Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Sky

Well-Known Member
В търсене на нов стол за компа. та предложете нещо или кажете какво трябва да се гледа при покупка на такъв.
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Трябва да се гледа да ти е удобен и да е здрав, за тази цел само на място или избираш на място и поръчваш от там където е най-евтин.
Аз по-принцип гледам да е с метална основа или здрава дебела пластмаса, защото ако обичаш да се мандахерцаш с люлеещия механизъм, ако има такъв стават фалове, ама то зависи и колко си тежък де, аз понеже съм 100 кила та затова гледам здравината първо и след това да е удобен.
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Не си купувай онлайн преди да си сядал на същият стол в някой магазин ако го има. Изглеждат ти много удобни на вид ама докато не седнеш няма да разбереш дали ти е удобен. Аз си взех преди време от Айко. Има един сайт stol4e ли какво беше, доста богат избор и правят промоции.
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

На работа сме с някакви xenon. Доста са стабилни и имат сумати опции за регулиране. Даже с qr можеш да си извадиш клипове за настойките :D http://www.profim.eu/xenon/xenon_en.html
 
И аз съм на мнение, че трябва да се пробва преди да се купи. Не купувай онлайн, защото така има голяма вероятност да вземеш нещо, което да не ти е много удобно. А цените на хубавите столове не са ниски все пак. Аз лично гледам 2 основни неща - стабилност и опции за регулиране, както и добре да си седнал на него - в правилна стойка. Имам стол с изкуствена кожа, не съм впечатлен, защото след има няма няколко години отива за претапициране. А реално поставянето на калъф не е добра идея, защото се плъзга, трие и следователно къса. :)
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Да е здрав.

Рядко се намират здрави столове. Аз съм потрошил вече 2.

Последния дето си го взех беше от Икея - само че друг цвят - син.

http://www.ikea.bg/home-office/Office-chairs/Swivel-chairs/56115/80767/


Както казаха колегите - сядаш и пробваш. Трябва да ти е удобен. Освен това за мен са важни и подлакътниците. Да мога да си опирам ръцете като се отпусна надолу.

А иначе от този последния съм много доволен - до сега не се е счупил. Предишните бяха с дървени подложки под седалката и механизмите хванати към дървото. След известно време се разхлабваха, аз затягах, лепих и крепих и така 2-3 години и после айде на боклука.

Та отдолу подложката под седалката трябва да е метална - ако е дърво (дървени плоскости слагат по-евтините модели) - не купувай.
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

На мен лично ето този ми е много удобен, преди купувах на едро от тази фирма и съм го тествал точно този, адски е удобен поне на мен де:), проблема е, че от Казанлък няма как да го пробваш, ама то само от видът му лъха на удобство, е не се върти и се води посетителски, ама кво от това, имат и други удобни столове де можеш да ги разгледаш.
Ето този https://www.bittel.bg/bg/p/carmen/p...lor=prezidentski-ofis-stol-carmen-5009-cheren също е обииствено удобен вярно малко по-скъп е, но е добър.
 
Последно редактирано:
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

На мен лично ето този ми е много удобен, преди купувах на едро от тази фирма и съм го тествал точно този, адски е удобен поне на мен де:), проблема е, че от Казанлък няма как да го пробваш, ама то само от видът му лъха на удобство, е не се върти и се води посетителски, ама кво от това, имат и други удобни столове де можеш да ги разгледаш.

Този изглежда много удобен :) Гледах такъв въртящ се за 400-500 лв. 194 лв за невъртящ направо си е супер :)
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Ако намери някой който търгува на едро от тук с тях може да вземе нещо на добра цена, но зависи какво търси де, що годе качествено е около и над 200 кинта.
Ето и въртящ https://www.bittel.bg/bg/p/carmen/p...olor=prezidentski-ofis-stol-carmen-6013-bejov
 
От: От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Ако намери някой който търгува на едро от тук с тях може да вземе нещо на добра цена, но зависи какво търси де, що годе качествено е около и над 200 кинта.
Ето и въртящ https://www.bittel.bg/bg/p/carmen/p...olor=prezidentski-ofis-stol-carmen-6013-bejov

В момента използвам точно този стол и съм много доволен от него. Отидох направо в Бител, които се намират в кв. Тракия (Пловдив) и си го взех с отстъпка, тъй като точно тогава (преди около година) бяха останали няколко бройки и цената беше с 20-30% по-евтина. Много е удобен! Въртящата част, колелцата и "звездата" към тях са много здрави, а и има всички необходими джаджи за регулиране. Препоръчвам ви го, особено ако стоите повече от 4-5 ч./дневно пред компа :)
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Markus е добър, но ако искаш истински стол, steelcase think или please.

