Избори за Народно събрание 14.11.2021

Ще гласувам за

  • ИМА ТАКЪВ НАРОД

  • ГЕРБ – СДС

  • БСП за БЪЛГАРИЯ

  • ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ

  • ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ

  • ИЗПРАВИ СЕ БГ! НИЕ ИДВАМЕ

  • ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА

  • ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ- НФСБ и ДРУГИ НЕИЗВЕСТНИ

  • АТАКА

  • ВМРО

  • ВОЛЯ

  • ВЪЗРАЖДАНЕ

  • Бонус Партия (Жан го нема, това е най-близкото) - РУСОФИЛИ ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО

  • Няма да гласувам


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Трудно е, когато си зависим и трябва да угаждаш на кръгове и интереси. Съвсем целенасочено се държи народа беден, за да може да бъде управляван лесно. Пари в тази държава има и никой не може да ме убеди, че заплати от рода на 1 000 лева са нормални и дори по думите им високи за предприятия като големите вериги хранителни магазини/заводи и т.н, чийто дневни обороти за цялата страна са десетки милиони!
 

Дали Кирчо и Кокорчо са виновни, или шкафчето на Баце :) Въпроса е риторичен ;)
Да, днес и аз попаднах на тази новина. Но те много вече попаднаха в това наказание. Познавам един съсед на мой братовчед. Пичът направил къща за гости и никога не е била къща за гости, реално си е направил къщата. Сори, ама и аз виждам голяма простотия тук. Един се измъкна само с това, че я даваше къщата всеки месец по един уикенд с книга и всичките отчети и си е ОК.
Да живее фб за цензурата :)
Не бе, като цъкнеш се отваря. Просто не с с права за шерване - имбегване.
 

Бохман отбелязва, че българските власти сами са решили в новия бюджет на ЕС до 2027 г. да не залагат повече подобни проекти. Според нея само в България се наблюдават толкова масови съмнения за нередности със средствата по този фонд, макар че са извършени 21 проверки в 10 страни от ЕС.
Яребици. :) :) :)

Брюксел ни наказа с 13 млн. евро заради установени нарушения и масово използване на къщите като лични имения, а глобата доведе до оставката на тогавашния министър на земеделието Румен Порожанов.

Дайте ги на IT сектора, няма какво да се далавераджийства там. В тази сфера с такива инвестиции се правят страхотни прогресии. Не мога да си го обясня това, да вземеш пари и накрая да ти мине номера. Явно са решили, че ще мине.
 


Яребици. :) :) :)



Дайте ги на IT сектора, няма какво да се далавераджийства там. В тази сфера с такива инвестиции се правят страхотни прогресии. Не мога да си го обясня това, да вземеш пари и накрая да ти мине номера. Явно са решили, че ще мине.
Грешката е там че ги правят за себе си.. Дори в сектор земеделие да е пак може да има супер развитие.. Значи направени са така че ти влагаш 50 процента от сумата.. Е аз ако имах 300 хиляди за къща за гости изобщо нямаше да търся субсидии.. Значи парите отиват пак при парите..
Например искам един трактор да си взема.. Изискване трактора трябва да е чисто нов от оторизиран продавач.. Един трактор е 100 000 евро и искат от мен 100 000 лв егате субсидия та.. Как да стана аз земеделец нали съм млад и започвам от нулата откъде пари.. Затова дай на младите по един безплатен трактор сложи им задължителни изисквания не за пари ами за работа.. Дават ти трактор работиш поне 7 години еди колко си декари задължително и нямаш право да продаваш трактора.. Е тогава ще върви работата.. А не както е сега.. Те тези които вадят 100 000 за този трактор те работят и без субсидии.. Къщите за гости по същия начин.. Всички селски кметове си направиха по един проект.. Щото те могат да си позволят собствени пари от по 300 400 хиляди лв щото ползват и ресурсите на общината.. Дай ги на млад човек да се развие..
 

Със всеки ден да ти се иска да си бежанец в тази държава :)
Да живееш в хотел и да се грижат за теб , да се возиш безплатно и да ти слагат всеки ден по 40 лв в джоба , нашата държава е рай за бежанците :)
 
