Избор на компютър

Ти пък. Ква е тази сума? Да не би да си изпуснал по една 0 накрая? :)
Не, просто не бих си купил чисто нов настолен. В олх по 150-200 лева има чудесни предложения.
Или в този форум има геймъри все още?

Единствено май има полза за видеообработка и там разни архитектски и дизайнерски истории...
 
Аз бих дал, но не работя на настолен. Така де, работя, но предпочитам си лаптопа. :) Само ако може още един монитор към лаптопа, ще е прелест. Иначе бате, няма как за тия пари да вземеш нещо нормално работещо.
Явно не знаеш къде да търсиш и как да се пазариш. :)
Последно за работен комп взех едно i5-2400 @3.1 GH/z, 6 GB RAM (ъпгрейднах до 8 после срещу скромна инвестиция), GTX 750TI, 120 GB SSD Samsung + монитор Acer 23" за 200 лева. Старо, ама бачка.
 
Явно не знаеш къде да търсиш и как да се пазариш. :)
Последно за работен комп взех едно i5-2400 @3.1 GH/z, 6 GB RAM (ъпгрейднах до 8 после срещу скромна инвестиция), GTX 750TI, 120 GB SSD Samsung + монитор Acer 23" за 200 лева. Старо, ама бачка.
Да бе, бате. Ама ние сме потребители, които на "старо, ама бачка" не важи много. :) Когато ти е инструмент за работа, а не развлечение, нещата не опират до закрепване на положението, а до избиране на най-доброто на разумна цена. И това въобще не може да се впише в бюджет от 150-200 лева. Все пак търси компютър за себе си, не за баба си да гледа сериали. :)
 
И за телефоните важи същото, повече от 50-100лв си е тежко, кви хубави телефони има за тия пари..
Като набереш някой не само го чуваш, ами и той теб чува!!!
 
И аз мисля, че си за нова конфигурация, до колкото чувам новите Ryzen са доста добри.
Относно монитор, марката е DELL, търсиш нещо с IPS матрица, но под 400лв трудно за монитора
 
При положение, че всичко вече е в облака, какви са тези терзания - не ви разбирам изобщо :) Аз си работя на Pentium процесори и не ми пречи изобщо.....
А облака как ти помага с изчисленията, примерно обработка на фотошоп или каквото и да е друго по-тежко
 
А облака как ти помага с изчисленията, примерно обработка на фотошоп или каквото и да е друго по-тежко
За там си имам мощни компютри :)
 
Минута мълчание за всички ламери, дето си мислят че като си купят 10 ядрен зион процесор че вършат повече работа............
Да, и за тези, които мислят, че клауда ще им реши проблемите със скапания комп за 300 лева. :)
 
Днеска си поръчах всички компоненти. Обаче изникна един въпрос ще се използва 27инчов монитор с fullhd и втори монитор 20 инча 1600х900 . Първоначално бях предвидил ryzen 2600x с видео карта втора употреба(масово са от копачки и се отчаях и варианта ако искам да запазя този процесор е външна видео карта за още 250лв ) , другия вариант за който се чудя е amd ryzen 3200g с vega 8 вградено видео.


Какво мислите за такава конфигурация и да се ползва вграденото видео ? Игри не мисля да играя , от чисто любопитство бих пуснал battlfield 5 на low ? Но иначе ми трябва компютър за работа . Благодаря ви!
 
Аз по съветите от тази тема си взех dell 2418D оня ден. Да ти кажа честно, ако имаш възможност търси поне 1440p резолюция, особено при твоя размер. При мен като включа на 1920х1080 пикселите се виждат, а тънките шрифтове изглеждат гадно.
 
Днеска си поръчах всички компоненти. Обаче изникна един въпрос ще се използва 27инчов монитор с fullhd и втори монитор 20 инча 1600х900 . Първоначално бях предвидил ryzen 2600x с видео карта втора употреба(масово са от копачки и се отчаях и варианта ако искам да запазя този процесор е външна видео карта за още 250лв ) , другия вариант за който се чудя е amd ryzen 3200g с vega 8 вградено видео.



Какво мислите за такава конфигурация и да се ползва вграденото видео ? Игри не мисля да играя , от чисто любопитство бих пуснал battlfield 5 на low ? Но иначе ми трябва компютър за работа . Благодаря ви!
 
Утре ще напиша крайна ценна. Относно SSD сложих работих така 10 дина и го върнах в ардес, по-добре е нова машина сега мога да сиго позволя, в крайна сметка го купувам за работа не за игри.
 

Горе