Идеи относно немски онлайн магазин!

Anani

Active Member
Здравейте,
Преди около месец и половина имах бегла идея,но сега вече съм наясно-искам да направя е-shop в Германия(за германци)!В края на април ще се местя да живея в Германия и целта ми ще е офлайн магазин за козметика и бижутерия!Та, искам да доразвия темата и да направя и онлайн shop,но който да включва и други групи стоки!И понеже няма много време, а вече бистря стратегии-искам да попитам-Имате ли идеи за силни артикули през нета за там? И...а ко някой има личен опит в изграждане или пък продаване на нещо през нета-ще му бъда благодарен да сподели!Благодаря на всеки включил се!!!
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

То доста хора имат опит тук с продажба и маркетинг/ seo, питай какво точно те интересува, аз нищо не разбрах, поне освен това за идеи за продукти.
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Немците обичат да пият бира, така че ако продаваш нещо свързано с това мисля, че би имал успех. Например някакви странни чаши, отварачки и т.н.
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Имам в предвид ако някой е правил немски сайт или магазин да предложи хитов артикул за продажба през нета(ако не е проблем)!А ако някой действително има опит на този пазар-може да се свърже и на лично-просто за да ме улесни в детайли!
P.S. То,нали знаете,като не е ясно нещо-човек не може да пита правилно!Пак благодаря на всеки!
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Имам в предвид ако някой е правил немски сайт или магазин да предложи хитов артикул за продажба през нета(ако не е проблем)!А ако някой действително има опит на този пазар-може да се свърже и на лично-просто за да ме улесни в детайли!
P.S. То,нали знаете,като не е ясно нещо-човек не може да пита правилно!Пак благодаря на всеки!

На български пазар има ли нещо хитово?
според мен - не.
Ако се появи нещо - то пазара бързо се наводнява и така да чакаш да ти кажат какво да продаваш...:oops:
по-добре виж нещо което се търси доста и постоянно, отколкото нещо което в момента се търси много и скоро цената ще падне и пазара ще е наводнен/
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Благодаря!Не чакам на никой-просто попитах!На българския пазар също има хитови неща!Както и да е!Исках да попитам дали има някой с опит на немския пазар-защото това предполага знание на езика,след това правилна стратегия,правилно изградена база за SEO и т. н.!А че не чакам нещо наготово-съжалявам ако съм оставил такова впечатление!
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Искам да попитам и нещо друго!Има ли голямо значение за SEO-то,при положение,че сайта ми се хоства в БГ!Благодаря ви!
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Честно казано огромно значение... ако не вярваш хостни го в Пакистан или Бангладеш и ще видиш за какво иде реч.
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Абе, хора-нали за това трябва да е един форум-ако знаеш нещо и искаш да го споделиш-да го направиш!Не виждам полза от безмислени постове,но как да е!Вече ми е ясна цялата идея за моя е-shop,но искам да попитам знаещите-моля,кажете ми какъв би бил проблема при хостване от БГ(като да речем,че намеря готин БГ хост с видимост в Германия и бързото отваряне на сайта не е проблем)Интересува ме дали има значение за SEO-което ще спретна, и примерно за IP адрес и т.н.!Който знае и иска да го сподели-може да не е само бира почерпката!
 
От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Добре де разконспирира ме. :D

Дай да видим какво питаш - ти казваш, че искаш сайта да се оптимизира за Германия (може би и Австрия?) и в същото време искаш да го хостваш в България. Виждаш ли оксиморона?

Намери си немски хостинг и го стовари там - ще ти е в пъти по-лесно. БГ хостинзите нямат чак кой знае колко добра международна свързаност и германските ти клиенти ще чакат малко повечко което е сигурен сигнал че нещо не е наред. Ако не вярваш - пробвай да отвориш извън страната vbox7 и ще видиш какво имам в предвид.

Имам същия проблем като теб и ми ПИСНА да гледам че сайта ми се зарежда 10-15 секунди извън страната. В момента се местя на източното крайбрежие и постигам скорости от около 1 секунда, което за Google е много силен сигнал. Ако не вярваш използвай http://tools.pingdom.com и тествай сайта ти как се зарежда от Амстердам. Надявам се ламбичката да ти светне - за германски сайт, германското IP е незаменимо.
 
От: От: Идеи относно немски онлайн магазин!

пробвай да отвориш извън страната vbox7 и ще видиш какво имам в предвид.

Причините за това са съвсем други.

Щом иска български да му е хостинга, български да е - някои от нашите хостинг провайдърите имат сървъри и в Германия.
 
От: От: Идеи относно немски онлайн магазин!

Причините за това са съвсем други.

Щом иска български да му е хостинга, български да е - някои от нашите хостинг провайдърите имат сървъри и в Германия.

БГ Хостинг с БГ сървъри е различно от БГ Хостинг с ДЕ сървъри
 

Горе