Избори март 2017

За кого ще гласувате на 26 март?

  • ГЕРБ

    Votes: 6 13.3%
  • БСП

    Votes: 3 6.7%
  • ДПС

    Votes: 1 2.2%
  • РБ

    Votes: 3 6.7%
  • Патриоти

    Votes: 4 8.9%
  • Марешки/Воля

    Votes: 2 4.4%
  • ДСБ/Нова република

    Votes: 7 15.6%
  • Да, България

    Votes: 7 15.6%
  • АБВ

    Votes: 0 0.0%
  • ДОСТ

    Votes: 1 2.2%
  • Други

    Votes: 3 6.7%
  • Абе не ме занимавай с глупости бе/Няма да гласувам

    Votes: 8 17.8%

  • Общо гласове
    45
  • Poll closed .
Ако тези неща вълнуваха някой, той щеше да се погрижи да увеличи избирателната активност и доверието. Но реално какво се случва? Измислят се нови начини с който дори и без избиратели да се създава правителство.

Това е един от недостатъците на представителната демокрация, който пък е изгоден на управляващите елити. Реално и един човек да гласува, изборите са валидни. Според мен е нужно да се въведе долен праг за валидност, за да може Народното събрание да има някаква легитимност. Не е редно да се избират депутати, активността да е под 50+1% и да се говори, че представляват мнозинството.
 
https://www.24chasa.bg/novini/article/6132387 Не подкрепям насилието, но от друга страна дано тази личност никога не стане депутат. Нещо повече, дано тази личност успее да се върне в Ирак. Хора, за които Левски е "лайно", а българските революционери като цяло са "конекрадци" и "убийци" нямат място в България или българската политика. Вярвам, че симпатизантите на "Да, България", за разлика от кандидат-депутатите на тази партия, не мразят българите, българската история, България и прочее...
 
На този с удоволствие бих му отворил главата... :)


Осъзнаваш ли как звучи това от страни? Дай да спрем шегите за престъпленията на комунизма, чрез престъпление?

Каракачанов пред OFFNews: Аз съм за широка коалиция ГЕРБ, БСП и Патриотите



http://offnews.bg/news/Interviu_66/...-shiroka-koalitciia-GERB-BSP-i-Pa_650824.html

Много бърза момчето, още не са умрели толкова много ГЕРБ и БСП, за да си стиснат ръцете, но и това ще стане. Пари при пари отиват, комунист при комунист отива.
 
Това не са шеги, а поругаване на паметта на загинали хора и техните живи роднини.
Така е, но Борисов да спре малко да лъже. Садил картофи, не знаел какво е станало с дядо му, преди да "дойде" демокрацията в България. Борисов е бивш член на БКП, де факто ще продаде и майка си, ако види в това интереса си!
 
Борисов е бивш член на БКП, де факто ще продаде и майка си, ако види в това интереса си!

Всъщност повечето партийни лидери са свързани с БКП/ДС. Пък нека си говорим за демокрация. Преходът беше извършен от комунистите, преразпределиха си държавните капитали, а обикновените хора подскачаха и вярваха, че променят нещо.
 
Сигурен ли си?

Абсолютно. Те си създадоха опозицията, която беше пълна с ченгета и бивши кадри. Където можаха - приватизираха. Сега разни тарикати се пишат за големи анти-комунисти, но всъщност са били кадри на ДС. Някои от тях доброволно станали такива.

Ти на какво мнение си?
 
Ако бяха комунисти нямаше да има преход.
 
На този с удоволствие бих му отворил главата... :)

17425092_10154484332671446_4317772271446914631_n.jpg

На този "шегобиец" ще му го набият с удоволствие БС(К)П-то, ама някак си генералската - само, ми е чудно с думите на този дали ще има проявление и да изкара огромното негласуващо общество.
 
