Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Аз също съм се насочил обаче за офис на Еконт. Намерих идеалното място и сега съм в процес на проучване и мога да кажа, че не е толкова просто

На Еконт не знам как е, но аз съм проучил за Speedy и не е толкова сложно. Ще видя да проуча и за Еконт как е.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Еконт офис и според мен си е голяма далавера ако наоколо няма друг. Съвсем логично с развитието на онлайн търговията и това да върви много. А особено след като такива сайтове като оЛХ и базара продават хиляди продукти на ден и всичко това мина през офисите на ЕКОНТ. Имам наблюдения над един офис близо до нас... Започна доста слабо с един човек персонал, за последните 3,4 години вече има 2,3ма човека винаги и чакаш на опашка... :)
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Еконт офис и според мен си е голяма далавера ако наоколо няма друг. Съвсем логично с развитието на онлайн търговията и това да върви много. А особено след като такива сайтове като оЛХ и базара продават хиляди продукти на ден и всичко това мина през офисите на ЕКОНТ. Имам наблюдения над един офис близо до нас... Започна доста слабо с един човек персонал, за последните 3,4 години вече има 2,3ма човека винаги и чакаш на опашка... :)

Аз следя няколко офиса на Спийди и Еконт, като винаги са с хора чакащи вътре, никога не съм ги видял празни. Но точно така, трябва да е където няма друг ;) Аз съм намерил 3-ри такива места в София, ще има монопол :D
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Към офис на еконт/спиди прибавете и изипей /за плащания на сметки/
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Към офис на еконт/спиди прибавете и изипей /за плащания на сметки/

Към Еконт може да извършваш само тяхната дейност, смао Спийди ти дават право да въртиш и друг бизнес.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Към Еконт може да извършваш само тяхната дейност, смао Спийди ти дават право да въртиш и друг бизнес.

Значи, ако имаш офис на Спиди, паралелно в него можеш да развиваш всякакъв друг тип бизнес? Дай малко подробности, ако не е проблем.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Аз преди години мислех за фитнес, но като започнах да проучвам се отказах. Трябваше да се плащат много данъци - за всеки уред. Сега не знам как е, но тогава беше така.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Имам един приятел, който има фитнес зала. Говорили сме, че данъците са много жестоки и както ти казваш за всеки дъмбел се плаща немалка сума на година. Той ми разкри, че плаща много по-ниски данъци, защото е регистрирал залата си като спортен клуб, клуб по културизъм. Винаги има някакви вратички.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

С Еконта не е трудно и се развиват добре, да не говорим, че и инвестицията е много малка, нещо от рода на 5 000 лв беше. За вратичките в законите напълно съм съгласен - винаги има начин. За мен еконт претърпяха доста по-добро развитие от Спиди, поне с този франчайз избира конкуренцията. Не казвам, че Спиди са слаби куриери, но те са си класика в жанра и не се усеща толкова тяхното развитие, предимно джиткат на големи договори с фирми/корпорации/държавни институции...
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

А някой знае ли каква е комисионната за офиса от примерно 4.60 лв. таксата за пращане на еконт примерно дето е най-честата?
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

А някой знае ли каква е комисионната за офиса от примерно 4.60 лв. таксата за пращане на еконт примерно дето е най-честата?

Взимаш от 20% до 30% на пратка, според зависи броя на клиентите.
 
От: От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Голям филм е това. Излезе, че те тъкмо там щели да отварят офис... Да бе да, не на мен тия.
Взимаш от 20% до 30% на пратка, според зависи броя на клиентите.
 
От: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Я кажете как вървят цените в София. Като бях в София съм проверявала в 2-3 и се изумих от разликите. В един малък цена за посещение 2 лв. и в Атлетик, мисля че беше, където продават само карти. Забравих цената, но така или иначе ми е далече. Вярно малкия си е наистина малък и няма много уреди, тясно е и понамирисва, ама то и в големите си мирише :)))) А и този Атлетик ми изглеждаше малък, липсваха уреди. А във Варна, най-близкия до нас таксата е 3 лв. за посещение, с нови уреди.. Аз не съм ходила отдавна на фитнес и ми се иска пак да започна, а често пътувам до София.
 
От: Re: Идея за офлайн бизнес - Фитнес зала

Аз ходя в един фитнес до женския пазар. Цените са достъпни, 4 лв посещение, карта за неограничени посещения м. = 30 лв. , през лятото става 25 лв. Не е кой знае какво място, но си има уредите, не са нови, но все още се използват по предназначение. Не мирише на лавандулки, но това е нормално, все пак ако искам да ми мирише приятно ще ходя в МОЛ-а за 200 лв месечен абонамент.
Ее, тук са от 4-5 до към 10 лева за някакви доста VIP места. ;) Офертата идва с картите или по-дългосрочен абонамент. ;) Абе хубаво е си е да ходиш на фитнес и реално ако е хубав, с голям избор уреди и приятни хора. И това е. ;)
 

Горе