Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

...но е по желание. Може спокойно да си се пишеш приерно ортодокс и да не те занимават, тоест имаш избор. Пък нашите се чудят само как да ти приклещят главата с вратата, и да минат изотзадзе :)



ахах, това и аз съм го чувал. Кат сомалийски пирати с абордажните куки на жиците. Опъват пружината иии става ТОЧНО "ох, баня, ох кеф..." по гащи вътре. На това ако му закачиш електромер, ши му фръкне шайбата :)

Иначе за ток ако продължим да си говорим- една история:

Преди доста години опитах да работя за една фирма няколко месеца. Отивам да взема едни отчети от производствената база и на тръгване гледам една "чужда" кола и двама на двора с главния ел. техник. Връщам се в офиса. влизам при началника и почвам си преглеждам папките докат си довърши разговора по телефона, без да давам много ухо. В един момент усещам, че говори с половин уста - "добре... на 60 процента, не на 50 щом смятат, че е по- добре..." - нещо такова беше и тряа си тъп /аз се напраих на приятно разсеян де/, че да не загрееш за какво ставаше въпрос. А там ток се харчеше мнооого. В смисъл специално за тая работа наред с бай мангал има и доста други маймуни... на жицата

Ами да, това е стара практика. Загрях какво имаш предвид с ел. техника и ония двамата с "чуждата" кола, и тия проценти по телефона дето се договарят - това са доктори които са дошли да излекуват електромера понеже е болен и върти ненормални сметки... Всъщност тия новите електромери още при самото им поставяне са "болни" и трябва да се излекуват като разбира се връткаш едно телефонче до директора на местното посредническо дружество и той праща лекарите, като си плащаш там каквото прилича...
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Защо да съм братовчед на мангалите? Че защо трябва да ми пука дали някой плаща на боклуците от електро мафията? Искам ЧЕЗ ЕОН И IVN да спрат да им плащат всички и да си заминават в скапаните държави, нямат работа тук.

Ти да не работиш за ЕОН или ЧЕЗ? А чакай, ти беше на социални помощи, извинявай.

Фарт, теб са те пуснали от лудницата за празниците ли? :lol: Между другото ти може и да ми се подиграваш, но аз съм един от малкото щастливци, които по някакъв начин взимат нещо от държавата ;) Ти можеш да си смучеш пръста :lol:

@USAF
Ясна е работата за тия дружества, че въртят далаверите. Но на кой да благодарим за това? На тия, които целунаха американските гъзове и бутнаха комунизма, а после разпродадоха държавата за стотинки. Нищо не пречи на държавниците да се прокарат закони, които да върнат електроразпределението на държавата. Ще откупим частта си и тогава токът ще падне, а парите ще се възвърнат само от износа. Защо не строят Белене? Защото ще изнасяме много ток и няма да сме удобни на някои хора. Да не говорим, че Белене би трябвало да намали цената на тока още. Преди години всички са се утоплявали на ток, понеже е бил евтин. Ако хората пак започнат да се топлят на ток, това значи по-малко вносен газ и по-малко въглища, т.е удряме Русия и Украйна по петите...

@white_pawn
Аз се пиша православен, ама те като не са? И не се пишат. И си плащат.
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Moko - малко ги говориш наизуст нещата. Няма как да вземе държавата каквото и да било, защото тя пари няма. Бюджета е така нареден, че всичко е до кокал. Няма как да извади примерно 100-200 милиона и да вземе EVN. То затова ги приватизират тези предприятия и фирми. Я виж БДЖ-то, нови кредити, заеми...нали е в държавата, защо са зле? Сега ние ще плащаме кредита на БДЖ. Като не работят на печалба, да се закриват. Ама нали и синдикатите трябва да папат и те събират членски внос. Хиляди ще останат без работа - е аз какво съм виновен?! Цял живот плащам данъци, щото БДЖ били на загуба, ОЦК бил на загуба, не знам си кой бил на загуба. Не ми се пише, че ми пада пердето...ай ше им....
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Moko - малко ги говориш наизуст нещата. Няма как да вземе държавата каквото и да било, защото тя пари няма. Бюджета е така нареден, че всичко е до кокал. Няма как да извади примерно 100-200 милиона и да вземе EVN. То затова ги приватизират тези предприятия и фирми. Я виж БДЖ-то, нови кредити, заеми...нали е в държавата, защо са зле? Сега ние ще плащаме кредита на БДЖ. Като не работят на печалба, да се закриват. Ама нали и синдикатите трябва да папат и те събират членски внос. Хиляди ще останат без работа - е аз какво съм виновен?! Цял живот плащам данъци, щото БДЖ били на загуба, ОЦК бил на загуба, не знам си кой бил на загуба. Не ми се пише, че ми пада пердето...ай ше им....