Ако бяха комунисти нямаше да има преход.
Като му кажеш БСП, вече чисто нови ли са?
Забравили 90-та година и мораториумът на дълга на Луканов?
Забравили тоталаната декапитализация на активи и хипер инфлация в БГ в периода 94-96/7?
Близо 7 години комунитета и ДС раздаваха червени куфарчета, които ги взимаха от всички що годе действащи предприятия - като са стояли както на входа, така и на изхода.
За жалост докато другите вече преминаха прехода, на нас ни сформираха хиперинфлация ...
 
Чета за автобуси от Турция.
Дори оплаквания, че гласували рано тук и бързали да гласуват още веднъж в Турция.
В същото време, от седмица насам, а днес вече са в двете ленти, кърджалийските турци се местят в ЗЕ на гурбет и май хич не им пука за изборите.
 
@blackout8, ама не си мисли, че ги защитавам. Просто за мен те не са комунисти. Може да са псевдокомунисти, но не и комунисти.

И като сме тръгнали да си спомняме.... забрави ли заема от 8 млрд. евро, АЕЦ Белене, 97лв. винетка за пътища с дупки, корупцията която се разви по времето на ГЕРБ и как се харчат (прибират) европейски пари, лъжите на Бойко....
 
Сигурен ли си?
Ти на кой свят живееш? Направиха преход, основно за да си гепят държавните ресурси (пари и имущество и узаконяване на вече откраднатите от тях средства). Всичко останало бяха лъжливи обещания, които под никаква форма не се случиха практически. Освен единствено свободното движение на хора.

Но иначе си прав, че не бяха комунисти. Бяха само "боядисани" такива, чиято идеология не беше комунизма, а това да властват.

EDIT: Написах това мнение преди последния ти отговор. Сега разбирам гледната ти точка, която не изясни още в първото си мнение.
 
@blackout8, ама не си мисли, че ги защитавам. Просто за мен те не са комунисти. Може да са псевдокомунисти, но не и комунисти.

И като сме тръгнали да си спомняме.... забрави ли заема от 8 млрд. евро, АЕЦ Белене, 97лв. винетка за пътища с дупки, корупцията която се разви по времето на ГЕРБ и как се харчат (прибират) европейски пари, лъжите на Бойко....

Сега те разбирам, ама не са си псевдо, а съща коми сган, но в нови одежди с марка БСП ...
Няма как да забравя заем от 8 млрд. евро, просто защото такъв няма!
За Белене не знам кое точно визираш - за излетите милиарди в бездъната каца, или за иска, които сами си избрахме да ни го сложат с грешните адвокати ...
За винетката си напълно прав, както и за корупцията ... генезисът на всичко може го търсим още в 90-те години, докато бившите соц. държави минаваха през лустрация, ние тука живеехме в пост комунизма...
 
Няма как да забравя заем от 8 млрд. евро, просто защото такъв няма!
Аз до колкото знам има. Имаше договор, скандал....
За Белене не знам кое точно визираш - за излетите милиарди в бездъната каца, или за иска, които сами си избрахме да ни го сложат с грешните адвокати ...
За всичко. За това, че трябваше да имаме нова и модерна работеща АЕЦ. А нямаме, само защото омразата м/у партиите е по-важна от благото на народа. Гледат да си направят мръсно, да се избършат в другия, да покажат, че другия не става.
За винетката си напълно прав, както и за корупцията ... генезисът на всичко може го търсим още в 90-те години, докато бившите соц. държави минаваха през лустрация, ние тука живеехме в пост комунизма...
Значи проблема е в прехода, а не преди това. Ако преврата е бил преврат и прехода преход, то сега нямаше да сме на това дередже. Ако пък нямаше преврат и преход, тогава бих се съгласил, че БСП са комунисти (боядисани или каквито и да било).

Не е ли време да спрем да търсим причини за сегашното си състояние от преди 27 години? Толкова правителства и партии се смениха от тогава, а на нас все комунистите са ни виновни. Всички който са се изредили имат принос за положението в което сме сега. И не защото не са добри политици, а защото са корумпирани и гледат себе си. И аз честно да си кажа не виждам коя от сегашните партии ще може да ни изкара от калта. По-скоро бих гледал на изборите като възможност да избера най-малко безкруполните и нагли хора.
 

Горе