Избор на куриер за доставки в чужбина

От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Пуснете по няколко пратки и ще разберете :)

Ако съответната стока е хранителна добавка разрешена за свободно ползване в държавата от която се изпраща и в която се получава не би трябвало да имате какъвто и да е проблем - ако обаче е под различни ограничителни или забранителни режими е много вероятно да ви барнат рано или късно.

Ако стоката има претенции да е лекарство е много вероятно да имате проблем когато става въпрос за системна покупко продажба

По молба на моя позната купих различни видове гъби от ебай.де и ми ги доставиха до УК - нямаше никакви проблеми но те се водят хранителни добавки.

Подобна е ситуацията със семената на Джойнта - самите семена може да бъдат продавани и притежавани - незаконно е да ги боднеш в земята, както и да продаваш продукцията :)
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

В рамките на ЕС думата митница не важи. Пощите имат ограничения в нещата които може да се изпращат и искат пред тях да опаковаш пратката, за да видят какво се изпраща. С БГ пощи има възможност за проследяване, ако я изпратите като препоръчана пратка. Проследяването на техния сайт спира до момента, в който пратката напусне страната. След това може със същия тракинг номер да проследите пратката в сайта на държавните пощи в страната на доставка. Не мисля, че ако изпратите малък пакет без препоръка е срещу подпис, но колегата изглежда има повече опит в тая сфера. Никой никъде не спомена сроковете на доставка и разправията с 50 годишни лелки, където ти говорят едни глупости. Но общо взето за пратки до 2кг, бг пощи нямат конкуренция.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

А това за митниците така ли е ,от това което е над мен разбирам ,че другите държави през които минава пратката вярват ,че от там от където е тръгнала са я проверили и не е опасна .Тоест риска да отворят пратката в някоя страна по маршрута е малък?
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Пратките изпращани от държава членка на ЕС до друга държава членка на ЕС не подлежат на митнически контрол.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Всички малки пакети са signed-for. Не е обикновенно писмо, което го пускаш в кутията на улицата...

Можеш да доплатиш за "предимство", т.е. май или въздушна поща или "имаме 2 чувала, това влиза в първия, другите ще чакат..." Не знам какво точно значи това... И без "предимство" си пристигат нещата по същия начин май...
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Добре, тогава услугата препоръка за какво е?

След като е signed for получавате ли тракинг номер?
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Май са едно и също...

Аз до сега тракинг номер не съм получил... Дават ти някаква квитанция там и това е..., не си спомням на нея да има този номер (не ми е направило впечатление) - иначе лепят баркод на всеки пакет, но как можеш да го видиш тоя код не знам...

Имам път скоро до тукашния офис да ги поразпитам и ще пиша после какво са ме информирали кукундрелите... :)
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

И какво илиза - бг пощи: между 20-30 лв за доставка на едно кило :?
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Тези по-високите цени на БГ пощи са при ползване на услугата им EMS, която е нещо като куриерска служба. Аз също първоначално се ориентирах към тях, но тук колегите споделиха, че пращат пратки като колет и така цената може да е само 5-7 лв. Аз обаче имам въпрос към тях - не е ли това някакво нарушение на принципите на интернет търговията, ако продаваш посредством колетни пратки, които не са предназначени да се използват за покупко-продажби? Колетите са предимно свързани с изпращането на предмети без да искаш пари за тях.

В този случай, ако аз използвам колети, за да ми излиза по-евтино, то тогава се излагам на риск - купувачът ако реши да шмекерува може да каже, че не е получил стоката и да иска връщане на парите, които е заплатил. Той може да използва това извинение, че като му изпращам колет, все едно му подарявам стоката. В този случай ние като продавачи не сме ли по-добре защитени, когато използваме куриерската служба, която вече доставя стоки, обект на покупко-продажба?
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

И призовките ли да ги носят с куриер.

Използваш препоръчаната услуга (signed for) и това ти дава сигурността, че те са получили пратката. Вече как ще е най-добре да се процедира, за да се получи този подпис от теб (защото както добре знаем всички хората се подписват по едни тефтери) не ми е ясно. Но все ще има механизъм.

