Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

mantaman

Well-Known Member
Тая вечер си направих труда да обиколя сайтовете на основните и не толкова основни политически сили да видя почти един месец преди изборите дали някои въобще си е направил труда да прозре какви са проблемите на БГ икономиката и да напише някаква сносна икономическа програма.

Сами се сещате че такова животно няма - На всякъде има общи локуми

- Ние ще намалим безработицата
- Ние ще увеличим доходите
- Ние ще свалим звездите на земята итн.

Никъде не видях някой да напише 5 реда как мисли това да се случи - Ако един безпартиен трезво мислещ човек реши да гласува според това каква икономически програма предлагат партиите няма да може да намери и прочете нищо смислено

Знаете че съм фен на Кунева но и там пълно разочарование - 31 точки пълен талаш - като ги чета се чувствам обиден на интелект

Евалата ще направя на някой от активно пишещите за политика във форума, ако успее да открие и даде линк към някаква икономическа платформа на любимата му партия.

Говорим за реална икономическа програма не за триците с които се опитват да ловят маймуните.
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Еми то и аз като тебе не откривам нищо в предизборните платформи
В анкетата посочих Атака, но само защото не искам да гласувам за политическата мафия, която ни забатачи в този така наречен преход
Ибавам ти прехода, двайсе и четри години

А пък тя политическата мафия е една, само сменят артистите в главната роля
Няма да допуснат някой доблестен човек на власт, щото ще трябва да отговарят за държавни престъпления, па те всички дето са управлявали до сега са объркани като свински черва.

Не виждам никакъв изход за България в близките години. Пълен песимист съм

Народ, който е спечелил толкова много на бойното поле и някои военни стратегии ги изучават във военната академия в САЩ и други страни,
народ който няма пленено бойно знаме, не може да се справи със шайка продажни политици...
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Шуми се, че която и партия да дойде на власт ще я свалят с протести.
Може и само да се шуми но действия да няма.. ще видим
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Знаете че съм фен на Кунева но и там пълно разочарование - 31 точки пълен талаш - като ги чета се чувствам обиден на интелект

Евалата ще направя на някой от активно пишещите за политика във форума, ако успее да открие и даде линк към някаква икономическа платформа на любимата му партия.
Не се обиждай на Куневица - не ти е на нивото. Толкова е научена, толкова може и предлага. Ти ми опонира преди време, когато заявих, че не и вярвам.
Съвременната политическа класа в България има възпитание и мироглед, който не можете да схванете. Това не са "хора от улицата" като нас, дето сме направили кариера със собствените си способности, труд и умения. Нашето виждане за живота е едно, тяхното е съвсем друго.
Ако се загледате внимателно, няма как да не забележите, че при всяка новосъздадена партия, случайно дошла на власт, винаги в ядрото и се оказват "подходящи" хора и в България в крайна сметка нищо не се променя. Едни, като селския фелдшер Миро, действата и пакостят от скудоумие. Други, като Дянков, си гледат учебниците и съвременните теории за управление и се придържат към тях. Трети, тихо и кротко, провеждат политиката на свръх богаташите. Дори това, че нямаме професионални политици, е достатъчно нещата да не вървят. Отделно, чиновническия апарат е в състояние да провали всеки политик. Нямате си представа една деловодителка, например, с каква власт разполага.

Не мисля да си губя времето и да търся връзки към каквато и да било идея за реформи. На България и е нужен катарзис, свързан с много неволи и страдания, преди да се изправи.
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Манта, таргет групата на всички е средностатистическия човек. Средностатистическият човек няма нужда от подробности, а от благи приказки. Популизмът върши идеална работа, защо да си играят да задълбават? Плюс това, дори и да имат програма, каква е гаранцията, че ще я изпълнят? Просто ще гласувам с две ръце и два крака за политическата сила, която каже какво иска да направи, за да подобри живота ни и какво ще и се случи, ако се провали. Никой обаче не поема отговорност, какво да правим, живеем в реалити играта наречена либерална демокрация и пазарна икономика.

