Идея за инвестиция?

От: Идея за инвестиция?

Всеки ден минавам покрай това архитектурно чудо и най-после намерих инфо как изглежда отвътре. Не е нещо кой знае колко интересно, но е някаква си идея, ако не при теб, то някъде другаде да се реализира или под друга форма.
 
От: Идея за инвестиция?

Варианти за бизнес има много, няма лошо да ми стане колега пчелар, но се иска проучване на района (какво се сее и дали се пръска, влажно и дъждовно ли е или е сухо, какво вирее като паша в радиус 3-4км.(не всичко, което цъфти е медоносно), трябва му слънчево място за пчелина, лятото не си е за сам човек( правене на рамки, смяна на рамки, вадене на мед, прегледи на целия пчелин за няколко дена макс + работи се само в топло време от около обяд до привечер). Не е много за четене, практика и допитване до стари пчелари му е майката, в повечето книги се пишат много глупости и не се пишат от пчелари, а и старите пчелари не си казват лесно тънкостите в занаята (при мен пчеларството е наследствено и затова казвам това). Всеки пчелар си има изградена с времето методика на работа. За субсидии - забрави я тая, документации и изисквания много, не дават почти нищо ако си законен, а и се иска голяма бройка, за да има смисъл от кандидатстване. Помисли и за закупуване на инвентар, за помещение за съхранение на меда(задължително сухо и проветриво без някакви миризми). С разсад да стартираш е къде по-лесно, или цветя например.
 
От: Идея за инвестиция?

с авточасти въобще не се захващай. камо ли с 30к лв.

според мен помисли за производство на нещо. предложенията на колегите за земеделие/разсади и т.н. е също много интересно, особено ако можеш да произвеждаш био продукция.

възможностите за едно място са толкова много че само ти можеш да кажеш с какво ти се занимава и ти е интересно...
 
От: От: Идея за инвестиция?

Интелектуалното упражнение с идеи в условия на неопределеност е хубаво нещо, но конкретен бизнес-резултат едва ли може да има. Къде е населеното място? Близо ли е до голям град? Близо ли е до хубав път? Близо ли е до пристанище или КПП? Сградата каква е? Няколко сгради ли са? От това зависят нещата.

Друг аспект е съвместен бизнес с някого. Единият дава постройката и някой лев, другият дава машини и някой лев, третият дава нещо трето и т.н. Всички участват активно и мотивирано и бизнесът може да потръгне.

В какъв район се намира, обитаван ли е, кой ще работи в обекта- местен или някой ще пътува, охраната? Все неща които може да обезсмислят всякакво начинание при наличие на хиляди свободни складови площи в големите градове на много добри наеми.

Според мен каквото и да се прави на място, то хора трябва да има - работници и пазачи. По отношение на складовите площи в големите градове не съм съвсем съгласен. Какво означава добър наем на производствено или складово помещение? Ако ти трябва много площ, то не я купуваш/наемаш в центъра на града, а отиваш някъде по-встрани. Ако ще се работи денонощно и шумно или мръсно, то пак отиваш някъде по-встрани.
 
От: Идея за инвестиция?

Ако в къщата има мазе, което да е подземно или полу подземно, може да отглеждаш гъба кладница (няма значение кой под вид. Всичките имат едни изисквания). Отглежда се лесно, без торф, а в дънери. Това което ти трябва за нея влага, тъмнина и дърво. Това е прекрасен пасивен доход, за който ще ти трябват не повече от 1000лв. После гъбите се сушат, и пакетират в книжни торби. Пазара...само заявяваш, че имаш и ще се избият кой да ти я купи!
Производство на босилек или сос песто:
За производството му не е нужно кой знае колко площ, а цената за зелен стрък е много добра. Отглеждането не е сложно, обаче изисква много вода!
Ако няма пазар за зелено, може да се произвежда сос песто. Рецепти в нета...бол. Проблема е с пласирането. Когато обаче качеството е на ниво, пазара е безкраен.
 
От: Идея за инвестиция?

интересни идеи... предложете ми нещо и на мен... Имам два гаража, които не се ползват площ около 20 кв.м гаража, искам да оглеждам нещо (легално).. мястото се намира точно до морето.. т.е. влажно е.. и мястото ще е тъмно. Дайте идеи, какво да се оглежда там:>
 
От: От: Идея за инвестиция?

Дайте идеи, какво да се оглежда там:>

wind14.gif
купи си бегачка
29dz8zk.gif
 
От: Идея за инвестиция?

Имам си коли, гаражите си стоят празни, не искам да ги давам под наем
 
От: Идея за инвестиция?

Нали знаеш колко компании са почнали от гаражи, дай да ги преброим:

Lotus Cars, Freelancer, Apple, Google, Harley Davidson, Amazon, Maglite, Disney, Hewlett-Packard, Yankee Candle Company , ако се сещаш за още....

Така, че на практика в гараж може да почнеш всичко:), дори е леко вдъхновяващо, проблема е само, че гаража е в България, а тук в гараж се вари ракия, отглеждат се гъби, плесен, най-вече обаче ние обичаме да даваме под наем, демек обичаме да сме рентиерчета, лежиш си, а то си капе:) , съжалявам за отклонението, истината е, че ако имаш големи идеи може да почнеш дори от гараж.

И по темата, може да ги ползваш по предназначение ремонт на автомобили, мотори, тунинг, може да си направиш работилница, лаборатория, зависи какво те влече...


PPS пропуснал съм, че искаш да отглеждаш нещо, с отглеждането не знам, трябва да е нещо което обича влага и тъмнина трябва обаче и да не са много студени помещенията, ако са трябва да прибавиш и студенолюбиво, което стеснява кръга от възможности
 
Последно редактирано:
От: Re: Идея за инвестиция?

Тъмно и влажно...гъби? :) Ама от тия където се печели добре. Не стават ли за даване под наем? Или няма много трафик там?

Знаеш ли каква смрад е от този компост?

На 20кв гараж може да гледа разсад - стилажи с разсад и осветление.
 
От: Идея за инвестиция?

30 000 лв е малък капитал за авточасти.Всичко зависи от сайта..........ако все пак тръгнеш в тази посока, пиши на лични........имам големи количества стока на заводски цени.
 
От: Идея за инвестиция?

Интересни идеи ми дадохте за което съм благодарен, но днес се замислих дали не мога да ползвам част от помещенията за склад на авточасти и да направя онлайн магазин, а след време ако потръгне и физически магазин в някой от по големите градове. Как мислите дали е добра идея или пазара е пренаситен с такива онлайн магазини?

30 000 лв е малък капитал за авточасти.Бсичко зависи от сайта.Ако все пак решиш да тръгнеш в тази посока,пиши ми на лични.....имам големи количества стока на заводски цени.
 
От: Идея за инвестиция?

Ако в къщата има мазе, което да е подземно или полу подземно, може да отглеждаш гъба кладница (няма значение кой под вид. Всичките имат едни изисквания). Отглежда се лесно, без торф, а в дънери. Това което ти трябва за нея влага, тъмнина и дърво. Това е прекрасен пасивен доход, за който ще ти трябват не повече от 1000лв. После гъбите се сушат, и пакетират в книжни торби. Пазара...само заявяваш, че имаш и ще се избият кой да ти я купи!
Само за селски къщи ли важи? Имам една голяма, чиста и влажна маза.
 
От: Идея за инвестиция?

Само за селски къщи ли важи? Имам една голяма, чиста и влажна маза.

Може да се отглежда навсякъде, обаче едно от важните изисквания е дънерите да не се оставят без вода!
 

Горе