Избор на кола

От: Избор на кола

В какъв смисъл? Някак си не мога да приема това недоразумение за кола камо ли пък семейна. Още повече, че е нещо между джип и кола с всички негативи от това! Какво има в нея повече от едно БМВ?

Хахах най-много да се хвърли в някоя канавка. То тва е ни рак ни риба... помните ли какво викаше единия пич от "под прикритие" като го караха да кара такова нещо - "Аз да не съм жената каучук" :D
 
От: Избор на кола

Много благодаря на всички за мненията, които изказахте. Постоянно чета темата и тези постоянни коментари много ме радват и насочват.

Забравих да спомена, че брат ми има автокъща и се занимава с коли, и цената на колата не е това, което мислите. Не искам от него съвет, защото е странна птица.
 
От: Избор на кола

Също като повечето писали до момента и аз ще изкажа лично мнение.

Кола Бензн определено и то не защото не харесвам дизелите, а просто защото подръжката на бензинов автомобил е доста по-евтина, особено на коли след 2005 година.

Сменил съм доста коли и ако трябва да говорим за дизайн, престиж и комфорт съм съгласен, че марките са БМВ, Ауди и Мерк, но относно издръжливост, разход по подръжка и функционалност съм малко скептичен относно тези марки.

Имал съм Мерцедес Ц - класа 2004 бензин, Мерцедес Е - класа 2004 3.2 дизел, добри коли, но влезеш ли в сервиз не ти се ще да идва момента за плащане.....

Ауди 2004, А6 - 2,5 дизел - никога повече, това е най-скъпата по отношение на консумативи и ремонти кола която съм имал и взех решение никога повече

БМВ не съм имал и не мога да говоря, но предполагам кола от групата на светата тройца, няма да не никък евтино

В момента карам СААБ 93 бензин и преди месец си купих малкия миниван Форд Ц-макс 2004 - 1,8 бензин, приятно съм изненадан от Форда, като смятам скоро да го сменя с по-големия Форд С - макс, доста по-хубав на дизайн и повече пространство, ако намериш "титаниум" ще е с всички екстри за модел и нищо няма да ти липсва, освн може би престижа на на МЕРК, АУДИ и БМВ, но джоба ти поне ще дрънкат повече стотинки и няма да те боли глава кога то влезеш за ремонт на нещо.

Днешните коли ( след 2005 ) са бъкани с толкова електроника, че няма как кола на 7 + години да не и се случи нещо, а и вече не ги правят толкова здрави като едно време.

Сори че ти препорчвам форд ( предполагам сега ще ме упрекнат доста от съфорумците ), но колата си е добра и имат железни двигатели, по-добре да правя нещо по ходовата част отколкото по двигател и скоростна кутия или пък някой електронен блок.

Пак Казвам лично мнение
 
От: Избор на кола

В какъв смисъл? Някак си не мога да приема това недоразумение за кола камо ли пък семейна. Още повече, че е нещо между джип и кола с всички негативи от това! Какво има в нея повече от едно БМВ?
Много неща. Примерно пространство. Не знам за кое БМВ говориш, но едва ли има по-просторно от хондата. Говоря за вътрешно пространство. Ако прибавим и обема на багажника, в които при свалени седалки може да спи човек...
9881-does-anyone-camp-their-crv-dsc01437-small.jpg

Другото предимство е ниския разход, наи-ниския от този тип автомобили 8 на 100 бензин. Като имаш в предвид, че все пак имаш и някакво 4х4 задвижване.

Та кое БМВ може да предложи това?
 
От: Избор на кола

Аз карам "Опел Зафира" и съм доволен. Като качиш 10 пъти количката в багажника ще си спомниш за коментара ми. За 10 -12 бона можеш да купиш страхотна машина.
 
От: Избор на кола

Aко искаш кола за тия пари си купи БМВ Е39 530i , за Е60 няма да ти стигнат за читава, ако имаш познат с подобна кола най малкото се повози и ще ме разбереш, това са пълни простотии задно - зима вече колите не са това което бяха преди, самия аз си карам и старата си кола зиме лете Е46 бензинка и нямам проблеми. Наистина ако имаш възможност покарай Е39 530I и после пак ще говорим.
Щях да кажа ако имаш излишни още някои лев купи си А6 , много красива кола, мацките се лепят като пчели на мед, но май вече при теб е късно :wink:
 
От: Избор на кола

Колега тая снимка на хондата дето си я дал за пример че човек може да „спи” не е ли катафалка?
9881-does-anyone-camp-their-crv-dsc01437-small.jpg


ce8d56cfe9acf64706ad651fede0245f.jpg


Що, какво ти пречат перденцата. Да не искаш ако си спиш в колата всеки които минава да те гледа?
 
От: Избор на кола

Корейско комби - Киа сиид / Хюндай и30. За тези пари ще вземеш почти чисто нова, на около 60-70к километра. Миналото лято минах 9000км за 20тина дни из Европа Хюндая без нито 1 проблем. В момента съм на 110.000км и не съм сменял нищо. Само съм презаредил климатика веднъж и трябва да сменям накладките на спирачките скоро, че в Швейцария ги стопих. Няма луск, комофт и ускорение, и повече от 160 трудна работа. Аз съм с 1.6 бензин. Разход смесено около 35 мили/галон (мисля, че е около 6-7 литра на 100)

Иначе предната ми беше Джип Чироки. Супер комфорт на дълги разстояния. Но мнооого проблеми. Най-скъпия ми ремонт беше 2500 лева. За твоя бзджет може да се намери някой под 90к км, но не ти препоръчвам. Разход около 12-14 литра / 100 смесено. При много внимателно каране може да падне до 10-11 на магистрала.
 