Абе вие що не разберете, че не всичко се простира в границите на БВП-то ??? Америка като имат 15 трилиона външен дълг, защо са толкова напред?
Или да го обясня с въпрос? Как се започва бизнес? Имаш идея. Събираш информация. Теглиш кредит. Намираш изпълнители. Осъществяваш идеята и чакаш ROI.
Коя от стъпките не е ясна, че да я обясня? БДЖ е батак, защото се краде достатъчно, за да се повишава дефицита, затова! Защото не сме дисциплинирани, затова! Защото хората по горните етажи правят тъмни сделки и си живеят живота, а ние плащаме, затова!
+ това, ако делът на ЕВН струваше 200 милиона, отдавна да сме си го откупили.
На Гърция ѝ спасиха гъза с не-знам-си-колко милиарда дето няма да си ги видят никога, пък на нас няма да ни дадат заем, ако има перспективен проект, който ще донесе лихва на ЕЦБ? Да бе, да, сигурно. Вие в кой свят живеете, не мога да си обясня?

P.S
Тебе ти е мъка, че плащаш дълговете на БДЖ, а не ти е мъка, че плащаш тока, водата и помощите на 'сичкото роми, което танцува, така ли? Ако е така, нека те приветствам, г-н алънфарт №2 !
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Не е лошо от време на време да спреш за момент, да се огледаш, да видиш кой какво е писал и тогава да продължиш да драскаш ! Ама и аз падам на ниво лумпен щом ти отговарям, затова спирам да пиша - драскай си на воля. :)
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Тебе ти е мъка, че плащаш дълговете на БДЖ, а не ти е мъка, че плащаш тока, водата и помощите на 'сичкото роми, което танцува, така ли? Ако е така, нека те приветствам, г-н алънфарт №2 !

Рядко тъпо същество си :lol: , ти да не си мислиш, че ако мангалите си плащат тока ти ще плащаш 2 пъти по малко ток? :lol::lol::lol::lol::lol:

Хич не си наясно с електро-мафията ЧЕЗ , ЕОН, EVN
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Moko - малко ги говориш наизуст нещата. Няма как да вземе държавата каквото и да било, защото тя пари няма.
Може разбира се по два начини единия е силовия при хунтите а другия е силовия за нацията с емитираня на дългове или теглене на заеми лошо няма, стига актива да покрива всички разходи и да има нетен солиден положителен поток.


Моко, малко ги бъркаш нещата за УСА и Гърция, но горе доли си на прав път в някой тези. А за УСА това е белия кахър имат над 118 трилиона дефицит/ задлъжения по различните социални програми към УСА гражданите.
 
От: От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Фарт, теб са те пуснали от лудницата за празниците ли? :lol: Между другото ти може и да ми се подиграваш, но аз съм един от малкото щастливци, които по някакъв начин взимат нещо от държавата ;) Ти можеш да си смучеш пръста :lol:

@USAF
Ясна е работата за тия дружества, че въртят далаверите. Но на кой да благодарим за това? На тия, които целунаха американските гъзове и бутнаха комунизма, а после разпродадоха държавата за стотинки. Нищо не пречи на държавниците да се прокарат закони, които да върнат електроразпределението на държавата. Ще откупим частта си и тогава токът ще падне, а парите ще се възвърнат само от износа. Защо не строят Белене? Защото ще изнасяме много ток и няма да сме удобни на някои хора. Да не говорим, че Белене би трябвало да намали цената на тока още. Преди години всички са се утоплявали на ток, понеже е бил евтин. Ако хората пак започнат да се топлят на ток, това значи по-малко вносен газ и по-малко въглища, т.е удряме Русия и Украйна по петите...

