Избор на платформа за онлайн магазин

kolibrito

New Member
Здравейте,

нова съм във форума. Регистрирах се, тъй като четох доста от темите и исках да получа свежо мнение от хора с опит.

Имам идеята за изработка на онлайн магазин. Поради липса на нужните познания и умения по създаване/поддръжка на онлайн магазин, както и невъзможонст за голяма първотначална инвестиция, се спрях на платформите, които предлагат готово решение за бизнеса. От особена важност за мен е магазинът да има поддръжка. От всичко прочетено във форума, става ясно, че е по-добър вариант човек да си направи магазин в Wordpress или Opencart (примерно), но съм се спряла на по-лесен за мен вариант. Същевременно, мненията не бяха много актуални (откъм дата), а все пак, това е динамична сфера, която постоянно търпи промени. За момента обмислям Cloudcart и Shopiko. Моля, който има опит да го сдподели или да даде препоръка (разбира се и други предложения). Ще оценя високо, ако не ме разубеждавате за избора на готова платформа.

Благодаря ви много предварително!
 
Има си Шопифай.
 
Привет, идва малко скъпо + доколкото се запознах има и такса за транзакция.
Ама онлайн разплащания ли ще ползваш?

Колко по-евтини са другите, че не съм поглеждал?
 
Има толкова избор. От Woocommerce, Magneto, Opencart, Drupal, Prestashop, Zen Cart, Odoo eCommerce, Bagisto и се почне със SaaS услугите. Ако мненията не са били актуални, може би това е поради една проста причина, нямало е какво да се каже. Във форума, откакто гледам и съм запознат, темите за създаване на магазин се свеждат винаги до три варианта - опен сорс система с надграждане, SaaS предложение и разбира се къстам, ако вече говорим за бюджет, който вече е планиран и не е малък. Това е. Аз лично винаги съм си гледал да е отделна, да не се зависи от някой, но да - поддръжката си е изцяло твоя. Но с някаква сума на месец, може да разчиташ на някой да прави т.нар. поддръжка на минимум. ;)

Според мен си вземи някой да ти го изпълни. Дори и за сетъпа на което избереш от SaaS предпложенията. Но както посъветва колегата, определено се образовай - освен технически, може да видиш и малко маркетинг, да не кажа направо да си наблегнеш на него. Онлайн магазин без трафик е за никъде. Така, че е дори доста по-важно да имаш план как да му докараш този трафик. Изграждането на магазина не е най-трудната част в общата картинка, да знаеш. ;)
 
Блинки пак завъртя спинъра без да прочете темата.

Клаудкарт е 30 евра ако се плаща месечно, демек по-скъпо от Шопифай.

Суперхостинг наскоро ги купиха някакви и вдигнаха цените на всички услуги... а на Шопико ги свалиха. Вади си изводи.
 
Блинки пак завъртя спинъра без да прочете темата.

Клаудкарт е 30 евра ако се плаща месечно, демек по-скъпо от Шопифай.

Суперхостинг наскоро ги купиха някакви и вдигнаха цените на всички услуги... а на Шопико ги свалиха. Вади си изводи.
Нито хостинга, нито managed vps услугите са с вдигнати цени при Суперхостинг. За другите не знам, но тези използвам и със сигурност знам, че не са.
 
Блинки пак завъртя спинъра без да прочете темата.

Клаудкарт е 30 евра ако се плаща месечно, демек по-скъпо от Шопифай.

Суперхостинг наскоро ги купиха някакви и вдигнаха цените на всички услуги... а на Шопико ги свалиха. Вади си изводи.
Кое точно не е прочетено. Не знам как темата се измести към SaaS? По-лесно от това да си го изградиш сам е да ти го изгради някой друг. :) А вече какво ще се ползва зависи от това какви знания има човека, и реално какво би инвестирал. Иначе всеки иска да си дропдауне две-три картинки, да си напише два текста и да си има магазин. За жалост е далеч от реалността този сценарии. Правил съм опенсорс, къстам и SaaS, и реално между опенсорса в днешно време и SaaS не виждам много повече усилия за направа. Така де, всичко е сетъп все пак там. :)
 
Здравейте,

нова съм във форума. Регистрирах се, тъй като четох доста от темите и исках да получа свежо мнение от хора с опит.

