Избор на Smartwatch за такива като нас

Blinky

Owner
Здравейте. Знам, че е малко необичайно това, което ще пиша, но вярвам, че доста хора ще искат да прочетат или да дадат мнения тук.

Разгледайте какви ли не смарт часовници из нета, не успях да се спря на даден марка модел окончателно. Нямам много претенции, просто искам да е повече ИТ насочен, колкото да е спортно насочен. Предполагам повечето от вас не разбрах. Но все пак, какви значи това ли? Вмести 100 фитнес програми и мерител на холестерола, което не е зле на една възраст, да има добър органайзер, да е съвместим с повечето сошъл аппове, добра визуализация на мейлите, това с плащанията с карта също - но гледам е вече опция при всички, както и повечето споменати де, но малко дървения изглеждат.

Абе май ме разбрахте. Идеята е просто да е повече по нашите нужди като ИТ-та, колкото като някакъв маратонци. Не ме разбирайте погрешно, супер е меренето на крачки и пулс, но сошъл мрежа, да се състезавам с другите аполони, няколко стотин програми за горене на задните части....

Ще се радвам на мнения. А и идват празници, сигурен съм, че някой има интерес към такъв тип покупка. ;)
 
Последно редактирано:
Някои неща забелязах, ровейки. Подправете ми, ако не съм прав:

- дизайните на Епъл са най-готини, поне по мой вкус.
- има много марки и техни модели, но малко от тях стават, в ниския им клас.
- има голямо значение дали е съвместим с някоя ОС.

Иначе гледах предимно Garmin. Такъв си взе мой познат и изглеждаше доста щастлив, мисля че беше този:


И пак ми изглеждат като малък Г-шок на Касио. :)

не си казал бюджет
Да речем до/около 500-600 лева. Ако има някакъв доста заслужаваш си, въпреки високата цена, ще е Ок да се спомене. Но и защо да речем да дадеш още 200-300 и повече лева над тия 500-600 за него.
 
Да речем до/около 500-600 лева. Ако има някакъв доста заслужаваш си, въпреки високата цена, ще е Ок да се спомене. Но и защо да речем да дадеш още 200-300 и повече лева над тия 500-600 за него.
По-добре иди на почивка или ги изпий тия пари :D
 
По-добре иди на почивка или ги изпий тия пари :D
Абсолютно, удобно е гледаш кой ти звъни или да четеш известията но на тая цена...
За мен смартчасовник само ако ще ползваш спорт функциите и/или GPS-a.

Ако вече много държиш да си вземеш и имаш хуавеи телефон може да видиш техния гт 2 про
 
Абсолютно, удобно е гледаш кой ти звъни или да четеш известията но на тая цена...
За мен смартчасовник само ако ще ползваш спорт функциите и/или GPS-a.

Ако вече много държиш да си вземеш и имаш хуавеи телефон може да видиш техния гт 2 про
За съобщения, аларма за някакви апойнтмънти, то си листи, малко като органайзер, за спорт - може би сърдечна дейност и крачки за сега. Телефонът ми е Хайоми. :) А, ако ползва Wi-Fi мрежа независимо от телефона, ще е супер, че не си седя и много до телефона докато попивам някъде.

Мислех, че повече хора тук имат и дори вече имат изградени мнение за марка и най-вече модел.
 
GPS- не е зле също като опция. Ни там не е ли малко тегаво и голямо кюравене? Аз на телефона си едвам чета улиците, я там грам не знам как ще е. ;)
уайфай не, ама има с нано и есим карти ама е тъпо, инак с блутут - 20-на метра е май.
А GPS-а не му е идеята да го гледаш на телефона а да ползваш датчика, че е по добър и после да си експортнеш към някое приложение трака. Не че не показва карта ама кво ще видиш на нея...
 
Иначе гледах предимно Garmin. Такъв си взе мой познат и изглеждаше доста щастлив, мисля че беше този:
Гармин са на първо място спортни часовници, после всичко останало. Интеграцията със социалки и т.н. не им е силната част. Ти в първия пост каза, че не искаш такива.
 
уайфай не, ама има с нано и есим карти ама е тъпо, инак с блутут - 20-на метра е май.
А GPS-а не му е идеята да го гледаш на телефона а да ползваш датчика, че е по добър и после да си експортнеш към някое приложение трака. Не че не показва карта ама кво ще видиш на нея...
Това звучи добре. И е достатъчно. Все ще съм на 20 метра. Имаш ли наблюдения за марка и модел?

