Идеи и насоки при стартиране на сайт

lilweezy

New Member
Здравейте!

Това е първият ми пост във форума и преди всичко искам да поздравя всички тук за страхотната работа, която вършат и помощта, която оказват. Страхотни сте и форума е наистина изключително ценен. Браво!

Моят казус накратко: реших да си направя сайт на английски език и да го монетизирам с AdSense, а по-нататък и да започна предлагането на собствен продукт. Използвах WordPress и темата им 2016. Бях си поставил един минимум от постове и статии, които да има преди да пусна сайта (сега си стои на coming soon). Започнах да пиша статии и постове за съдържание (отне ми около 3 месеца). Всичко аз, без да копирам, тъй като разбрах, че уникалността е от изключителна важност. Направих някой леки промени по дизайна на темата, създадох страниците, публикувах съдържанието, текст, снимки и общо взето всичко, което бях си заложил като минимум за начало. Сега се нуждая от малко насоки за това какви плъгини ще ми трябват и в какъв ред да ги сложа. До сега имам следните: контакт форма, галерия и защита за копиране на съдържанието (текста). От прочетеното тук във форума стигнах до решението да сложа само още 3: W3 total cache, Yoast SEO и Google analytics (ако въобще се води плъгин). Моля за съвет, има ли значение по какъв ред ще ги инсталирам и настройвам и дали пропускам нещо много важно (не само откъм плъгини). Надявам се на органичен трафик и по-малко такъв от социалните мрежи. Освен уникалността на съдържанието, мета данни и описания, оптимизираните графики, ключовите думи, линкове и SEO плъгин къде още е добре да се пипне за по-добри резултати?! Всякакви идеи, насоки и окуражителни слова ще ми бъдат полезни.

Ако има нещо, което съм пропуснал да спомена, а е от значение - кажете.

Очаквам вашите отговори.

ПП: Ако темата е по-уместно да бъде само в ProBlogging, а не в WordPress - преместете я.
 
Последно редактирано:
Няма голямо значение в какъв ред. Според мен се хвани и ги направи всички в един момент. Едва ли ще отнеме повече от час за настройка на всичките плъгини.

Wp-optimize - хубаво плъгинче за оптимизация на базата данни. Ползвам го, върши работа.

Ако имаш някакви плъгини, функции, които са важни за много посетители, а ти имаш двама - не ги включвай още.
Погледни си и резултата От pagespeed. Мобилна версия?
 
Здравейте!
и защита за копиране на съдържанието (текста). .
Това се правеше преди 10-на години със един алерт придружен от тъп надпис. Откажи се от тия глупости.
 
Освен да е забранено десния клик на мишката, друго не виждам.
1. Ctrl+Shift+I и ако това също е забранено кликане в менюто на браузъра.
2. Ctrl+U

Казвал съм го много пъти, качено ли нещо в интернет няма как да се защити от копиране.

За сайт на английски по-реалистично е да си цакаш абонамент за DMCA protection и да ти завеждат кейсовете.
 
Представяш ли публично съдържание можеш да го защитиш само със сайт на Flash или подобна алтернатива. Скрапера няма да му пука дали има алерт или някакви други неща по кода. Занимавал съм се със скрапване и няма проблеми, стига изхода да е текст.
 
1. Ctrl+Shift+I и ако това също е забранено кликане в менюто на браузъра.
2. Ctrl+U

Казвал съм го много пъти, качено ли нещо в интернет няма как да се защити от копиране.

За сайт на английски по-реалистично е да си цакаш абонамент за DMCA protection и да ти завеждат кейсовете.


И забраната за копиране на съдържанието вече е напълно безсмислена
 
Сайтове със "защита" ги мразя повече от сайтове с изскачащи прозорци "харесай/сподели-в-бгтоп"!
Не за друго, а защото ми пречат да маркирам текст и да ровна за повече подробности в търсачките.
Преди време един такъв сайт ме ядоса толкова, че му откраднах видеото, което бе указано с код, а не с директна връзка.
Няма скрити неща в един сайт! Не си тормозете посетителите. Само губите от това.
 
По въпросите ти - където е удачно, вграждай видео материали.
 
Благодаря ви много. Бях се отчаял, че никой не пише.

Махнах го този плъгин за защита на съдържанието. Оправих аналитикса и Yoast-а (май ще има доста експериментиране с него за в бъдеще). Писах на съпорта на CooliceHost, понеже на доста места прочетох, че от хостинга биха дали най-добър съвет за кешинг плъгин. Така че, остана ми да настроя W3 Total Cache и да чакам Google да индексира сайта (колко време му трябва?! - качих картата на сайта и до сега са индексирани 2 линка от 75 подадени?!). После мисля да поразвия профилите на сайта в социалните мрежи. Как би се отразила платена Facebook реклама?!

ПП: Сегашната скорост на сайта от PageSpeed Insights: 63 за мобилната и 72 за десктопа.
 
Как би се отразила платена Facebook реклама?!
Ако имаш пари за трошене, можеш да ми поръчаш каса белгийска бира. Значително по-полезно ще е.

Онова, дето великия филм на века щял да пристигне скоро и сички да тичат за билети, махнал ли си го?
 
Хм, тъкмо реших да е W3 плъгина сега се двоумя, но както и да е все един ще е. Да, махнах го това за coming soon-а. 5-6 дни отакто съм го събмитнал в сърч конзола?!
 
W3 toral shit е зарязан. ориентирай се към друг примерно супер кейч
Не е зарязан имаше доста голям ъпдейт преди около месец.

Със супер кеша ще трябва да накачулиш още други плъгини, защото той само кешира.
 
W3 сложих и без да съм минал през всички настройки все още - Гугъл ми вдигна скоростта на мобайла от 63 на 73 и десктопа от 72 на 87. Като се поизуча още надявам се ще се подобри отново.
 

Горе