И аз съм на мнение че ако пуснат АЕЦ Белене ще падне цената на тока, защото ще има ток в изобилие, ние сме малка държава а с две атомни централи... мисля че ще дръпнем и напред малко икономически защото ще има ток и за износ, и наистина повечето хора ще се топлят на ток както беше преди 23 години. Но първо трябва да се махнат тия разпределителни дружества монополните посредници които обират българина. Това са пиявици, кърлежи които смучат кръвчицата на народа колкото му е останало. Няма нужда от тях, те не са производители а просто посредници. Те само ни ощетяват още повече. Първо те трябва да се изчистят и чак тогава да се мисли за втора централа, защото пак цената ще е същата, няма да падне след като има пиявици и кърлежи, това са паразити които ако ще 5 броя АЕЦ да имаме пак няма да падне цената на тока. Така или иначе АЕЦ Белене няма да пуснат, но за сметка на това обмислят друг алтернативен вариант да пренесат реактора от Белене в Козлодуй, но някои хора се изказаха че въпреки това да пуснат новия реактор пак нямало да падне цената на тока:

Атанас Тасев: Седмият реактор в АЕЦ „Козлодуй” няма да доведе до намаляване на цената на тока

Не е невъзможно с новия реактор да падне цената на тока, просто не искат, това е. Искат да смучат още защото са ненаядени задниците им.
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Няма как да вземе държавата каквото и да било, защото тя пари няма.

Няма за мишоци като нас. Я виж големите лапачи, които печелят "търгове" за държавни поръчки. Търгове е в кавички щото това изобщо не е търг де.
Та в тия "търгове", не печели най-изгодната оферта (за държавата), а печели тоя който бутне повече на чиновниците организирали търга.. или на шефовете им (разбирай разни министри и зам. такива).
И понеже се отплеснахте от здравеопазването.. там е същата работа. Кой печели "търговете" за лекарства и услуги? Може би тия дето предлагат най евтино?
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

@ivok - както кажеш. Аз съм ти цитирал поста и отговарям на него.

Фарт, путко, ти щом си толкова наясно, защо не ни открехнеш, а? Нали си много полезен за форума... Напоследък освен да обновяваш речника на хората с разни обидни думи, с друго не допринасяш!!
Нека ти обясня, о, светнати, в електро-мафията, юроде, как се случват 15-те % увеличение на електроенергията, която се прави на два пъти всяка година (а тази година първото увеличение е с 15%) :
Първите 3% са инфлация, следващите 7% са от "танцът" на петрола, а останалите 5% са, за да компенсират новороденото мангал, което изпива още повече силичката на държавицата и нейните роби.

Фарт, много си смотан, но въпреки това искам да ми отговориш честно, като човек на място :
Ако предлагаш услуга, която 1000 човека ползват - половината плащат, а половината крадат. Ти работиш на загуба. Как ще компенсираш загубите?
Единственият начин е да вдигнеш услугата двойно, за да може 500 човека да ти плащат като за 1000 и ти да получаваш, това, което си предвидил. Ако после и от тия 500 дето си плащат, 200 започнат да крадат, какъв е "правилният" ход? Пак същото - увеличение на цената и 300 ще го поемат като за 1000.
Ако обаче нещо стане и всичките 1000 започнат да плащат, какво би направил? Пак ли би вдигнал цените, гад мръсна?
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Фарт, много си смотан, но въпреки това искам да ми отговориш честно, като човек на място :
Ако предлагаш услуга, която 1000 човека ползват - половината плащат, а половината крадат. Ти работиш на загуба. Как ще компенсираш загубите?
Единственият начин е да вдигнеш услугата двойно


В много голяма грешка си, увеличението няма нищо общо с мангалите. Кой ти каза, че те работят на загуба? Знаеш ли че ЧЕЗ плаща пенсиите в ЧЕХИЯ на всичките пенсионери? Егати загубата, и аз ако можех така да работя на "загуба", ама няма как...
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

В много голяма грешка си, увеличението няма нищо общо с мангалите. Кой ти каза, че те работят на загуба? Знаеш ли че ЧЕЗ плаща пенсиите в ЧЕХИЯ на всичките пенсионери? Егати загубата, и аз ако можех така да работя на "загуба", ама няма как...

