Избор на платформа за Магазин

helf_php

Active Member
Здравейте, през 2017 година нещата с онлайн магазините стоят малко различно според мен. Аз нямам много опит с платформите, за това искам да ме насочите към най-добре SEO оптимизирана платформа. Също така изискването е да е актуална и постоянно да се обновява имам опит с Wordpress та искам да кажете мнението за WooCommerce. За сега мисля да ползвам WooCommerce но искам да кажете вашето мнение.
 
Вечния въпрос, повече от месец не беше задаван тук.
Трябва ми нещо различно от масово използваните магазини нито пък къстъм система. Изброените в темата и събрали най-много гласове не ми вършат работа. Конкретно питам за WooCommerce. Има ли хора, които го използват в техните проекти?
 
Платформата няма сама да оптимизира магазина ти, която и да избереш. Необходимо е да се направи инвестиция за качествена SEO, да се изготви маркетингова стратегия за продажба на продуктите, тъй като в днешно време оптимизацията е само един от възможните канали, а и е доста свързан с останалите, няма да изброявам защо, знае се.

Woocommerce е добра платформа, но ако имаш много продукти аз бих ползвал Opencart. Която и платформа да избереш, трябва да инвестираш в реклама, маркетинг и оптимизация, няма как да стане без това...
 
Платформата няма сама да оптимизира магазина ти, която и да избереш. Необходимо е да се направи инвестиция за качествена SEO, да се изготви маркетингова стратегия за продажба на продуктите, тъй като в днешно време оптимизацията е само един от възможните канали, а и е доста свързан с останалите, няма да изброявам защо, знае се.

Woocommerce е добра платформа, но ако имаш много продукти аз бих ползвал Opencart. Която и платформа да избереш, трябва да инвестираш в реклама, маркетинг и оптимизация, няма как да стане без това...
Искам да тествам нещо ново. Идеята ми е да оптимизирам онлайн магазин, които не е създаден реално да продава просто тествам Seo техники. Всичко ще е примерно направено и до 1-2 години ще гледам резултата. До сега не съм се занимавал с онлайн магазини и за това искам да тествам какво ще стане след 1-2 години оптимизация на домейн с примерно съдържание, което ще добавям постепенно продуктите ще са примерни. Ще взема специфично за произволна избрана ниша (след предварителен анализ на пазара) домейн име и ще тествам.
Накрая ако докарам дневен органичен трафик от X посетителя търсещи това, което "продавам" експеримента ще е успешен.

Колега, ти да не си зодия Овен?
Не :)
 
Искам да тествам нещо ново. Идеята ми е да оптимизирам онлайн магазин, които не е създаден реално да продава просто тествам Seo техники. Всичко ще е примерно направено и до 1-2 години ще гледам резултата. До сега не съм се занимавал с онлайн магазини и за това искам да тествам какво ще стане след 1-2 години оптимизация на домейн с примерно съдържание, което ще добавям постепенно продуктите ще са примерни. Ще взема специфично за произволна избрана ниша (след предварителен анализ на пазара) домейн име и ще тествам.
Накрая ако докарам дневен органичен трафик от X посетителя търсещи това, което "продавам" експеримента ще е успешен.


Не :)
Пълни глупости говориш, това да не ти е сайт за вицове.
Познай какво ще се случи ако потребителя дойде на сайта и разбере,че всичко е фиктивно.
 
Пълни глупости говориш, това да не ти е сайт за вицове.
Познай какво ще се случи ако потребителя дойде на сайта и разбере,че всичко е фиктивно.
Хмм, ще излезе от сайта и ще влезе в друг сайт. Така ще загубя позиции по ключовата дума?
Целта ми е да тествам за SEO нищо не губя. Пък и от начало първите 7-8 месеца само от Сео ще го кара сайта на 5-10 посещения дневно. Потребители няма да има изобщо първите месеци. Може пък от начало да го направя нещо като каталог и само да оптимизирам по правилата пък ако стане нещо да мисля да го превърна в магазин.

Идеята може да е глупава, но това ще е нещо като проект, които ще разработвам през свободното време. Просто не съм се занимавал със онлайн магазини и искам да започна на правилната платформа за да може ако стане нещо от сайта да съм избрал точния CMS
 
Последно редактирано:
Аз залагам на woocommerce. Предполагам, че има и по-добри от нея в момента, но според мен WC има добро бъдеще.
 
Искаш да продаваш или искаш да си чешаш клавишите на клавиатурата?
Щото можеш да продаваш успешно и без търговска CMS. На собствен сайт.
Не бих ползвал врътпрес и производните му.
 
Първо, всички платформи са успешни. На всички има магазини, които работят и печелят. И на всички има неуспешни, но не заради платформата, а задкормилното устройство.

Второ, не разбирам. Ако ще полагаш усилия, ясно е че има някакъв резултат. То и без усилия, хора пак ще намират магазина и ще влизат. Наистина не разбирам какво ще тестваш. Най-малкото, ако решиш, че ти е мега успешно сеото за този сайт, не означава, че на друг ще е толкова успешно със същите методи.

Темата е яко фейк. Всичко може да е успешно, съвсем не зависи само от системата. Живота не е толкова дълъг та да отделяш 1-2 години просто за тест. Поне продавай настина нещо в него.
 
Първо, всички платформи са успешни. На всички има магазини, които работят и печелят. И на всички има неуспешни, но не заради платформата, а задкормилното устройство.

Второ, не разбирам. Ако ще полагаш усилия, ясно е че има някакъв резултат. То и без усилия, хора пак ще намират магазина и ще влизат. Наистина не разбирам какво ще тестваш. Най-малкото, ако решиш, че ти е мега успешно сеото за този сайт, не означава, че на друг ще е толкова успешно със същите методи.

Темата е яко фейк. Всичко може да е успешно, съвсем не зависи само от системата. Живота не е толкова дълъг та да отделяш 1-2 години просто за тест. Поне продавай настина нещо в него.
За момента нямам никаква идея от къде да намеря стока, която да продавам.
 
За момента нямам никаква идея от къде да намеря стока, която да продавам.
Тая работа не е толкова лесна. Освен технически познания, онлайн търговията изисква първоначална финансова инвестиция, както и търпение и упоритост, докато колелото се завърти. Ако не си наясно какво може да продаваш, по-добре първо помисли, а после прави магазин.
 

Горе