Избори за Президент и Вицепрезидент 14.11.2021 г

Ще гласувам за

  • Румен Радев и Илияна Йотова - ИК и Няколко Партии

  • Анастас Герджиков и Невяна Митева - ИК и ГЕРБ-СДС

  • Лозан Панов и Мария Касимова - Демократина България

  • Веселин Марешки и Полина Цанкова - ВОЛЯ

  • Валери Симеонов и Цветан Манчев - НФСБ и други

  • Костадин Костадинов и Елена Гунчева - Възраждане

  • Бонус Кандидат - Луна Йорданова и Иглена Илиева - ИК

  • Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова - ДПС

  • Няма да гласувам


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Абе вие бойковистите и радевистите и човек да убият пред очите ви ще ги защитавате тези боклуци. Не го били охранявали тези Радев, а са заедно с НСО. Бас хващам, че тези мутри да са били изведени от тълпата и веднага проверени, ако не бяха с Ал Бънди.

 

Хората на Баце не се справиха с четенето... Жалко, чак сълза пОснах
 
Може да е по стечение на обстоятелствата, но с избирателната активност под 50% Радев им го зашива двойно с вот за него над 50%. Или може би си го зашиват сами. Явно искат още едно 70% зад врата. Спасява ги само това, че ПП печели НС и балотажа ще бъде вял.

Едно първо място на ГЕРБ-СДС щеше да им разтърси главите с над 70% на балотажа с по-висока активност.

Явно я смятаха да дробят проценти, та да не мине 50% пък тя каква стана. ПР-ите в неплатена.
 
Тук резултатите от форумната анкета почти отговарят на реалните. Следващия път ще залагам в букмейкърите на базата на анкетата, барем спечеля.
 
Отново Нинова не подкрепи ясно и категорично своя Президент:
"Ще видите на втория тур дали ще гласувам за президент", отговори два пъти на въпроса дали ще гласува на балотажа за президент.
"Нарекох "Продължаваме промяната" президентска партия защото те спечелиха изборите с помощта на Румен Радев. Предупредих президента Радев Антон Кутев докато е говорител на служебния президент да не изразява публично партийни позиции. Казах му, че това му вреди. Още преди да излязат окончателните резултати 'Инициативният комитет' изпратиха писмо с искане на оставка",
 
Отново Нинова не подкрепи ясно и категорично своя Президент:
"Ще видите на втория тур дали ще гласувам за президент", отговори два пъти на въпроса дали ще гласува на балотажа за президент.
"Нарекох "Продължаваме промяната" президентска партия защото те спечелиха изборите с помощта на Румен Радев. Предупредих президента Радев Антон Кутев докато е говорител на служебния президент да не изразява публично партийни позиции. Казах му, че това му вреди. Още преди да излязат окончателните резултати 'Инициативният комитет' изпратиха писмо с искане на оставка",
А тебе кво те бОли за бсп и Радев? Ама каква си долна интриганткаааа... Недей да таиш надежда, че Нинова определя избора на президента. Цифрите са показателни, че нищо не зависи от нея.
 
А тебе кво те бОли за бсп и Радев? Ама каква си долна интриганткаааа... Недей да таиш надежда, че Нинова определя избора на президента. Цифрите са показателни, че нищо не зависи от нея.

Щото са в истерия, не ги ли виждаш. Сега Радев като им направи разлика и филма им свършва :)
 
Прогнозата ми за балотажа е 12% избирателна активност = ше си имаме президент със секси устенца.
 
Недей да таиш надежда, че Нинова определя избора на президента.
Вероятно си забравила, че действащият в момента Президент го има благодарение на БСП благодарение на Нинова.
И е странна атаката му срещу нея чрез Кутев, Йончева и инициативния му комитет.
 
Вероятно си забравила, че действащият в момента Президент е издигнат от БСП благодарение на Нинова.
И е странна атаката му срещу нея чрез Кутев, Йончева и инициативния му комитет.
Това с атаката от Радев си е герберутска партенка. В БСП има вътрешни борби от години, време беше напрежението там да ескалира.

И отново, но този път ти го пиша по-бавно, за да разбереш: Нинова не е фактор за балотажа в неделя. За Радев гласуваха привърженици на всички партии, с изключение на гроб и дпс. Знам, че те натъжава тоя процент, но това са фактите, мен. ;)
 
Това с атаката от Радев си е герберутска партенка. В БСП има вътрешни борби от години, време беше напрежението там да ескалира.