Дали няма? Аз виждам стратегията им като компенсация на загубите от кражбата на ток. А и, ако си прав, че ЧЕЗ плаща пенсиите в Чехия, ето ти пак същото - компенсиране на загубите (на плащанията към чехите).
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Електро дружествата са най-голямата мафия, и няма човек, който да го отрече това, хубаво е да се гледа повече КАНАЛ 3, хубаво е да беше гледал протестите на ВМРО относно ЧЕЗ / ЕОН/ EVN


http://www.youtube.com/watch?v=13LVK1cMokk

Вмомента лично ти защитаваш монополите и електро дружествата, едва ли ти плащат, явно си доста объркан, това е проблема.
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Естествено, че не ми плащат. Не искам да ги защитавам. Просто така си го обяснявам аз. Това ми се струва най-простата логика.
По-интересното е оня дебелия как се хили като развява исканията на хората. Ей заради това сме на тоя хал. Щото някви дебелаци са на власт...
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Ами ЧЕЗ / ЕОН / EVN като са независими защо не и спират тока на мангалите? Отговори ми на това и тогава говори друго.
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

То проблема е че са в картелно споразумение, ако имаш загуба по линията ще приложиш различни стратегии, но като си в картел или като си олигополизирал пазара като тях 3те, вдигаш цените и хич не ти дреме да оптимизираш подсистемите и да планираш стратегии и да ги изпълниш че и да ги контролираш
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Едва ли са независими. Все пак има закони, които се спазват. Има си някакви ограничения. Ако държавата е гласувала закон за безплатен ток на малцинствата, тежестта пада на монополистите. Това по принцип би трябвало да е начин държавата да го начука на ЕОН и т.н, но става обратното... blackout е прав, че като си монополист нищо не ти дреме и прилагаш каквито стратегии си искаш...
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

В много голяма грешка си, увеличението няма нищо общо с мангалите. Кой ти каза, че те работят на загуба? Знаеш ли че ЧЕЗ плаща пенсиите в ЧЕХИЯ на всичките пенсионери? Егати загубата, и аз ако можех така да работя на "загуба", ама няма как...

Точно така е! Сега и аз ще си отворя устата и ще трябва да кажа нещо което малко хора го знаят - от както тия дружества ( паразити ) са тука, във Австрия пенсиите са започнали да се покачват драстично на възрастните хорица... Не само в Чехия! Във Австрия също, и най интересното е че пенсиите им се покачват няколко месеца по късно след тукашното увеличение на тока... Какво съвпадение а? Странно нали... Това го знам от неслучайни хора, а както в по горния ми пост писах, от достоверни хора които работят в сферата на енергетиката и нямат нищо общо с дружествата! Това е истината - ние бедните българи дето едва отделяме пари за хляб, плащаме пенсиите на Чехия и Австрия! Буквално ги издържаме, защото сме много "богати". Досещайте се сами кое дружество ( пиявица ) спомага увеличението на австрииските пенсии... А тука нашите пенсионери са на фотосинтеза.
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

Точно така е! Сега и аз ще си отворя устата и ще трябва да кажа нещо което малко хора го знаят - от както тия дружества ( паразити ) са тука, във Австрия пенсиите са започнали да се покачват драстично на възрастните хорица... Не само в Чехия! Във Австрия също, и най интересното е че пенсиите им се покачват няколко месеца по късно след тукашното увеличение на тока... Какво съвпадение а? Странно нали... Това го знам от неслучайни хора, а както в по горния ми пост писах, от достоверни хора които работят в сферата на енергетиката и нямат нищо общо с дружествата! Това е истината - ние бедните българи дето едва отделяме пари за хляб, плащаме пенсиите на Чехия и Австрия! Буквално ги издържаме, защото сме много "богати". Досещайте се сами кое дружество ( пиявица ) спомага увеличението на австрииските пенсии... А тука нашите пенсионери са на фотосинтеза.

Кажи го на боку, който си мисли, че мангалите са му проблема с ТОКА
 
От: Идея: Не внасяш за здраве, няма лична карта

@USAF някой да го е разтръбил публично? Явно, че това го знаете малко хора. А защо не го казвате, само вие си знаете.
боку ще ти каже нещо друго - ако мангалите не са проблема с тока, то значи тия от ЕОН може да издържат цялото население... Щом плащат ток за 500 000 мангали и плащат пенсии на милиони пенсионери в Чехия и Австрия, значи трябва да се пусне закон, в който да пише, че токът е БЕЗПЛАТЕН. На който не му харесва - пътя, чантата и отвъд границите на БГ.
Мангалите са огромен проблем и стават все по-огромен. Не само с тока. На много неща пречат и за много лошотии допринасят. Форт каза, че аз защитавам ЕОН. Е, той пък защитава мангалите...
 

Горе