Избор на Лаптоп

zoomaniak

Well-Known Member
Схващаш ли разликата за промития мозък, или пак да ти го разясня?
Трудно братле......... вече имам 800 лв излишък в кеш - зацепваш ли какво е това.... само за месец - октомври и още не е изтекъл. Като имаш излишък в кеш не са спестени пари - това са пари, които просто се чудиш какво да ги правиш...........

1. Реинвестиция в наличност - булшитс - ти си покриваш стандартната вървежна стока.......
2. Реинвестиция в нова стока - рисковано е.
3. Реинвестиция в нов бизнес - трябва и нов екип и още куп шитни.........
4. Защо да реинвестирам всеки излишен кеш.........

Ами в един момент просто си купуваш квото ти падне. Зацепваш ли колко са промити нещата............ не мозъците системата на онлайн търговията - за секунди - дни - седмици - години ставаш милионер - и какво да правиш с парите си. Не става все бизнес до бизнес до бизнес...............

В един момент даваш и храна на бедните................. глезиш се - търсиш дарителски фондове - да замажеш обществото ухилената нужда от доброволчески средства..........

Галиш егото си. Да продължавам ли - хващаш такси от София до Банско и се връщаш с Такси в Понеделник сутрин в склада на раута.

Ходиш с таксита до село да се видиш с роднините...........

НО в един момент осъзнаваш, че и да си на 1020 години тоя процеш с излишните пари в кеш няма да спре - той се ражда от онлайн търговията и нуждата на онея дето нямат да търсят и купуват като побъркани.

И в един момент ставаш експерт и си натрупал много полезен опит - тоя опит се опитваш да го предадеш на студенти и начинаещи бизнесмени / предприемачи, които се шашкат какво да купят - семейна пица за 25-40 лв или да излязат на вечеря за 25-140 лв............

zoomaniak

Well-Known Member
Зооманиака е готов да плати тройна цена за всеки уред, ако на него има отхапана ябълка. Ако му кажете, че е краден и струва още повече, тогава ще го вземе на секундата.
Краден не можеш да купиш - казва се ОТКЛЮЧЕН - като е заключен все тая къв е бро.........

Сестра ми - намира в Париж Айфон - заключен и си го просто държа 30 дни и накрая го даде в полицията - не става за нищо.

Запомни това............. заключен - блокиран - не става за нищо - освен за части.

zoomaniak

Well-Known Member
Знам само, че не винаги скъпото е най-качествено...
Най-отговорните покупки са - просто не са за всеки. Помня първият ми Айфон - представител на Теленор - дойде до магазина ми да подпишем договора извън техният офис.

Тоест не знам дали ви се е случвало..............

Да купуваш скъпи неща.............. не е за всеки. Ако не е готов да изгори 1-2-3 пъти докато се научи - не е достатъчно богат.

Евтинджос всеки може........... и аз съм пазарувал дрехи втора ръка и още пазя едно яке............

Ама като искаш да купиш нещо наистина скъпо - дето ако се прецакаш в преценката - ще гориш с много пари.............. мозъчните ти вълни са на друга вълна.

Не бързаш.
Четеш.
Питаш.
Разузнаваш........ и накрая просто се примиряваш, че рядко СКЪПОТО е преебушка.

Колко скъп ви е един подкуп.
Колко скъп ви е РД на детето ви.
Колко скъп е РД на жена ви.
Колко скъп е...........

Направете списък и ще разберете или сте богати с истинско сърце или богати с душа на Чичо Скрудж........

Или да вярвам на репликите на мама и тате:

- Айде дай 350 лв - ще ти ги върне................... имат да ми връщат около 15 265 лв

zoomaniak

Well-Known Member
Аз си чакам модела на барбароните.....
Знаеш ли колко видове пълнеж има за тези продукти. Но колко малко са наистина качествените пълнежи.

BurnX

Well-Known Member
Знаеш ли колко видове пълнеж има за тези продукти. Но колко малко са наистина качествените пълнежи.
Нямам идея , аз всички дето съм пробвал по магазините са били неудобни, пък ти викаш все едно си в облак - дай го тоя облачен барбарон , от къде се купува да ходя да го пробвам дали ще ми пасне....

zoomaniak

Well-Known Member
Нямам идея , аз всички дето съм пробвал по магазините са били неудобни, пък ти викаш все едно си в облак - дай го тоя облачен барбарон , от къде се купува да ходя да го пробвам дали ще ми пасне....
http://citybuildhome.bg/article/nikoj/15528

zoomaniak

Well-Known Member
Различава го вътрешната конструкция, включваща стабилизатори и обтегачи, които са отговорни за непроменящата се форма на стола. Удобен, анатомичен и ергономичен, разработката му отнема година и половина на пловдивското архитектурно студио Creaton, за да бъде максимално съобразена с анатомията на човека.