Гармин са на първо място спортни часовници, после всичко останало. Интеграцията със социалки и т.н. не им е силната част. Ти в първия пост каза, че не искаш такива.
И на мен ми направи такова впечатление. Излизват в характеристиките си всичко на тема спорт, и после (изглежда измежду другото) , че може да ползваш Месинджъри, безконтактен начин за плащане, мейли.... Така ми светна, че не са ориентирани към профила хора, който ме интересува. Даже по едно време започнах да мисля, че смарт часовниците са предназначени предимно за спорт, по малко за всичко друго. Ако е така май не изглежда много смарт в истинския смисъл на думата. :)
 
Абсолютно, удобно е гледаш кой ти звъни или да четеш известията но на тая цена...
Няма да ти се счупят ръчичките да си извадиш телефона от джоба. Това е монтажници дето висят на стълбата и шефа им звъни да ги юрка, че още на три обекта ги чакат :D
 
Няма да ти се счупят ръчичките да си извадиш телефона от джоба. Това е монтажници дето висят на стълбата и шефа им звъни да ги юрка, че още на три обекта ги чакат :D
То май идеята тук е да си лежиш на някой шезлонг или пред телевизора, а телвдоти да е някъде си около теб. И все пак да имаш бърз достъп до новите съоръжения, някои от тях важни, други спам. :)

Блазни ме идеята вместо телефона, да имам аларма до главата си за ставане часовник. Също супер полезна опция ще е органайзер, в частност календар със срещи и уговорки. ;)

А за картите въобще дори не съм се сещал, докато не го спомена Скай. :)
 
Веднъж се заключих в тоалетната от вътре. Счупи се бравата. Тоалетната е извън офиса, на етажа. Не си бях взел телефона. За щастие часовника Huawey беше все още свързан с телефона. На малкото екранче написах по Google Hangouts на колежките, които извикаха ключар. Та... гласувам за Huawei.

Сега съм със Samsung, но Huawei ми допадаше повече. Основно го използвам за спорт - таймер, gps, крачки, отчитане на съня.
 
Че то останаха ли хора, които ходят до тоалетна без телефона си? :) Шега....

Я разкажи за Самсунг? С кой модел си и ок ли ти е? И кой хуалуей си сменил с този Самсунг? Дано не са в хилядите левове.... :) Чак толкова не ми трябва смарт часовник. ;)
 
Че то останаха ли хора, които ходят до тоалетна без телефона си? :) Шега....

Я разкажи за Самсунг? С кой модел си и ок ли ти е? И кой хуалуей си сменил с този Самсунг? Дано не са в хилядите левове.... :) Чак толкова не ми трябва смарт часовник. ;)

Samsung Gear Sport ( https://smartwatch.bg/archive/smartwatches-samsung-Gear_Sport-SMR600NZKABGL ) - вече е стар модел.
Huawei беше от първите им модели ( https://smartwatch.bg/archive/smart...er-huawei_steel_black_leather#characteristics с WiFi)
На Samsung не ми харесва, че работи с техен си магазин на приложения, който не ми допада. Докато Huawei си беше Android и имаше повече възможности и приложения.
 
Последно редактирано:
Samsung Gear Sport ( https://smartwatch.bg/archive/smartwatches-samsung-Gear_Sport-SMR600NZKABGL ) - вече е стар модел.
Huawei беше от първите им модели ( https://smartwatch.bg/archive/smart...er-huawei_steel_black_leather#characteristics с WiFi)
На Samsung не ми харесва, че работи с техен си магазин на приложения, който не ми допада. Докато Huawei си беше Android и имаше повече възможности и приложения.
Самсунг е по-добър. На хаулуейа не ми допада дизайна, малката батерия, липсва на доста опции, които Самсунг има. ;)
 
Няма да ти се счупят ръчичките да си извадиш телефона от джоба. Това е монтажници дето висят на стълбата и шефа им звъни да ги юрка, че още на три обекта ги чакат :D
Не е чак безсмислено, примерно докато пиша на клавиатурата ми е по лесно да видя кой звъни и вдигна/затворя или съм някъде из офиса, нося нещо...
 

Горе