Идеята е най-лесната част от предприемачеството

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Едно интересно интервю. Казват се доста неща от първа ръка :)

[video=youtube_share;hDJcLSTMvN4]http://youtu.be/hDJcLSTMvN4[/video]

Дано ви е полезно :)
 
  • Like
Реакции: snux
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Не съм гледал интервюто, но и не съм напълно съгласен със заглавието, че идеята е най-лесната част от предприемачеството.
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

И аз не съм съгласен идеи много, но колко от тях ще успееш да реализираш ? Колко от тях ще са доходоносни и прочие :)
а сега ще се насладя на интервюто за което ти благодаря :)
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Мисля, че имаш ли идеята - другото е по-лесно, след като получиш и консултация как да го изпълниш. В повечето книги, които съм чел (предимно мотивационни), идеята е едно от най-силните и важни елементи, над които се мисли добре, прави се проучване, дообогатява се, развива се и прочие. С едно съм съгласен на 100%, добра идея, с бъдеще, не трябва да глътне голям бюджет за изпълнението и, поне в началото. А под това имам предвид и съфинансиране, ако е наистина добра и има бъдеще. Естествено, за да изглежда и професионално, трябва да има зад себе си и стабилен бизнесплан, който да е разписан точно и ясно. ;)
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Благодаря за интервюто, изгледах го. Направи ми впечатление, че Христо Попов използва доста изрази на английски език,
а в същото време няколко пъти вместо" защото" казва "щото". Стана ми интересно с какво точно се е занимавал този човек
и открих в нета, че е собственик / или бивш? / на магазините "Фамилия", които дали ги има още?
Преди това разказва за фирмата им "Микс експрес", която е фалирала за 3 месеца.
Тук коментарите за него и магазините са много:
http://www.karieri.bg/forum/rabota/kompanii/2571_familiia_-_veriga_magazini/
Иначе е симпатичен като образ, добре образован, но и аз не съм напълно съгласен, че идеята била най-лесната част в предприемачеството.
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Самата идея без действия не струва нищо, самите идеи идват всеки ден по много. Всяка една от тях може да бъде добра, стига да си способен да предприемаш действия. Това прави предприемачите различни хора, защото те осъществяват идеи от които другите ги е страх.
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Тоя ми прилича визуално на Джаро :)

Иначе и аз съм съгласен, че идеята не е най-важна. По-добре реализирана добра идея, отколкото нереализирана гениална идея. А добри идеи бол.
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Незнам историята на този човек , но не мога да се сългася, че СТАРТ АП-А :) се прави без пари . Не че аз съм големия успял бизнесмен, но с всички икономисти с които съм говорил казват, че за какъвто и бизнес да се хванеш, трябва да имаш капитал поне за 6 м. (за web-проект според мен поне година )Относно идеята, според мен трябва да е най-малкото нишова за да тръгнеш с нисък капитал, ако отиваш в силно конкурентна среда няма как да стане СТАРТ АП-А без пари :)
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

слушал съм го на живо и много ми хареса начина му на мислене, ако реално това което говори е и негово собствено виждане

защото повечето мотиви от разказите му съм ги срещал в известни книги за предприемачеството...

а дали идеята е най-важна или не - всичко е относително и всеки избира своя път. дали ще заложиш на новаторска идея и много опити без пари, пълни с надежди и мечти или на изпитана идея и капитал е просто поредното решение на предприемача...
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Едно е да знаеш,
друго е да можеш.
А трето и четвърто е да седнеш и да го направиш.

Николай Хайтов

Не съм гледал видеото, но идеи с лопата да ги ринеш. Ако действах като Д. Тръмп, може би щях да имам повече от него.
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Интервюто е страхотно. Аз също харесвам начина му на мислене. До някъде, може би е прав за старт с малък бюджет и точно това е мотивът - когато се лишаваш за да плащаш заплати и избутваш фирмата на свой гръб и на базата на много лишения, тогава ще направиш всичко възможно за да катериш стъпалата ...
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

От цялото интервю човек може да се направи един много важен извод,тоест печеленето на пари на всяка цена не трябва да се превръща в самоцел.
Мисля,че бъдещето на бизнеса е точно в това да си честен към потребителя,тоест като му предлагаш примерно краве мляко и на продукта пише краве мляко действително да предлагаш мляко от крава,а не цвик с палмово масло,суха субстанция и консерванти,списъка е дълъг и всички знаем за какво става въпрос.
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Този пич, не го знам какъв е, но преди време работех за един пич, който се опитваше да му се случват нещата както трябва в ресторантьорството и познайте какво стана - концепцията - ОК, идеите - ОК, реализацията - на един от проектите - 90%, на другия 40% (дали от липса на пари или опит или идея, не знам). Проекта с 40% реализация дори не го пусна на пазара. Другия проект работи 1 година и затвори. Затвори и основното си заведение. След това отвори ново - затвори и него след 9 месеца.

Та понякога ти трябват парички за рекламка, за реализация на новите идеи и т.н. Идеята е реализацията са важни, но ако имаш един капитал зад теб това ти дава спокойствие да мислиш и да оптимизираш. А не 50% от времето ти да се губи в мисли за това как да продадеш, че да платиш...

Като едвам събираш пари да си платиш данъците или заплатите на хората има голям шанс както той казва - 2 месеца неправилни инвестиции и затваряш, защото си 0 така или иначе и всичко е на ентусиазъм.

Иначе не е прав да се габарка с Колата, защото ще му пращат всеки ден корумпирани хора и накрая ще го затворят...
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

Според мнения, коментари и статии в нета, този симпатяга е майстор по източване и фалити на фирми.:)
Където и да е бил мениджър, фирмите са затваряли или са били в преразход след неговото "вещо" ръководство -
Шел, Микс експрес, Фамилия, Интерснакс...
Иначе спор няма, че е голям сладкодумник, ама и вие сте забелязали май,
че разказва приказки, дето са прочетени от книжки.:D
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

браво :)
мн готино
 
От: Идеята е най-лесната част от предприемачеството

е естествено за книжките ама се е подготвил човека
мн интересно
 

Горе