв начин.

Адсенс и други кликажни истории наистина едва ли ще са много резултатни, ама пък импресиите определено ще са стабилни.
Другите да кажат как най-добре се монетизират импресии - аз немам опит в таа област.
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

"Нисък баунс рейт = малко кликове на рекламите ... "

netsurfer, Нещо не схващам логиката ти? Би ли обяснил?
 
Последно редактирано:
От: Идеи за монетизизиране на блог

netsurfer, не мога да ти изпратя ЛС, дава някаква грешка.
 
Последно редактирано:
От: Идеи за монетизизиране на блог

tricky, дори не мога да повярвам, че съществува такъв сайт, мамка му, моите са с 10 % баунс и аз мислех, че това в минимума, любопитството ми е огромно. Може ли и аз да надзърна?
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

tricky, дори не мога да повярвам, че съществува такъв сайт, мамка му, моите са с 10 % баунс и аз мислех, че това в минимума, любопитството ми е огромно. Може ли и аз да надзърна?
Ок, пратих :)
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Добре де, в крайна сметка не схващам защо се пита за даден блог, а адреса е в такава голяма тайна забулен.
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

Добре де, в крайна сметка не схващам защо се пита за даден блог, а адреса е в такава голяма тайна забулен.
Няма никаква тайна, не го поствам тук за да не се приеме като реклама. До колкото знам това не се толерира много. Затова ако някой проявява интерес го пращам на лични :)
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

tricky, не се притеснявай, сподели го в темата. И без друго интересът е голям. Мен също ме загриза любопитството :)
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

tricky, не се притеснявай, сподели го в темата. И без друго интересът е голям. Мен също ме загриза любопитството :)

Добре, ето линк: http://4funpics.blogspot.com/. Все пак целта ми не беше да си показвам блога, а ако може да чуя някоя идея как да се възползвам от ниския BR...освен да се кандидатирам за Гинес:Р:))))))))
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

И аз нямам опит в монетизирането на импресиите. Това, което ми попадна като идеи са две неща Гъм-гъм/имидж спейс медия, което вече си го направила и локване на контента с ЦПА за нови посетители от гугъл след като блогът добие малко повече популярност и трафикът е постоянен.
 
От: Идеи за монетизизиране на блог

А какво е това локване на контанета с ЦПА?
 

Горе