Избор на тип сайт

Attacker

Well-Known Member
Здравейте! Както виждате съм нов във форума. Искам да изкарам някой друг лев от интернет, затова се обръщам към вас. Желанието ми е да направя Web 2.0 сайт, защото не ми се занимава с писането на статии и пр. Разбирам малко (но достатъчно) и не съм привърженик на готовите системи. По-добре е след време като изкарвам пари да си знам, че тоя сайт е мое творение, а не е Джумла, е107 или някоя друга CMS. Освен това тези системи едва ли ще ми свършат работа за типа сайт, който искам да направя. Мисля си също, че ще е доста удачно като допълнителни доходи от сайта да има плащане с SMS за някакви услуги. Ако си печеля добре от тях няма да има нужда от affilate програми. Засега съм се насочил към българска версия на ebay, макар че вече има такава (aukro.bg). Добре ли е да има конкуренция или е по-добре да си избера тема на сайт без аналог в България?
 
От: Избор на тип сайт

Здравейте! Както виждате съм нов във форума. Искам да изкарам някой друг лев от интернет, затова се обръщам към вас. Желанието ми е да направя Web 2.0 сайт, защото не ми се занимава с писането на статии и пр. Разбирам малко (но достатъчно) и не съм привърженик на готовите системи. По-добре е след време като изкарвам пари да си знам, че тоя сайт е мое творение, а не е Джумла, е107 или някоя друга CMS. Освен това тези системи едва ли ще ми свършат работа за типа сайт, който искам да направя. Мисля си също, че ще е доста удачно като допълнителни доходи от сайта да има плащане с SMS за някакви услуги. Ако си печеля добре от тях няма да има нужда от affilate програми. Засега съм се насочил към българска версия на ebay, макар че вече има такава (aukro.bg). Добре ли е да има конкуренция или е по-добре да си избера тема на сайт без аналог в България?

Здравей и добре заварил! :) Аз също не съм много навътре с нещата и съм сравнително нов, но според мен сайт като ebay за БГ няма да има успех ,

1-во - защото вече има аналог (aukro.bg, както ти си отбелязал)
2-ро - ако имаш подобен сайт, то едва ли ще се конкурира с aukro-то
3-то - не мисля, че дори самото aukro има голяма почва , или поне ще има такава в близките години.

Съветът ми към теб е същия, както когато аз постнах една от първите си теми, а именно с какво да започна ... Посъветваха ме да си избера подходяща ниша, сайтът ми да е на английски ест. и да е носечен "worldwide" ;) не към БГ пазара. Съответно сам си избираш и дали да е Адсенс, Афилиейт програма и т.н ( Нека тези, които ме посъветваха да кажат правилно ли съм заполнил и действам :D )

Това е от мен, приятен престой тук !
 
Последно редактирано:
От: Избор на тип сайт

просто сайт като аукро няма смисал да се прави знам още 3 такива големи ;)
 
От: Избор на тип сайт

Значи трябва да си измисля идеята сам, ако ще е на английски. Повечето идеи за подобни сайтове от сорта на "обяви" са използвани, освен ако не го направя на български по подобие на някой английски сайт. Първоначално смятах да бъде ptc система, но се напълни с такива сайтове и няма смисъл.
 
От: Избор на тип сайт

Ае момчета защо като има друг сайт момчето да не си направи и то това че има 3 сайта голяма конкуренция ли е? Ние с афилейт сайтовете да не да се отказваме защото някой друг продава същия продукт?
 
От: Избор на тип сайт

Какво означава, че aukro няма почва? Предполагам, че има най-малко 2000 дневни уникални посещения...
 
От: Избор на тип сайт

Ами те аукро като гледам не са си сложили никакви adsense реклами, нито имат предвидени места за директна реклама с фирми...
Явно не искат да печелят пари от този сайт.
Както и да е. Може да локвате темата. Ще продължава да си блъскам главата какъв сайт да си направя.
 
Последно редактирано:
От: Избор на тип сайт

Българската версия на сайта ли? И какво стана като го пуснаха за продажба купиха ли го? 1 млн. долара са доста пари. Кое прави сайта толкова скъп не мога да разбера.
 
Последно редактирано:

Горе