Избори за Народно Събрание 11 юли 2021 г.

Ще гласувам за:

  • ГЕРБ – СДС

  • ИМА ТАКЪВ НАРОД

  • БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

  • ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ

  • ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ

  • ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН

  • БЪЛГАРСКИТЕ ПАТРИОТИ – ВМРО, ВОЛЯ И НФСБ

  • БЪЛГАРСКО ЛЯТО (Божков)

  • АТАКА

  • ВЪЗРАЖДАНЕ

  • РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ (Цв. Цветанов)

  • Всички са маскари. Няма да гласувам!

  • Друга партия

  • БОНУС ПАРТИЯ: ЛЯВ СЪЮЗ ЗА ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБЛИКА - ЖАН ВИДЕНОВ


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Въпрос на приоритети:
Ако магистралите бяха построени преди ГЕРБ, нямаше да се занимаваме с това.
ГЕРБ десетина години бяха на власт - имаше пари за пътищата.
Няма ги ГЕРБ - няма пари, всичко спря. Комитова каза, че заварила цялата страна в строежи. Пренасочиха парите някъде другаде и край.

Е то който и да е 10, години да е на власт, ще строи пътища, не малко пари идват от Европа за тея неща, все пак ни натискат за пътищата към /ОТ ЕС . Пък Бойко брато, той открива по 5 км магистрала, ходи да реже лентички, и те пак не струват. Пък и се видя от документите, че ми строили за в пъти по-скъпи пътища, защо ли... Да не говорим, че ако парите за тея неща отиват във фирми на Пеевски , заеби...


Това "няма ГЕРБ няма пари - всичко спря" - имам чуството, че слушам пенсионерите като си говорят в магазина. Кое всичко е спряло точно, не може да има бюджет 320 милиона за нещо, и да се изпълняват договори за 2 милиарда. Пък и аз съм много съгласен да се спре всичко и да се направи един одит и да се види как да се строи качествено, и без фирми на батко и братко и да се работи като хората, не да се краде само.
 
Като магистралите не са ти по сърце, ползвай обходните пътища и мирясай.
На север само можем да сънуваме за магистрали, ако ще и на бабунки да са.
Ти луд ли си! 2000 лв за ремонт дадох преди няколко месеца, по зле са и от магистралите.
 
Брато , остави това, ами като подпишат някой договор, за 60 години поддръжка, и всяка година ремонтират фирмите им за луди пари, и все караме по дунавски вълни.
Дайте да спрем малко тея глупости и да видим къде е проблема, защо пътищата се рушат след първата година и по-малко от построяването / ремонтирането им. Явно някой има изгода за това, нека да се види, да се направи анализ и да започне да се работи като хората, не е нормално това изобщо!

Пример - София - Враца - егати магистралата от АДА на тунелите, ремонти на тунелите от сигурно 15 години, това не е сериозно. И винаги като мина от там , нищо не работят, само блокират пътя и пак пътя нищо не става за каране, дунавски вълни.

Същата история и тук. Само да кажа, че на наще строители тук офиса е... Познай.... МОЛ, без майтап. Истински МОЛ.
 
Същата история и тук. Само да кажа, че на наще строители тук офиса е... Познай.... МОЛ, без майтап. Истински МОЛ.
https://bntnews.bg/bg/a/zhena-pochina-na-am-khemus-sled-padane-na-element-v-tunel-echemishka Пък за това да не говорим, пътувах има няма ден преди това да стане, ми що за безобразие е това, големите строители. Представяш ли си да ти падне шибана лампа и да те убие, или спътника ти, това е ужасно....
 
https://bntnews.bg/bg/a/zhena-pochina-na-am-khemus-sled-padane-na-element-v-tunel-echemishka Пък за това да не говорим, пътувах има няма ден преди това да стане, ми що за безобразие е това, големите строители. Представяш ли си да ти падне шибана лампа и да те убие, или спътника ти, това е ужасно....
Абе ужас е положението, аз не знам как има хора да се вързват на тея евтините номера. Специално Варна гробарите я съсипаха, такива глупости свършиха последните години, че не може да се опише. Най-голямата гадост. Съсипаха пристанището, за да отиват корабите на ТЕЦ-ца (Доган) и частните пристанища. Взеха му територията и я направиха ПАРКИНГ с най-голямата автомивка на балканите, всичко това на 2 метра от морето. Представяш ли си, къде го има това в коя държава, в кой свят, огромен паркинг на 1 метър от морето, където преди това е било контейнерен терминал. Всичкото това, за да може някой гербаджия да взема 2 лв. за автомобил. Наслагаха намазаните заведения на местната мафия и унищожиха всички останали, палиха ги, заплашваха ги, глобяваха ги, тормоз докато нито едно заведение не остана, само 3-4 техни. Сага по алеята извън морска гара е пустиня, грозна гледка, а беше приказка, имаше всички видове заведения, пълно с народ. Сега за да седнеш някъде,трябва да си запазиш маса месец преди това и да ядеш мизерни гюрмета по 50 лв за 2 треволяка поръсени с шоколад, ама затова пък в половин метър чиния.

Мразя ги тея от дънато на душата, за това, което направиха за тези 10 години.
 