От: Избор на кола

За тия пари ще си вземеш една прилична Шкода Октавия на 6-7 години. Все едно караш WV, но за по-малко пари. Стабилни коли с прилична поддръжка.

Общите съображения за каквото и да е кола (лично мнение):

1. От частно лице или върнат лизинг - т.е. доказана история, че от автокъщите не се знае на какъв батак попадаш;
2. Поне 140 коня, да за имаш комфорт - с натоварена кола иди изпреварвай на извънградско с 70-90 коня;

Успех, доказаната истина е, че с колата (и жената) е до късмет най-вече.
 
От: Избор на кола

В какъв смисъл? Някак си не мога да приема това недоразумение за кола камо ли пък семейна. Още повече, че е нещо между джип и кола с всички негативи от това! Какво има в нея повече от едно БМВ?

Слагам Honda и Toyota под един знаменател, защото като политика са едни и същи, а за модели да не говорим.

Официални статистики на TUV. Коли 4-5 години, рейтинг по надеждност:
...
3. Toyota iQ, 6.5%, 48 000 km
3. Toyota Avensis, 6.5%, 72 000 km
14. Toyota Yaris, 9.4%, 57 000 km
21. Toyota Auris, 10.1%, 61 000 km
25. Honda CRV, 10.5%, 71 000 km
30. Toyota Corolla Verso, 11.2%, 76 000 km
33. BMW 3, 11.5%, 88 000 km
...

Така, 6 модела преди немската кошница.

Официални статистики на TUV. Коли 6-7 години, рейтинг по надеждност:
...
4. Toyota Auris, 11.8%, 79 000 km
5. Toyota Corolla Verso, 13.1%, 101 000 km
8. Toyota Yaris, 13.6%, 75 000 km
10. Honda CRV, 14.3%, 97 000 km
17. Honda Civic, 15.6%, 88 000 km
19. BMW X5, 15.7%, 136 000 km
20. Toyota RAV4, 15.8%, 95 000 km
...

5 модела преди немската кошница и с 6 дели мястото си. Положението вече става отчайващо, но продължаваме напред...

Официални статистики на TUV. Коли 8-9 години, рейтинг по надеждност:
...
2. Toyota Corolla Verso 15.6% 120 000 km
3. Toyota RAV4 16.6% 104 000 km
6. Toyota Corolla 17.8% 104 000 km
8. Toyota Avensis 18.0% 124 000 km
11. Toyota Yaris 18.8% 94 000 km
14. Honda Jazz 20.4% 94 000 km
16. Honda CRV 21.3% 117 000 km
24. Honda Civic 23.0% 103 000 km
25. BMW Z4 23.1% 88 000 km
...

8 модела преди немската кошница и тук спирам, защото нещата нататък става още и още по-зле.

http://images-cdn.9gag.com/photo/aVW1LGM_700b_v2.jpg

Отваряш Гугъл, пишеш БМВ и цъкаш на новини, 90% от черната хроника по пътищата включва немската кошница.

Нарицателните "джигит" и "бадка" се отнасят пък на 99% от водачите на немски кошници.


http://www.gt5-chaoten.de/tl_files/gt5_site/content/fotos/bmw-vs-Audi.jpg


Аман от бадки в тая държава! Ако имаш още въпроси, питай преди да се излагаш с поредната порция "говоря, преди да мисля".
 
От: Избор на кола

Как беемве за семеен автомобил?
Разходите ще са в пъти в сравнение с някоя Тойота.
 
От: От: Избор на кола

Не щеш ли, слонът паднал в една голяма дупка. Излизане няма. Минал вълкът с колата си – последен модел BMW – и слонът му се примолил да го издърпа. Метнал му Вълчо едно въже, дърпал, дърпал, запалил съединителя, обаче слонът не мърда. Извикали лъва с неговия огромен и скъп джип, овързали слона с ремъци, теглили, правили, стрували, слонът си седи в дупката. По едно време минало магарето с един Москвич.
- К'во правите бе, пичове? - попитал Марко.
- Слона вадим, не виждаш ли?
- Ами да помогна нещо?
- Е, какво ще помагаш с тоя "мохер"?
- Сега ще видите вие – казало магарето и слязло от Москвича.
Отишло магарето до дупката, пуснало си оная работа и за секунда изтеглило слона.
Поука: Ако ти е голям к*рът, няма значение каква кола караш.
 
От: Избор на кола

Айдеееее петъчната дойде! Е ся гледай кво става.... иначе в подписа имаш сервиз и консултация при покупка пък тук да питаш 8) Ама нищо де, колкото повече толкова повече. Иначе по темата - БМВ 530 !!! Ако намериш Е60 бензинка за тия пари се смятай късметлия, ако ли не Е39 перфектна за тия пари.

E60 за тия пари ще е дроб. По-добре фейсова E39, но ще е с всички екстри дето се пее :) А и поддръжката на E60 е доста по-скъпа.
 
От: Избор на кола

Айде сега пак вечен спор БМВ или Мерц срещу останалите....само ще кажа, че е имало случаи когато след пътуване ми е идвало да разцелувам от благодарност БМВ-то, такъв кеф ми е доставяло! Ма истински....и съм сигурен, че много ама много малко коли са направени за да се чувстваш по този начин, да не говорим, че "японските" кофички за кисело млеко хич не влизат в тази категория. Единствено Мазда все още пази японското в себе си, но това е друга тема. То ако гледам статистиките на TUV виж къде е ферари или бентли сигурно ги нема и в класациите ма хората си ги карат, не се излагат с Yaris.
И стига с тези легенди за зимата, просто е трудно с летни гуми на сняг тва е :lol: И последно пише се VW пичове, не WV! От Volk - народ и Wagen - кола.
 

Горе