Избор на рутер

От: Избор на рутер

white_pawn - благодаря много за направения експеримент. Това 1043 го гледам от вчера, но през последните 7-8 години ползвам все тп линк и не мога да кажа, че съм доволен от тях, просто цената/ качеството е добро..

Малко късно, но ще отговоря и на тези въпроси.
"Естествено много подробности си спестил - нов ли е рутера, защо си сменил фирмуера, преди работил ли е както трябва и покривал ли ти е париметъра, с антените нещо да си правил, сменял?"

Рутера е от април месец тази година, фирмуера го сменим, защото имам старо рутерче (тп линк пак...) и исках да го направя репеатер, пък четох по форуми, че този фирмуер ставал лесно и добре работил като репеатер, никога не е покривал периметъра, антените не съм ги пипал.

asdasdasd.PNG

Стени - 30см тухла
Прекъснатите са дървени врати
Стая 4 - едвам една черта / терасата има/няма
Стая 5 - 1/2 черти
Стая 2 - 3 черти
Б/Т - има/няма нет
Стая 3 - фулл черти

Пробвани устройства - iphone 6 plus, iphone 4s, samsung note 4 и леново и lenovo u510

Извинявам се за снимката... рисувах я на нотето...
 
Последно редактирано:
От: От: Избор на рутер

white_pawn - благодаря много за направения експеримент. Това 1043 го гледам от вчера, но през последните 7-8 години ползвам все тп линк и не мога да кажа, че съм доволен от тях, просто цената/ качеството е добро..

Малко късно, но ще отговоря и на тези въпроси.
"Естествено много подробности си спестил - нов ли е рутера, защо си сменил фирмуера, преди работил ли е както трябва и покривал ли ти е париметъра, с антените нещо да си правил, сменял?"

Рутера е от април месец тази година, фирмуера го сменим, защото имам старо рутерче (тп линк пак...) и исках да го направя репеатер, пък четох по форуми, че този фирмуер ставал лесно и добре работил като репеатер, никога не е покривал периметъра, антените не съм ги пипал.

Виж файлът 11313

Стени - 30см тухла
Прекъснатите са дървени врати
Стая 4 - едвам една черта / терасата има/няма
Стая 5 - 1/2 черти
Стая 2 - 3 черти
Б/Т - има/няма нет
Стая 3 - фулл черти

Пробвани устройства - iphone 6 plus, iphone 4s, samsung note 4 и леново и lenovo u510

Извинявам се за снимката... рисувах я на нотето...
Това е направо невъзможно. За жалост така от разстояние нищо не мога да кажа... Вярно е, че тестовите ти устроиатва са кофти(iphon-ните), но пък 2 стени да го спрат...
Като за начало трябва да се пробва с друг качествен рутер, ако пък искаш 100% сигурно устройство вземаш микротик или наностейшън.
Иначе варианти за проблема много, уплътнени канали, нещо което смущава сигнала:) и т.н.
 
От: Избор на рутер

Абсолютно вярно! Работи като пушка вече над 7-8 години, 11 мб/с без проблем ги правя! ;)
340gd е устроиство от есно времв, освен това е extended range. И му дават с стандартната му 5dBi антена 800 метра при пряка видимост.
Сегашните устройства, които се продават мощноста им е намалена хардуерно в самия чип. Това значи, че какъвто и софтуер да сложиш, и каквото да му зададеш, няма да вдигне повече от това което хардуерно му е зададено.
Принципно 841nd, трябва да работи на 27dBi, а 1043 на 24dBi, всичко зависи и от ревизията на устройството...
 
От: Избор на рутер

Принципно, разположението на рутера ти е кофти. Доколкото разбирам, наличният си го убил, затова ще трябва да купуваш нов. Моят избор преди беше 3 Com, но поради липсата им, бих ти казал Линксис, без да ангажирам никого с мнението ми защо. По възможност търси модели, които да имат и A стандарт (въпреки, че нямам представа дали айфоните го имат). Имай предвид, че дължината на вълната е такава, че едно разместване дори от 15 см може да промени в някои случаи нещата драстично. На първо място, разбира се, просто смени канала. И ако има някакви уреди от рода на микровълнова, просто ги отдалечи от рутера.

На твое място бих го сложил в коридора.
 
От: Избор на рутер

Няма как да го сложа там!. Кабела за нета минава през терасата и стига само за стая 3 или 5. В тази стая 3 няма микров., хладил. и т.н., това е хол и има само 1 тв + булсат, даже в цялата къща няма микровълнова, знаете вредно е...
 
От: Избор на рутер

Знаете ли, че вашия Wi-Fi рутер има канали?

Това направо ме уби :lol:
Явно тази статия е писана за големи баламурници :)

Отделно, че този дето не знае, че рутера му има канали, едва ли като прочете статията, ще вземе да му бърка по настройките...
Добър канал се избира след сканиране на перимеръра, не 1,6,11,2,10
 
От: Избор на рутер

За стени без кабели най-доброто решение е рутер + Acces Point. Второто трябва да поддържа режим "Repeater" и е силно желателно да са от една марка, че дори и серия. Слагаш рутера до кабела за Интернет, слагаш AP-то след първата стена, настроено да повтаря сигнала на рутера и си готов.
 
От: Избор на рутер

Бе не знам. Две устройва са излишни в повечето жилища. Виж, в конкретния случай, като че ли точно това е решението.
ПП А защо Аксес поинт като рипитър, вместо директно рипитър?
 
От: Избор на рутер

Бе не знам. Две устройва са излишни в повечето жилища. Виж, в конкретния случай, като че ли точно това е решението.
ПП А защо Аксес поинт като рипитър, вместо директно рипитър?

От практичен опит - Repeater специализираните чудеса са просто орязани AP-та. А в един момент може да ти хрумне да закачиш за AP-то един switch и да си направиш "въздушен кабел" между две помещения и да сложиш телевизор например към него. Цените са им едни и същи.
 

Горе