Имам идеята за изработка на онлайн магазин. Поради липса на нужните познания и умения по създаване/поддръжка на онлайн магазин, както и невъзможонст за голяма първотначална инвестиция, се спрях на платформите, които предлагат готово решение за бизнеса. От особена важност за мен е магазинът да има поддръжка. От всичко прочетено във форума, става ясно, че е по-добър вариант човек да си направи магазин в Wordpress или Opencart (примерно), но съм се спряла на по-лесен за мен вариант. Същевременно, мненията не бяха много актуални (откъм дата), а все пак, това е динамична сфера, която постоянно търпи промени. За момента обмислям Cloudcart и Shopiko. Моля, който има опит да го сдподели или да даде препоръка (разбира се и други предложения). Ще оценя високо, ако не ме разубеждавате за избора на готова платформа.

Благодаря ви много предварително!
Здравей,

Като трудност на изпълнение и подръжка от лесно към трудно: SaaS > Open Source > Custom система.

SaaS: Cloudcart, Shopiko и доста други, разгледай подробно пазара.
Отделно можеш да пишеш на спорта на всеки за да получиш повече яснота за услугата им. Например може да разпишеш какъв ще е магазина, колко продукта ще има, какви функции искаш да има и ще получиш по точна цена на месец.
Направи си и един тестов магазин, почти всички предлагат там няколко седмици безплатно.
Разгледай им опциите, темите и т.н.

Open Source: Wordpress/WooCommerce, OpenCart, Prestashop и т.н
Тук цената за изработка ще е най-ниска, но се дига сложността и цената за поддръжка в случай че не знаеш какво правиш.
Имаш по-голям избор на функции и теми + нямаш ограничения за продукти.
Най-добре е да си наемеш собствен хостинг с такъв тип магазин.
Ако отделиш времето и усилията(месеци поне) за да се научиш да боравиш с тези системи, този вариант е най-гъвкав за цената си.

Custom система:
Общо казано, магазин по поръчка.
Максимална гъвкавост, никакви ограничения.
Този вариант е ако вече имаш успешен бизнес със стабилни изисквания.
Струва доста пари и време за изработка.

-------------------------------
Избора на системата е малка част от продаването онлайн.
Повечето ще имат каквото ти трябва.
Ето на какво е по-важно да наблегнеш в един онлайн магазин за да имаш шанс:

- Статични страници, за нас, политика за поверителност, общи условия, политика за връщане на продукт с ясни условия.
- Контакти - видими навсякъде в магазина.
Телефона в най-горната част на магазина за предпочитане.
- Добри продуктови снимки, на фокус, с HD резолюция.
- Уникални описания на продуктите, подробни характеристики.
- Удобна търсачка с динамични филтри за продукти
- Малка форма за поръчка, с минимум полета ,а попълване, колкото по-малко задължителни, толкова по-добре, крайна цена винаги видима
- Бърза форма за поръчка на всяка продуктова страница
- Бързо зареждане на магазина, не карай хората да чакат като искат да харчат пари
 
Кое точно не е прочетено. Не знам как темата се измести към SaaS?
Именно. Ако беше прочел, щеше да знаеш.

ТЛДР: юзърката иска СааС, останалото е нерелевантно.
 
В първия пост прочетох за съвет, доколкото видях. Woocommerce, Ooencart бяха опция също, а ако иска СааС, вече е друг случай.
Именно. Ако беше прочел, щеше да знаеш.

ТЛДР: юзърката иска СааС, останалото е нерелевантно.
 
Здравей,

Като трудност на изпълнение и подръжка от лесно към трудно: SaaS > Open Source > Custom система.

SaaS: Cloudcart, Shopiko и доста други, разгледай подробно пазара.
Отделно можеш да пишеш на спорта на всеки за да получиш повече яснота за услугата им. Например може да разпишеш какъв ще е магазина, колко продукта ще има, какви функции искаш да има и ще получиш по точна цена на месец.
Направи си и един тестов магазин, почти всички предлагат там няколко седмици безплатно.
Разгледай им опциите, темите и т.н.