Това е начин да вървиш по ръба на закона, като съкращаваш част от бюрокрацията.
За чий ти е бюджет като имаш Жипка с кинти :D
 
Няма ги ГЕРБ - няма пари, всичко спря.
Няма я мафията, която краде европейските пари за инфраструктура. Нормално е да спре краденето. Парите ги няма, защото авансово са платени ремонти, планирани за след 10 години. Не част, не процент - ЦЯЛАТА СУМА Е ПРЕВЕДЕНА АВАНСОВО на наши хора! Е, няма ги парите, затова сега действащите проекти, които не са платени, ще стоят на трупчета.
 
Ти луд ли си! 2000 лв за ремонт дадох преди няколко месеца, по зле са и от магистралите.
Нали това казвам. Там където има магистрали
Няма я мафията, която краде европейските пари за инфраструктура. Нормално е да спре краденето. Парите ги няма, защото авансово са платени ремонти, планирани за след 10 години. Не част, не процент - ЦЯЛАТА СУМА Е ПРЕВЕДЕНА АВАНСОВО на наши хора! Е, няма ги парите, затова сега действащите проекти, които не са платени, ще стоят на трупчета.
Авансово преведените 800 млн. на Автомагистрали ги върнаха обратно. Затова въпросът е къде са тези пари в момента.
 
Авансово преведените 800 млн. на Автомагистрали ги върнаха обратно. Затова въпросът е къде са тези пари в момента.

Спри, че се излагаш. :)

Откакто служебното правителство на Румен Радев встъпи в длъжност няма ден без на показ да излиза поредната схема на ГЕРБ за нечие облагодетелстване за сметка на парите и интереса на всички български граждани. В края на юни стротелната министърка разкри конкретен случай как държавната "Автомагистрали" е дала аванс от 84 милиона лева на фирма доставчик на материали за изграждането на отсечка от прословутата магистрала "Хемус" години преди началото на строителството.


През изминалата седмица в поредната порция скандални разкрития Комитова констатира, че докато държавата е давала авансово пари за още дори неначенати дейности по магистралите, парите за планирани ремонти на пътища са крайно недостатъчни. Те и така са заложени в бюджета на АПИ. Уравнението не излиза, когато в МРРБ правят съпоставка на парите, осигурени за "Хемус", и средства за текущи ремонти на пътната мрежа в страната. Дадените досега предварително пари за "Хемус" били 70 на сто от необходимата сума, строителството обаче било изпълнено на около 13%. Този случай не е неизвестен, защото в бюджета бяха върнати пари по това перо, срещу което впрочем строителният бранш скочи. Същевременно за текущите ремонти на пътищата на фирми е възлагана дейност, без да е осигурено финансирането. Става въпрос за три-четири пъти по-малка от необходимата сума. Традицията пак идва от ГЕРБ, които поръчвали работа, а фирмите чакали бюджетния излишък в края на годината, за да си получат парите.


Всеки знае, че Борисовите финансови министри си разписваха бюджета със скрити излишъци, за да раздават пари по лично усмотрение. Този начин на "финансиране" е пълен парадокс. Той е и извън закона, начин да се заобиколят разпоредбите на нормативните документи за сметка на всички български данъкоплатци. Е, асфалт не се яде, но както на всички стана ясно, от асфалт се краде.


Има ли да каже нещо по въпроса прокуратурата?
 
Баце си намери майстора, най-после :)

 
Баце си намери майстора, най-после :)

Даже циганите, единствените облагоделствани от мафиотското управление, са недоволни. За кво говорим...
 
Промяната:
 
@tipin, бъди рахат:

 
@tipin, бъди рахат:


Ей така да го направим:

"Като спазвам принципа за пълна прозрачност на действията ми като министър на икономиката в служебния кабинет и поради нестихващите интерпретации в средствата за масова информация, Ви предоставям копие от волеизявлението ми за отказ от канадско гражданство, подадено на 21.04.2021 г. Миналият петък получих потвърждение, че не съм гражданин на Канада. Канадските власти ме уведомиха, че документите, удостоверяващи този факт, са изпратени към Посолството на Канада в Румъния, от където могат да бъдат взети от мен. С това смятам за приключени всички спекулации и дебати относно двойното ми гражданство. България е моята родина и аз, както и досега, ще продължа да защитавам интересите на всички честни български граждани".
 
Най-после нещо позитивно от кандидат-президента! Можело Радев!
Ето и новината на деня:

А тук любопитен коментар на Велизар Енчев. Как мушмулата започна мандата си като русофил издигнат от БСП, а го завършва като враг на Русия!
 
Последно редактирано:
Най-после нещо позитивно от кандидат-президента! Можело Радев!
Ето и новината на деня:

А тук любопитен коментар на Велизар Енчев. Как мушмулата започна мандата си като русофил издигнат от БСП, а го завършва като враг на Русия!
Цял ден никой не те отразява ;(

Ъп, че да се даде отчета за деня
 
Цял ден никой не те отразява ;(

Ъп, че да се даде отчета за деня

Очакваме първата седмица на септември да е на море, че тогава е по-евтино в Гърция. Малко да му починат пръстетата, че сигурно са окапали от толкова писане по форуми и сайтове.
 
Загубих си следобеда за изслушването на Гешев в Правната комисия. Може би ще е последното му викане в НС, за да престанат да се излагат. Дори Бойкикев отново отсъстваше???
 
Последно редактирано:

Горе