Най-важното е гърбът ти да бъде обхванат възможно най-много от целия стол. Още по-важно обаче е, когато правиш движения с тялото докато си седнал, задната част на стола трябва да бъде подвижна, и да се движи, когато правиш тези движения. Ако столът не го позволява това, той не струва и 5 стотинки.

Президентските столове, където ти ги препоръчват колегите са пълен тъшак с извинение.

Отиди до някой магазин и пробвай 10 президентски ако искаш, после отиди до икеа и пробвай markus, и накрая отскочи до steelcase и пак пиши в темата.
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

DiDakol, не знам дали конректизираш и моето мнение, но мой колега, с който работихме в един офис, имаше модел от въпросния Steelcase (черен със сребристи линии). Пробвах го преди да си закупя Кармена - еми не ми допадна, а за облегалката която говориш - пълно дърво! Въпросния стол, за който писах (и писа колегата по-горе) има и регилуране на задната част, така че тя също е подвижна. Все пак всеки си има мнение, но пълен ташак е силно изказване :D!

Нека момчето да пробва няколко модела и да сподели на кой се е спрял и защо.. :)
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Чакам още малко и ще прочета мненията в темата.
Мерси.
 
От: От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

DiDakol, не знам дали конректизираш и моето мнение, но мой колега, с който работихме в един офис, имаше модел от въпросния Steelcase (черен със сребристи линии). Пробвах го преди да си закупя Кармена - еми не ми допадна, а за облегалката която говориш - пълно дърво! Въпросния стол, за който писах (и писа колегата по-горе) има и регилуране на задната част, така че тя също е подвижна. Все пак всеки си има мнение, но пълен ташак е силно изказване :D!

Нека момчето да пробва няколко модела и да сподели на кой се е спрял и защо.. :)
Кажи за кой модел говориш
 
От: От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Съгласен съм, че не всеки стол си пасва на всеки гръб.

Ще споделя моето мнение и той да си решава какво ще прави.

Аз от няколко години ползвах президентски стол (нещо подобно на твоя), но изведнъж така започна да ме цепи кръста, все едно всеки ден бях копал с мотика по 2 декара царевица... Издържах с болките 3-4 месеца, като на моменти от болки не ми се стоеше повече на стола...

През тези 3-4 месеца четох, ходих и пробвах различни столове. В началото мислех отново да си взема президентски но деня, в който влезнах в офиса на stellcase и пробвах модела think (точно този, който си посочил), направо не оргазъм еми не знам какво изпитах... Килограмите също са много важни... Преди около месец са изкарали ново подобрение на think и актуалната му цена е около 700-800 евро в ИСПАНИЯ! Въпреки че бях решен, че това ще е моя стол, исках да пробвам и модела please, защото го водят за много по-удобен. Него си го купих втора ръка, но го върнах след 1 седмица, защото се чувствах много некомфортно с него. Актуалната му цена нов е около 1200-1300 евро в ИСПАНИЯ.

Само да отбележа, че модела think се ползва в офисите на бай гошо... сигурно не е случайност.

Сега съм с think и направо нямам думи...
 
Последно редактирано:
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Аз лично никога не бих дал толкова пари за стол, то ако си купя седалка от ферари и я монтирамна на стойка ще ми излезне по-евтино, мисля, че @uphero търси нещо в средния ценови диапазон.
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Да бе 1200 евро за стол :D
Такъв ще си взема след ферарито ;)
 
От: Избор на стол, какво трябва да се гледа?

Еми ходи гледай markus в икеата
 

Горе