Избор на продуктова ниша

defteros

New Member
Смятам да се регистрирам в някоя афилейт програма и има доста теми, но като че ли се пропуска най важният етап- избор на продуктова ниша! Има ли някакви статистики и какви са тенденциите във условията на днешната криза? Изобщо прави ли някой такива проучвания \говоря за обороти и проценти\ ? Мисля че е не важно сама как\ маркетинг\, но и какво предлагаш. На прав път ли съм? :wink:
Останах с впечатления за продукти на билкова основа, секс играчки и продукти за отслабване!? Откъде мога да си набавя необходимата информация?
П.П
Ако темата се дублира с някоя друга- сори! Вашите съвети ще ми бъдат от полза!
 
официална информация за секотора няма особено по динамична за последните месеци на кризатата

Значи личното ми наблюдени за отслабването последното тримесечие на 2008 беше много слабо от първото тримесичие на 2009 съм по доволен купуват макар и да е по слабо от преди... Иначе основно я усещам кризата като намаляване на ефективноста на ппц кампаниите

като цяло пазарът на хербал продукти в сащ е толкова голям че с ниво до няколко десетки продажби на месец няма да усетиш криза а бизнеса ти ще е по възходящата крива....
 
От: Re: Избор на продуктова ниша

официална информация за секотора няма особено по динамична за последните месеци на кризатата

Значи личното ми наблюдени за отслабването последното тримесечие на 2008 беше много слабо от първото тримесичие на 2009 съм по доволен купуват макар и да е по слабо от преди... Иначе основно я усещам кризата като намаляване на ефективноста на ппц кампаниите

като цяло пазарът на хербал продукти в сащ е толкова голям че с ниво до няколко десетки продажби на месец няма да усетиш криза а бизнеса ти ще е по възходящата крива....

Благодаря за инфото! :) Все пак смятам да направя някакви проучвания и още един въпрос ако може!?
Това че не знам английски ще се окаже ли проблем в бъдеще? Винаги мога да се запиша в някоя българска афилейт програма, но от прочетеното досега не останах с добри впечатления! Тенкс!
 
От: Избор на продуктова ниша

Без английски си за никъде... Обсъждано е във форума многократно - английския само помага.
И един личен пример - нищо не разбирах от правене на сайтове и онлайн маркетинг, но разбирам английски. С малко търсене намирах отговор на поти всички мои въпроси и сега правя някой друг долар именно благодарение на англйския.
 
От: Избор на продуктова ниша

Без английски си за никъде... Обсъждано е във форума многократно - английския само помага.
И един личен пример - нищо не разбирах от правене на сайтове и онлайн маркетинг, но разбирам английски. С малко търсене намирах отговор на поти всички мои въпроси и сега правя някой друг долар именно благодарение на англйския.


:wink:Не е задължително. За превеждане на сайтовете мога да използвам Гугъл преводач\най малкото отлично схващам за какво става въпрос\-а за писане на статиите вече говорих с един приятел, който ще ми помага със английският. При евенутални коментари нещата стоят по сходен начин. Все пак говорим за афилейт програма- а не за блог! :wink: Но това е извън темата!
Все пак говорим за избор на ниша и продукти!
 
От: От: Избор на продуктова ниша

:wink:Не е задължително. За превеждане на сайтовете мога да използвам Гугъл преводач\най малкото отлично схващам за какво става въпрос\-а за писане на статиите вече говорих с един приятел, който ще ми помага със английският. При евенутални коментари нещата стоят по сходен начин. Все пак говорим за афилейт програма- а не за блог! :wink: Но това е извън темата!
Все пак говорим за избор на ниша и продукти!

Ами щом смяташ че Google translate ще ти свърши работа...
 
От: От: Избор на продуктова ниша

:wink:Не е задължително. За превеждане на сайтовете мога да използвам Гугъл преводач\най малкото отлично схващам за какво става въпрос\-а за писане на статиите вече говорих с един приятел, който ще ми помага със английският. При евенутални коментари нещата стоят по сходен начин. Все пак говорим за афилейт програма- а не за блог! :wink: Но това е извън темата!
Все пак говорим за избор на ниша и продукти!
:D човече..... моляте :lol: :eek: давай по-сериозно !!!
гугъл преводач?!?!? ( то сигурно така си решил защото нямаш особенно големи познания по английски ) Това нещо -не мога да го определя какво е ..... е бегъл опит за превеждаща програма която обаче на 1000% ще ти съсипе сайта (т.е. смисълът на текста в него)
Гугъл Транслатор е абсолюто не годна за ползване система .... не прави тази грешка!
Ако искаш да си преведеш текстове и да ги тръснеш на сайта си използвай Уеб Транс има я безплатна версия с малко ограничение на възможния текст за превод (демек щото е безплатна ) ама .... :eek: тя не може да преведе по смисал дълги текстове -омазва ги ! трябва да използваш кратък текст 1-2 изречения ( в това се справя добре) и да го проверяваш всепак да не е някаква глупост.
Обаче за гугала ме Разби :cry: :|
 
От: Избор на продуктова ниша

А аз се чудех досега защо хората ни плащат да превеждаме, вместо да си ползват google translate. Сигурно не са достатъчно информирани. :)
 
От: Избор на продуктова ниша

А аз се чудех досега защо хората ни плащат да превеждаме, вместо да си ползват google translate. Сигурно не са достатъчно информирани. :)

:)Май нещо не се разбрахме или аз не се изразих достатъчно ясно!
Не съм толкова малоумен че да използвам за писане на статии Гугъл преводача.:) Имам приятел който ще ми превежда статиите на английски -а ако се наложи и ще си платя!
Гугъл преводача- за превеждане на сайтове\прочетете внимателно поста\ в смисъл, за да получа някаква представа за афилейт програмата и съответните продукти. Това е!:)
 

Горе