40 кинта не е ле за хотела, на ръка не вярвам да им дават по 40 лева на ден
 
Грешката е там че ги правят за себе си.. Дори в сектор земеделие да е пак може да има супер развитие.. Значи направени са така че ти влагаш 50 процента от сумата.. Е аз ако имах 300 хиляди за къща за гости изобщо нямаше да търся субсидии.. Значи парите отиват пак при парите..
Например искам един трактор да си взема.. Изискване трактора трябва да е чисто нов от оторизиран продавач.. Един трактор е 100 000 евро и искат от мен 100 000 лв егате субсидия та.. Как да стана аз земеделец нали съм млад и започвам от нулата откъде пари.. Затова дай на младите по един безплатен трактор сложи им задължителни изисквания не за пари ами за работа.. Дават ти трактор работиш поне 7 години еди колко си декари задължително и нямаш право да продаваш трактора.. Е тогава ще върви работата.. А не както е сега.. Те тези които вадят 100 000 за този трактор те работят и без субсидии.. Къщите за гости по същия начин.. Всички селски кметове си направиха по един проект.. Щото те могат да си позволят собствени пари от по 300 400 хиляди лв щото ползват и ресурсите на общината.. Дай ги на млад човек да се развие..
Затова трябва да се върнат ТКЗС-тата и руския колхоз. Сега земеделците ходят по яхти у Монако, а ние ядем пластмаса.
 

Със всеки ден да ти се иска да си бежанец в тази държава :)
Да живееш в хотел и да се грижат за теб , да се возиш безплатно и да ти слагат всеки ден по 40 лв в джоба , нашата държава е рай за бежанците :)
Абе да не си им на мястото. Не е много за завиждане. Предполагам и на нас някоя държава в белия Евро съюз ще направи същото и за нас. Имайте предвид, че това в момента е и малко надцакване за тези хора да останат в дадената държава. Колкото и грубо да звучи, това са бели хора, които само и единствено (с малки изключения де) може да засили икономиката ни от към работна ръка. Държавата гледа и по този начин на тях - като инвестиция. Макар че, май по-евтино щеше да и излезе, ако беше задържала нашенците, но това е друг въпрос. :) Те нали сега щели да ги връщат с програми и подобряване на условията. За жалост точно сега едва ли. В момента нещата трябва да се кърпят, за да не потънат, отколкото да се плува плавно към нови цели. Но правителството си знае най-добре.
 
Абе да не си им на мястото.
Именно де. Да не си на мястото и на сирийците, дето навсякъде ги гонят с камъни и ги заграждат с бодлива тел. И те не искаха да си наапускат домовете, ама демократите от сащ им ги унищожиха заедно с цялата им държава. Бонус от чичо Сам - създаване на крайно екстремистки/радикални ислямистки групировки, които колят жени, деца и бабички за удоволствие.
 
Последно редактирано:
Нали от 3к евро нагоре е тарифата да ти разреши украинската армия да напуснеш страната... демек вероятно не са много за оплакване тия дето стигат дотук.
 
Имайте предвид, че това в момента е и малко надцакване за тези хора да останат в дадената държава. Колкото и грубо да звучи, това са бели хора, които само и единствено (с малки изключения де) може да засили икономиката ни от към работна ръка. Държавата гледа и по този начин на тях - като инвестиция.
Полша точно това прави - прие над милион украински жени и деца.
 
Съвсем мимоходом се споменава в новинарските блокове. Ама то само за някакви 15-тина милиарда става въпрос.
Вече една година мъка.
 
Полша точно това прави - прие над милион украински жени и деца.
Да, и понеже са умни и можещи, и по-еволюирали са решили да си ги придърпат в доста добре уредена държава, която има нужда от такъв растеж. Това е свежа работна.. ръка, която имайки предвид предния си статус (на средностатистическия гражданин), ще може да влезе в сферите, които много им боксуват, а обикновения поляк не би искал да работи. Нещо като при великобританците, които няма да видиш да берат ягоди и да събират боклука. Сега чета, че влиза и като предложение да ползват безплатно градски транспорт. Няма лошо, заедно с манго и кеш, ще са следващите безплатно. Супер, ще дадат тон и на всички останали да се возят безплатно, защото българина трудно ще го прецакаш и ще преглътне мисълта, че с неговите данъци други се водят на версия. С все повечето такива "стимули" към бежанците, ще дадат още повече поводи другата част да вземе своите решения. Дано не съм прав, но това прави всеки един самозащитаващ се организъм. :)

По принцип като бизнес мислещи хора тук знаем какво се цели. Именно тези "благинки" да могат да убедят украинските бежанци, че тук сме много социална и добронамерена държава, с много приятен климат и всичко е цветя и рози. До тук добре. Но като видиш съдържанието после лесно може да се прецени дали си заслужава да се остане тук. Да, може би тук е по-добре от някои райони на Украйна, но се съмнявам, че сме толкова привлекателни и желана държава, за да почнеш на ново.

Съвсем мимоходом се споменава в новинарските блокове. Ама то само за някакви 15-тина милиарда става въпрос.
Вече една година мъка.
Покрай тази криза толкова много "незначителни" неща ще се случат, че направо на някои им идва идеално положението. ;)
 
Ама Кирчо не е виновен. Той си е такъв и преди и сега. Виновни са тези, като този от видеото, които ни го натресоха, а сега се правят на ощипани моми.
 
275748904_1407814339663085_7505271656609243507_n.jpg
 

Горе