Идея за инвестиция?

От: Идея за инвестиция?

А какво мислите за ферма охлюви? Уж имало пари там, а и едва ли ще измрат....

Има жесток монопол, ако не си част от националният клъстер, не работиш по 1 от 2-те технологии, забравяш за този бизнес.
 
От: Идея за инвестиция?

Има жесток монопол, ако не си част от националният клъстер, не работиш по 1 от 2-те технологии, забравяш за този бизнес.

Тоя "национален клъстер" не се ли оказа че е някаква пирамида?
 
От: От: Идея за инвестиция?

Тоя "национален клъстер" не се ли оказа че е някаква пирамида?

ми то май една от големите ферми я държи жената на един депутат ... ама как се казваше :(
 
От: Идея за инвестиция?

С 30к, можеш да вземеш точно 100 кошера - тук говоря, за най-ефетквините на пазара конструкции + пчели.
Ако има около селото в радиус на 3 км, гора/земеделски площи и не си алергичен към пчелите е чудесно.

Ако до селото в 10-15 км в радиус има каравеферма можеш да вземеш торта и да го ползваш за храна на калифорнийски червеи, които после преработват торта в био тор. С 30к, ще са дори и много при допотопното отглеждане, което е сега в БГ.

С разсадат е добре също.

Още мога да изброявам, но ти трябват солидни познания в това, което ще правиш.

В кошерите има доста пари, има и евро субсидии. Ако имаш познат, който да те въведе в пчеларството може и да стане. После те чака много четене. Ако до твоето село има и гори, даже може да заделилш някой лев и за обучено куче за Трюфели. Последното е по-скоро като хоби, но понякога е доста доходоносно. Интересно ми е на какво си се спрял?
 
От: Идея за инвестиция?

В кошерите има доста пари, има и евро субсидии. Ако имаш познат, който да те въведе в пчеларството може и да стане. После те чака много четене. Ако до твоето село има и гори, даже може да заделилш някой лев и за обучено куче за Трюфели. Последното е по-скоро като хоби, но понякога е доста доходоносно. Интересно ми е на какво си се спрял?

Сигурно ме бъркаш с авторът на тема, защото бизнесът ми е насочен във финансовият сектор, но пчеларството е много добър бизнес и екзистенциален за нашата цивилизация. Текущата болест по пчелите, вдига с всяка измината година рисковете в пчеларството.
 
От: Идея за инвестиция?

Американски гнилец май се нарича болеста по пчелите и е много коварна, плюс това не е само това проблема, ако има в близост посеви който се обработват с химикали също е рисковано, ако реши да се занимава с пчели трябва да ги застрахова.
 
От: Идея за инвестиция?

@blackout8, не те обърках. Цитирах те, защото и ти беше споменал пчеларството. Не съм специалист, но с превантивни мерки може да се избегне заразата на тази болест. Затова и трябва доста четене. Цяла наука си е.

@Websalut, така е. Пестицидите се явяват може би най-големият проблем за пчелите. Въпреки забраната на някои от най-отровните, доколкото знам си ги използват. Има и някакви срокове, в който трябва да бъдат предупредени пчеларите, когато се пръска с определени химикали, но това вече са подробности.
 
От: Идея за инвестиция?

Пчеларство добре, но въпросният имот не му помага особено за тази дейност. В интерес на истината червеите и охлювите са подходящи за такъв имот, но аз поне не знам начин да се печели от тях. За селски туризъм не става - много е малко.
 
От: Идея за инвестиция?

@blackout8, не те обърках. Цитирах те, защото и ти беше споменал пчеларството. Не съм специалист, но с превантивни мерки може да се избегне заразата на тази болест. Затова и трябва доста четене. Цяла наука си е.

Да наука си е, да много трябва да се чете и да се взимат правилните решения, но аз имах предвид и за този синдром - Colony Collapse Disorder, все още не е разгадан.
Иначе в България има може би най-добрите пчелари не само в ЕС, но и в света, където идват на обучение - Симеон Тодоров и неговият учител.
 
От: Идея за инвестиция?

Производство, не ти знам региона, ама ако е картофен може да правиш чипс, па ако е краставици и домати, можи лютенца екологична да прайш и мариновани краставички и туршии :beer:
 
От: Идея за инвестиция?

Че то бира може да се прави и в домашни условия, като ракията, хе баси идеята,,, малка пивоварна за региона
 
От: Идея за инвестиция?

На запад са хит бирите от малките пивоварни на некви манастири,,, идейта нее хич лоша
 
От: Идея за инвестиция?

Аз съм мислил за това между другото, но ни е много малък пазара, но пък от друга страна Българина си подпиива предимно бира и ракия, а заводската бира не е от най-добрата какво ли не бухат вътре, ако се произведе нещо наистина качествено идеята е добра.
 
От: Идея за инвестиция?

Вече споменаха селски туризъм, но ти опроверга с липсата на забележителности. Не е задължително да има забележителности, а да нямаш конкуренция в района. Къщата за гости се наема за спане, ядене, пиене, плющене и отдих на тихо място. Разполагаш с достатъчно средства, за да стегнеш двора да е привлекателен с беседки, маси, барбекюта и да пооправиш статиите. Вкарваш малко лукс - климатици, тв, нет.. Отделно може да предлагаш лично твои зеленчуци - краставици, домати и т.н., яйца, свинско.. и да приготвиш на своите гости като допълнение към услугата си, ще хапнат био храни от село и жените им ще са доволни, че няма да месят кюфтета, а ще пият редом с мъжете. Кефът ще бъде взаимен, може и собственика да почерпят с градко луксозно уйски. Без това ще ти е онлайн бизнеса предимно да направиш някоя страница и оптимизация. Купи си пони..децата искат пони :) Кръгче с пони ще е атракцията ти. Даже 2 броя - да се чифтосват и засей там тревица, да има да пасат наоколо с някоя секси оградка.
 
От: Идея за инвестиция?

Да де, ама за всичко това трябва имот, а той каза, че има само сграда, аз поне за двор нищо не прочетох, може и да съм изпуснал....
 
От: Идея за инвестиция?

Да де, ама за всичко това трябва имот, а той каза, че има само сграда, аз поне за двор нищо не прочетох, може и да съм изпуснал....
Половин декър къща на 2 етажа ли да е.. двора май спомена, че е 500 квадрата или общото ще да е.
 
От: Идея за инвестиция?

Селски туризъм в място без забележителности трябва доста реклама да му удари за да се навие някой да отиде изобщо, селски туризъм не става във всяко село, ако беше така селата ни щяха кипят от живот и туристи.
Има региони които стават и които не стават за това, а и сградата не е уточнено каква е , аз си представих селскостопанска постройка.
 
От: Идея за инвестиция?

Бе може да се направи и превъзходен селски туризъм в село, без забележителности в него, и то в селскостопанска постройка. Но трябват много пари и много работа. И пак да кажа - голям, че и огромен двор. Иначе работата е много трудна. Ако знаехме двор има ли и колко е голям, и къде се намира горе-долу, щеше да е по-лесно.
 

Горе