zoomaniak

Well-Known Member
Шер от шернат файл в шернат албум в Айклоуд. Става за секунди:

https://share.icloud.com/photos/0kVeJjmA1jW3qsZFL-fBIKBoA

SoloContraTutti

Well-Known Member
Аз съм вече с 15 бона в излишък за този месец. Даже от скука си качвам колата на покрива. Направих си паркинг и хеликоптерна площадка, която ползвам да ходя с хеликоптера до село да виждам нашите.
Някой хора като пишат, верно не се усещат къде са границите на истинното... :D
Сетих се веднага за историята с колата на кроса и снежната топка. :D

zoomaniak

Well-Known Member
Сега им драснах мейл да видим, Мерси :)
Искам да научиш закона на натиска :) действие - противодействие.

Архитекта ме попита кой ми е правил чертежа на кухнята. Казах му: АЙФОНА - ПРИЛОЖЕНИЕ ЗА 10 ДОЛАРА.

Така и не ми повярва :)

zoomaniak

Well-Known Member
Аз съм вече с 15 бона в излишък за този месец. Даже от скука си качвам колата на покрива. Направих си паркинг и хеликоптерна площадка, която ползвам да ходя с хеликоптера до село да виждам нашите.
Тома Неверни :) имах един ментор от Благоевград :) в инвалидна количка. Возеха го, носеха го и убиваха за него. Банкер...

Та така и ти... :) в бизнесите нямам граници:

1. Взимам ти личната карта
2. Наемам лице - актьор, който е дубльор на твоята ЛК. Кой ще усети разликата... между два близнака... научил се е да те подписва...
3. Разход между 500-2300 лв... и си в кърпа вързан за измама.

Няма граници...

Управлявам пари на хора, които не съществуват на Хартия. Иам онлайн бизнес за прикритие на престъпен бизнес... аз съм скромен инвалид... с пенсия от 245 лв пенсия и семейство.

Баща ми е бивш капитан от полицията и притежавам всичките му връзки... той ме научи на занаята :)

Не можеш да докажеш това, което не съществува...

Тоест - ако си шубелия... снимай всичко :) ако си фокусник - нищо не снимаш...

zoomaniak

Well-Known Member
@BurnX всички стискаме палци поне за барбарона, то лаптоп от тази тема няма да се вземе ...
Нека си вземе некоя Андроид пръчка - та да миряса темата :) или уин :) Линукса :) тва е истината… когато грее процесора спираш парното.

SoloContraTutti

Well-Known Member
Сега си вземи ментор да те научи и как се пишат мнения в един обикновен форум. Че имаш опция за редактиране, имаш опция да отговаряш на повече от един потребители в едно мнение и тн. Това ябълката не го прави автоматично, трябва малко сиво вещество. :D

slavchev

Well-Known Member
Ти си ебаси милионера... чак ти се чудя кво прайш тука при утайките на онлайн бизнеса...

cross

Well-Known Member
Пари, пари, пари... защо се превръщате в роби на парите? Това е ресурс, който ВИЕ трябва да управлявате, а не той вас. Често имам чувството, че повечето хора може никога да не се замислят как да подобрят средата, в която живеят, но пък винаги мислят колко пари имат и как да спестят "некой лев". А всъщност - некачествените продукти са измислени точно за хора, които не искат да платят пълната стойност на продукта (и хич, аха хич не им дреме колко реално струва това) и пазаруват всичко, което е евтино и в момента на промоция.

Аз определено съм се отказал от този начин на живот - като знам, че нещо е качествено, го купувам, стига да мога да си го позволя. А това колко му е търговската надценка не ме засяга - колкото и да струва лаптопа в крайна сметка ще си възвърна инвестицията няколко пъти ако е добър и мога да разчитам на него за различни задачи. И да, брандът определеноима значение. Вие бихте ли работили с неясен и никому непознат човек при положение, че може да изберете специалист със солидна репутация?

Илиян

Active Member
или уин :) Линукса :) тва е истината… когато грее процесора спираш парното.
Нямаш елементарни познания, а си тръгнал да учиш другите. Между софтуера и хардуера има разлика. Греенето не е от операционната система, а от скапани компютри и неграмотни хора, които са ги инсталирали и конфигурирали. Моя с линукс винаги работи между 25-35 градуса, не знам откъде го измисли това, че линукса грее - то е малоумно само да си го помисли човек.

Горе