Избор на кредитна карта

От: Избор на кредитна карта

В една реклама нещо мрънкаха че с тяхната кредитна карта ти връщат колко процента ако пазаруваш в карфур май?
Вярно ли е? ако да това е дискриминация :)

Дискриминацията е друго. Ако не дават кредитни карти на жени, цигани или гейове, тогава е дискриминация.
А това да те приканват косвено да пазаруваш от определен магазин си е маркетинг и мениджмънт. ... така ми се струва май :)
 
От: Избор на кредитна карта

В една реклама нещо мрънкаха че с тяхната кредитна карта ти връщат колко процента ако пазаруваш в карфур май?
Вярно ли е? ако да това е дискриминация :)
Това е Алфа банк, а картата май беше Dynamic VISA. Tя има доста висока годишна такса. Трябва яко да пазаруваш в карфур, за да си избиеш само годишната такса.
 
От: Избор на кредитна карта

ПИБ - има си 1% постояноо кешбек, а не само при кампании.

Сега търсех карта с кешбек на всички покупки, на Фибанк от 19.09 са свалили кешбека на 0.5 %. При такса от 39 лв на година няма особена далавера. За да избиеш таксата ти трябват 7800 лв през карта прекарани на година.
Някой да знае друга карта все още с 1 % кешбек.
Аз имам Виза Била с 2 % ама само от техните магазини и без такси , но исках да имам още една с кешбек на всякъде
 
От: Избор на кредитна карта

Аз пък от 10г. съм клиент на Фибанк, имам три дебитни карти и четири сметки при тях. До сега не съм имал сметка на червено, годишно през сметките минават около 5-8 000 лв. От две години работя на частно изкарвам добри пари и реших да кандидатствам при тях за кредитна карта с лимит от 500 лв.
И какво стана, днес ми казват че не отговарям на условията им за издаване на кредитна карта.....Нямам задължения към никакви институции в БГ.
Ами препоръчайте ми някоя банка с добро онлайн банкиране...махам се от ПИБ.
 
От: Избор на кредитна карта

Те казаха ли ти точно на какво условие не отговаряш?
 
От: Избор на кредитна карта

Те казаха ли ти точно на какво условие не отговаряш?


Попитах дали съм коректен към тяхната банка и с какво точно не отговарям....Отговориха ми че не отговарям на условията....това е само отговорът им.
Не е болка за умиране, но малко обиден съм. Просто те изгубиха един клиент.
 
От: Избор на кредитна карта

От както съм пуснал тази тема до сега ползвам Фи банк . За жалост промениха условията , вкараха нагли таксички на всяко плащане , намалиха този бонус и аз ще се махам.
Май към Уникредит ще се насоча и аз.
 
От: Избор на кредитна карта

Аз от поне 6-7 години съм с кредитна на ЦКБ Bulgaria Air. Безотказна е, ползвам я само за онлайн пазаруване (и то доста) , няма такса при транзакция, веднъж годишно само има такса за поддръжка 20лв. Имах карти в Обб, Експресбанк и ПИБ, но от тази съм най- доволна затова ги махнах другите.
 
От: От: Избор на кредитна карта

Отговориха ми че не отговарям на условията....това е само отговорът им.

Може би проблемът е, че търсят по-бедни, които ще закъсняват с вноските и ще плащат лихва. А ти ако имаш добър доход няма да закъсняващ и ще печелят само от годишната такса.

Възможно е и да нямаш трудов договор (те търсят работещи бедни, които да плащат високи лихви за скъпия кредит, който ще ползват) - ако си самоосигуряващ се.

Ако имаш добри доходи няма смисъл от кредитна карта - дебитната ще ти излезе по-евтино (малки месечни такси, малки такси за теглене от банкомат) и няма риск да плащаш лихви.

Кредитите (за не-бизнес нужди) са за работещите бедни.
 

Горе