Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

ichkoto

Member
От 3 месеца живея в квартал Дървеница, а най-близкия фитнес е в Студентски град.
Масово хората питат в Интернет за фитнес в Дървеница. Гарантирам 5-ма редовни посетители на инвеститора!

Поздрави!
 
Последно редактирано:
Само с 5-ма сигурни клиента няма да стане. Има ли къде да питаш като събереш повече мнения. Тук конкуренцията е малко по-странна, защото често, поне като ходя аз (ходя в един в началото на Люлин 10), там си има и лично отношение, отделно привлекателни цени и най-вече богат избор на уреди и огромно пространство. За жалост това се бори с много големи бюджети, имайки предвид, че само една професионална пътечка е между 6-12К лева, а може и повече да стигне. ;) Не е лоша идеята, но инвестицията е голяма, както и много работа ще трябва да се излее. ;) Но да, една печеливша стратегия е да се разположи в район, в който няма - така и оперират собствениците на този фитнес, в който ходя. Определено разчитат на това. ;)
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Фитнеса според мен е доста голяма инвестиция.
Първо ти трябва голямо, широко пространство /примерно 500 кв.м. - може и по-малко де, но за да е качествено си трябва пространство/

След това качествени уреди.

Инвестицията ще се избие след години, а типични бг предприемач иска да избива вложенията в рамката на година.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

То и в студентски град може да се направят още 2 фитнес зали :D В 33 е егати лудницата, просто не е истина...
Ама то цените повече от народни там...
И като говорим за инвестиция.. честно не мога да разбера как избиват тези, тъй като по груби сметки фитнеса прави макс 8-10к приход на месец. Не знам кво остава след като се тегли чертата, ама ми е странно.
 
Да, инвестицията не е никак малко. Моите познати все до кредити опират при отваряне на нова зала. Няма как да извадиш толкова кеш. Всичко друго е маркетинг и реклама, защото ако си го направиш супер добре, няма как да успее, ако не го знаят и не предоставя апетитни цени, отстъпки при карти, а на откриването определено може да се измисли и нещо още по-зарибяващо. Забелязал съм, че при 20-30 редовни посетителя, от тогава тръгва рязко нагоре, защото те привличат още и още хора. Достатъчно е да имаш и търпение, защото нещата тук се случват малко бавничко, не е като онлайн бизнес. Но задължително трябва да има сайт и ако има бюджети - реклама. ;)
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Аз ходя в една голяма верига във фитнеса им в Надежда, фул е нон-стоп. Но пък инвестициите са около и над 100 хиляди лева. Защото ако искаш да вземеш клиентите на другите фитнеси ти трябват най-новите и много уреди :)
 
Re: От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Аз ходя в една голяма верига във фитнеса им в Надежда, фул е нон-стоп. Но пък инвестициите са около и над 100 хиляди лева. Защото ако искаш да вземеш клиентите на другите фитнеси ти трябват най-новите и много уреди :)

Да, и мацки. Ангажирай и няколко хореографски състави да ти идват на някаква отстъпка и ще видиш как ще си тръгнат нещата от само себе си. С две думи, контингента също е важен. ;) Стил му е майката. Другите квартални дупки са за определен тип хора, но не са клиентите, които би искал. ;)
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Thank God, it`s Friday .... if U know what I mean.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

От 3 месеца живея в квартал Дървеница, а най-близкия фитнес е в Студентски град.
Масово хората питат в Интернет за фитнес в Дървеница. Гарантирам 5-ма редовни посетители на инвеститора!

Поздрави!

Зависи коя част на Дървеница е? В Изток, ул. Чарл Дарвин 28 има приличен фитнес.

Виж файлът 11192
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Какво бих ти препоръчал аз да направиш, което виждам, че в последно време е много добро и няма да ти трябва толкова голяма инвестиция! Тъй като не съм от София, но виждам в другите части на България кое се развива и набира скорост!