Open Source: Wordpress/WooCommerce, OpenCart, Prestashop и т.н
Тук цената за изработка ще е най-ниска, но се дига сложността и цената за поддръжка в случай че не знаеш какво правиш.
Имаш по-голям избор на функции и теми + нямаш ограничения за продукти.
Най-добре е да си наемеш собствен хостинг с такъв тип магазин.
Ако отделиш времето и усилията(месеци поне) за да се научиш да боравиш с тези системи, този вариант е най-гъвкав за цената си.

Custom система:
Общо казано, магазин по поръчка.
Максимална гъвкавост, никакви ограничения.
Този вариант е ако вече имаш успешен бизнес със стабилни изисквания.
Струва доста пари и време за изработка.

-------------------------------
Избора на системата е малка част от продаването онлайн.
Повечето ще имат каквото ти трябва.
Ето на какво е по-важно да наблегнеш в един онлайн магазин за да имаш шанс:

- Статични страници, за нас, политика за поверителност, общи условия, политика за връщане на продукт с ясни условия.
- Контакти - видими навсякъде в магазина.
Телефона в най-горната част на магазина за предпочитане.
- Добри продуктови снимки, на фокус, с HD резолюция.
- Уникални описания на продуктите, подробни характеристики.
- Удобна търсачка с динамични филтри за продукти
- Малка форма за поръчка, с минимум полета ,а попълване, колкото по-малко задължителни, толкова по-добре, крайна цена винаги видима
- Бърза форма за поръчка на всяка продуктова страница
- Бързо зареждане на магазина, не карай хората да чакат като искат да харчат пари
И физически адрес, да се отличи сред всичките дропшипъри почнали с 20 лева за домейн
 
Здравейте, какъв бюджет имате за онлайн магазин?
Реално, ако се пресметне добре с Opencart няма да е нещо фрапиращо, като финанси за изграждане. Сега, важно е да се вземе предвид и колко продукта ще се продват. Wordpress при повече от 400 продукта почва да се забавя (по мой наблюдения). Отделно трябва след създаване на магазина да се направи и SEO одит и разработване на маркетингова стратегия (тези неща не трябва да се подценяват). Ако имате въпроси може да пишете и на лично.
 
Последно редактирано:
Реално, ако се пресметне добре с Opencart няма да е нещо фрапиращо, като финанси за изграждане.

А за поддръжка? Тоя VPS и opencart няма ли да имат регулярна нужда от администрация и обновяване? Дали пък тия месечни разходи няма да излезнат по-скъпо отколкото приличен SAAS?

Дамата е написала, че няма нужните познания, написала е и че няма голям първоначален бюджет. Това означава, че дискусията просто се свежда до това кой от наличните SAAS-ове, нещо което самата тя е успяла да прозре и е написала като въпрос. Ама тука една камара приказки наизуст и всеки си знае неговото без да вникне елементарно в запитването.
 
Малко по конкретно да кажете, какво имате превид под поддръжка?

Тия магазини, които ги правиш на opencart ги издаваш на клиентите и те после няколко години не ги докосват и си работят като приказка, така ли? Ако е така, да, поддръжка няма.
 
Тия магазини, които ги правиш на opencart ги издаваш на клиентите и те после няколко години не ги докосват и си работят като приказка, така ли? Ако е така, да, поддръжка няма.
Аз магазини не правя. Просто имам такива, и съм запознат със SEO-то - донякъде. А относно VPS никога не ми се е налагало да се занимавам с това, хостинг компанията се оправя с него :) .
 
Аз магазини не правя. Просто имам такива, и съм запознат със SEO-то - донякъде. А относно VPS никога не ми се е налагало да се занимавам с това, хостинг компанията се оправя с него :) .
А по въпроса с приказната работа на системата. Да, от време на време има главоболия, но къде ли няма, а и не са нещо кой знае колко фрапиращо, добре позната е системата от повечето програмисти и евентуални проблеми се отстраняват бързо.
 

Горе