Те цяла Великобритания така работят - дреболиите с пощата...
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

За пратки български пощи може и да стават. Но за писма са пълна, повтарям пълна трагедия!
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Въпросът е пратката която изпращате да излезе благополучно от границите на България... там трябва да се притеснявате по-скоро, че с тези наши фирми всякакви простотии стават постоянно
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

За всяка държава си имат различна политика куриерските фирми. За да използваш наложен платеж. Трябва да имаш човек в определената държава и то с Фирма. Обаче парите не идват от наложния платеж на следващия ден ами на следващия месец. Работих в Западна Европа така и хич не ме устройваше.
 
Бг Пощи са супер като услуга и цена,НО големият им проблем е че пратките не могат да съдържат батерии и магнити,което спъва много електрониката.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

А това за митниците така ли е ,от това което е над мен разбирам ,че другите държави през които минава пратката вярват ,че от там от където е тръгнала са я проверили и не е опасна .Тоест риска да отворят пратката в някоя страна по маршрута е малък?

Хихик всички пратки минават на скенер и се вижда вътре какво има. Ако сложиш детски пистолет - тествай :)
 
В този случай, ако аз използвам колети, за да ми излиза по-евтино, то тогава се излагам на риск - купувачът ако реши да шмекерува може да каже, че не е получил стоката и да иска връщане на парите, които е заплатил. Той може да използва това извинение, че като му изпращам колет, все едно му подарявам стоката. В този случай ние като продавачи не сме ли по-добре защитени, когато използваме куриерската служба, която вече доставя стоки, обект на покупко-продажба?

Хайде да уточниш каква е стоката.

Не си те представям в Пощенски клон да опаковаш 10-30 колети / пратки.

Колко пратки - ще генерираш???

Цената за доставка си я плаща клиента. Защо го мислиш толкова. Това е красотата да продаваш в чужбина. За 5-10 евро само ние Българите се скатаваме и не искаме да е за наша сметка!

Ще сключиш договор и ще имаш и отстъпки дори и ще идват до адрес да ти взимат пратките / колети. Пощите имат и куриерски услуги - но се извършват от друга (дъщерна) фирма. Но май за чужбина не помня работеха ли.

Уточни бизнеса и количеството пратки.
 
тогава се излагам на риск - купувачът ако реши да шмекерува може да каже, че не е получил стоката и да иска връщане на парите, които е заплатил. Той може да използва това извинение, че като му изпращам колет, все едно му подарявам стоката.

Прочети Европейските директиви - права на всеки клиент.

Общите приказки само те объркват и няма да ти позволят да структурираш в своя ум - бизнес план, идея, стратегия.
 
В този случай ние като продавачи не сме ли по-добре защитени, когато използваме куриерската служба, която вече доставя стоки, обект на покупко-продажба?

Никога не си защитен???

Ако не знаеш колко % брак ще имаш:

- Стоки
- Администрация
- Финансови такси

Няма да знаеш колко % ще губиш пари от по-горе описаните от мен фактори.

Тоест от 0.5 до 5% сложи % надценка и няма да си на загуба.
 
Аз лично не бих ползвал БГ пощи за сериозен бизнес. Международните куриерски фирми:

Дхл
Юпиес
Тнт

Имат икономични тарифи? И при правилно ценообразуване и цена за доставка - аз нищо няма да плащам?

Но зависи каква е стоката? Ако е лесно намираема по други сайтове....

Ако е тежка. Ако е обемна.

Сядам и пресмятам.

Договор с куриер дава и отстъпки в %

Съответно ако след пресмятането разхода (средна стойност) е 20% взимам 10% и го слагам в надценката и 10% като твърда цена към всяка доставка. Отпада безплатната...

Но не знам колко % може да търпи надценка продукт - продукти.
 
Едно време бях хванал няколко жени да плетът. Красота! И само в чужбина... 5 евра доставка. Средно 0.5-2 кг пратка. Надценка 1000 % + ..... всеки си плаща предварително.

Българи поръчваха мартеници :) Терлици. Вълнени чорапи. Неща на 1-2-3-4 куки лудница.

Ползвах ДХЛ среден разход 5-6 евро.
 

Горе