Може да псувате авторитарните режими, но там поне се поема отговорност. Четох вчера, че десетки хиляди корумпирани държавни служители членове на ККП са били осъдени на смърт в Китай за последните 20 години (ако не се лъжа). Кога ще се случи подобно нещо у нас, кой и кога ще поеме отговорност за провалите си?
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Вискяр не е необходимо да и вряваш или да я харесваш това е човек доказал че може да свърши работа - Проблема е че към момента не показва какво точно ще свърши - тия локуми дето ще намалят безработицата ги говорят всички - разликата е че може да се направи по различен начин и мен точно това ме интересува
Как аджеба ще го направите?

- Безработицата може да се намали като се раздуе държавният апарат и се направят нови комисии и проверяващи органи дето да мъчат бизнеса
- Може и да се намали като се подпомогне бизнеса да отвори работни места

Ето това никой не излиза да каже - Положението в БГ е плачевно дължи се на съсипаният от ГРОБ бизнес ние мислим да го вдигнем по този този и този начин.

Това не им пречи да си въртят популизма за баламурниците.
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Да ти кажа и аз търся някакви смислени програми. Ще позеленя с репутация всеки, който посочи линк към смислено описани реални неща от някоя политическа партия, защото и аз търся такава информация. Набелязал съм няколко партии, но искам реални обещания с реални обяснения как ще станат нещата. Популистките глупости минават на възрастните деца, които за съжаление, май, са болшинството.
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Гледате ли по новините по Нова, как вашия приятел лумпен Болен, счупи вратата на министерския съвет? С думите:

Не ме гледай бе!

Хаха навремето някой като искаше да започне търкал в заведение така говореше :).

Та гласувайте си за него. Може да не обикаля циганските махали с кифтета, ама сигурно купува бири на нео фашагите да го подкрепят.
Фани единия, удари другия.
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

И аз ги чакат програмите. Но не пречи да имам нагласи, какво да очаквам.

1) По скромните ми наблюдения, единствения политик, който говори и се държи що годе адекватно е Татяна Дончева. Но, както казва тя: Мен не ме подслушват. Живея си спокойно и се кефя на живота. Далеч от икономиката. И от активната политика.

2) Другите, от които може да се очаква адекватна позиция са ДСБ. Сори, че е Костов. СДС го погребахме лятоска.

3) Третите с акъла си са, уви, ДПС. Но те програми не пишат. И хич не им дреме за положението в БГ.

4) БСП се самоизяжда всеки изминал ден. Целта им е да вземат +1 глас от миналите избори, че Станишев да обяви победата.

Останалите не влизат в класацията, предозират популизма, щото знаят, че им е отредена ролята на клакьори.
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Май ще се оправим само като гласуваме няколко пъти подред за най-калпавата партия (обещаваща да създава работни места* и други антипазарни глупости) - след това нещата ще се влошат толкова, че няма накъде повече. Тогава и най-тъпите индивиди ще разберат, че трябва да се прави преход към пазарна икономика и да се премахнат всички политици, които ги е страх да предложат това.

Всяко работно място създадено от държавата - унищожава повече от едно работно място създадено от предприемачите. Така че като чуете някой политик да говори за създаване на работни места - имайте предвид, че това означава точно обратното.
 
От: От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Всяко работно място създадено от държавата - унищожава повече от едно работно място създадено от предприемачите. Така че като чуете някой политик да говори за създаване на работни места - имайте предвид, че това означава точно обратното.
Днес слушах едно интервю.
Държавата субсидира държавните театри с 25 лв на продаден билет от драматичен театър и 75 лв на продаден билет от музикален театър - опера и оперета.
На пръв поглед културата цъфти и връзва, държавата се грижи блестящо и достолепно.
На втори поглед... е кофти. Уловката е във фразата "субсидира държавни театри". Тази помощ не касае и не засяга частните театри. Резултата е неравновесие и нелоялна конкуренция. Държавния театър може да продава билети на цена един лев. Плюс субсидията това прави 26 или 76 лв приход от билет.
На колко лева за билет трябва да продава частния театър, за да има купуване от публиката и да има поне покриване на разходите на театъра?
 
От: Избори 2013 - С трици Маймуни се ловят

Всяко работно място създадено от държавата - унищожава повече от едно работно място създадено от предприемачите
Не знам дали унищожава това, което казваш, обаче яко цоца пари. И главни такива места се създават по разни програми за временна заетост - т.е. от туй чудо се възползва бай мангау.
 

Горе