И отново, но този път ти го пиша по-бавно, за да разбереш: Нинова не е фактор за балотажа в неделя. За Радев гласуваха привърженици на всички партии, с изключение на гроб и дпс. Знам, че те натъжава тоя процент, но това са фактите, мен. ;)
Дали тези хора ще излязат пак? А дали в чужбина ще пътуват пак по 50-60 км за да гласуват.. Радев ще спечели ако не се изложи на дебата.. нека видим там как ще се държи..
 
Дали тези хора ще излязат пак? А дали в чужбина ще пътуват пак по 50-60 км за да гласуват.. Радев ще спечели ако не се изложи на дебата.. нека видим там как ще се държи..
Въпроса е дали някой ще гласува за Герджиков, защото там е трагично положението :)
 
Радев може да бъде подхлъзнат. По начин и от "място" за които никой досега не е споменал.

Направи напълно задължителния избор да участва в директен дебат. И това е било предварително предразположено. Неучастие в дебат щеше да е почти равно на загуба. Герджиков има профил на отмъстителен човек с амбиция и комплекси. Той не може да бъде подценяван.

Радев обира почти всички негативи от корона кризата и кой каквото и да говори към момента тя е преди всички други кризи и има пръст във всички останали.

Въпреки това мнението ми, е че Герджиков няма капацитета за директен дебат срещу Радев.

Изборната активност може да ни изненада.

На изборите във вече преминала та неделя резултатите на всички партии бяха пряко свързани с Радев.

Като, че ли ДПС първи се усетиха, че този път изборите за Президент са по-важни от тези за НС. Техния капацитет за гласове от Турция е това, което успяха да пожънат в неделя. Това е тавана.
Изборите ще се решат в България.

Променливите и константите в плюсове и минуси ще се унищожат взаимно както го правят картите в електронната игра Heartstone на Blizzard и в крайна сметка голямата преднина на Румен Радев от първи тур ще се окаже непреодолима.
 
БСП от много отдавна няма твърд електорат. Това е мантра идваща от хора и продължена за транслация от хора, които не са си подавали носа извън София и още сънуват червени бабички.
Всички негативи, които Радев обира, ще бъдат донякъде компенсирани, а разликата от 700 000 гласа е прекалено голяма.
Не знам как си представяте, че вкупом всички ще започнат да гласуват срещу Радев. Защото е ясно, че вота за Герджиков няма да е за Герджиков, а против Радев и кой с каквото негативно го асоциира.

Извън Герб и ДПС никой няма твърд електорат и колкото има не е много. Не си представяйте, че вкупом пет твърдо електорат от 3% ще се обединят срещу Радев и ще станат 15%. На всеки 10 гласа които губи отнякъде и по някаква причина, дори от такива, които е получил на първия тур, ще се влеят други 3 - 4 от другаде и по други причини.

И както ще има хора, гласували миналата неделя, които сега няма да отидат, така ще има и негласували, които сега ще гласуват.
Радев е заложил на една основна карта и тя е директния дебат в четвъртък. В който просто трябва да покаже, че хората го интересуват.
 
Радев е заложил на една основна карта и тя е директния дебат в четвъртък. В който просто трябва да покаже, че хората го интересуват.
По-скоро обратното. Герджиков е заложил всичко на дебата. А на Радев му трябва да не направи груба грешка.
 
Радев явно отдавна е имал заложена опция за този дебат. Герджиков обикаля де що има студия и говори каквото му падне. Той е безинтересен на хората. Сигурен съм че и на теб не ти е интересен. Радев мълчи и каквото има да казва ще е на дебата.
 
Гледам резултатите на тиквите аз. 12 години управление - Съсипано здравеопазване, съсипано образование, съсипана армия, унищожен малък и среден бизнес, изгонени 2 милиона млади българи. Презастроени градове, повсеместна корупция и кражби. Откраднати милиарди за магистрали, които ги няма. О още, и още , и още. Край нямат заслугите на гроб. Пак да кажа. За 12 години направиха така, че да сме първи по всички негативни световни класации и последни при всички положителни. Дефакто феноменални постижение на гроб и тиквата, едва ли някой можеше да се справи по-добре!
Напълно съм съгласен и аз, че нещата не са както трябва, но я да си припомним как дойде Боко, ако беше толкова хубаво и приятно нямаше да спечели толкова мандати през 2009г, че сам да управлява... Точно тогава дойде като новия спасител, новата промяна и обра негативния вот на тройната коалиция, точно и това ни е проблема, че много от хората търсят поредната месия, която да движи всичко и власта да се концентрира на едно място. Честито на новите победители, мисля, че нищо не пречи да им се даде шанс, дори и година-две, просто да има някакво разместване и нещо различно... пък да видим.
 

Горе