Намери пространство, голямо както каза колега по горе около 400-500 кв е добре! Сега в момента е супер популярно - Зумба, Kangoo JUMP и т.н. + Bulgarian Bag ако си чувал за тях! Мога да те свържа с човек, който е официален представител и издава сертификати за Bulgarian Bag. Не знам дали си активен спортист, но щом искаш да правиш фитнес вероятно си! Вземи зала под наем или ако имаш място още по добре (в Дървеница - за нея говорим в момента) - Изкарай курс за Bulgarian Bag и стани инструктор и събирай хора желаещи да се занимават и да тренират чрез тази технология! Сега в момента навлиза доста бързо по целия свят и да ти кажа не отстъпва на фитнеса :) Направи си два часа през деня а другите ако можеш ги давай под наем като си намериш хора, които да запълват часовете - както казах Zumba, Kangoo Jump ( и със Зумба инструктор мога да те свържа, която е в София)...това е....идея - трябва да се ъпгрейдваме :) Наслукаа
 
От: Re: От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Да, и мацки. Ангажирай и няколко хореографски състави да ти идват на някаква отстъпка и ще видиш как ще си тръгнат нещата от само себе си. С две думи, контингента също е важен. ;) Стил му е майката. Другите квартални дупки са за определен тип хора, но не са клиентите, които би искал. ;)

Да, това е една от хубавите гледки, обаче като тренираш не трябва да мислиш за тях. :D
 
Re: От: Re: От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Да, това е една от хубавите гледки, обаче като тренираш не трябва да мислиш за тях. :D

Да, но пак казвам - аудиторията е по за предпочитане от някакви потни селяни, които влизат в залата с мазния дюнер и жълтия потник. И това съм го преживявал в една ъндърграунд зала. :) Иначе да, хубаво е кръвта да ти в мускулите, които тренираш, а не на друго място, но пък и такова присъствие е доста стимулиращо. Поне на някои недоказали се мъжкари. ;)

И пак ще кажа, да е стилно, да е новичко и лъскаво и определено локацията е от голямо значение. ;)
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Присъствието на жени винаги вдига тестостерона на мъжете. Залата, в която ходя е предимно мъжка, но понякога идват момичета и определено се усеща промяна в поведението на мъжете. Иначе като съм си говорил с приятели за избор на фитнес зала е ставало дума и дали в дадената зала ходят жени, така че може би не всички, но на повечето мъже би им допаднало да има и женско присъствие в залата. Нормално е, мъжете така сме устроени по природа- да се опитваме да впечатлим противоположния пол със сила или с други качества.
 
От: Re: От: Re: От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Да, но пак казвам - аудиторията е по за предпочитане от някакви потни селяни, които влизат в залата с мазния дюнер и жълтия потник. И това съм го преживявал в една ъндърграунд зала. :) Иначе да, хубаво е кръвта да ти в мускулите, които тренираш, а не на друго място, но пък и такова присъствие е доста стимулиращо. Поне на някои недоказали се мъжкари. ;)

И пак ще кажа, да е стилно, да е новичко и лъскаво и определено локацията е от голямо значение. ;)

Аз също съм ходил преди време в такъв фитнес, но не бих го посетил отново :) Като даже в тази зала беше по-скъпо от залата която ходя от тогава.
Сега пък и да не е много лъскаво, все пак ходим да тренираме, не на модно ревю :D Бъзикам се, но и не чак толкова. Хубаво да е модерна.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

В мусагеница в училището има фитнес зала и е доста пълна.Това е най-близката зала

Това е кофти, в моят квартал има 10-11 фитнес зали. Като повечето са големи и хубави.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Има фитнес точно на границата Дървеница-Студентски град. ОМВ, ако знаеш къде се намира, до него има една нова сграда. Там има малко малко фитнесче.
 
Има фитнес точно на границата Дървеница-Студентски град. ОМВ, ако знаеш къде се намира, до него има една нова сграда. Там има малко малко фитнесче.

То и това не е конкуренция. Малките фитнеси не са в класа на хубавите големи. Така че не е конкурекция. ;)
 

Горе