Избор на Smartwatch за такива като нас

Аз телефона вече го държа перманентно на тих режим. Часовника вибрира като имам повикване, алармите за събуждане също са така и няма нужда да будя всички вкъщи, когато ставаме по различно време. Една от добрите екстри е.
 
Аз телефона вече го държа перманентно на тих режим. Часовника вибрира като имам повикване, алармите за събуждане също са така и няма нужда да будя всички вкъщи, когато ставаме по различно време. Една от добрите екстри е.
отделно може за всеки тип известие да вибрира по различен начин
 
Аз телефона вече го държа перманентно на тих режим. Часовника вибрира като имам повикване, алармите за събуждане също са така и няма нужда да будя всички вкъщи, когато ставаме по различно време. Една от добрите екстри е.
Значи си го ползваш като аларма? Ти Гармин ли имаш? А тази аларма има си има и звук? А ползването на календара със събития ползваш ли? Наскоро често ми се случва да виждам как пред мен на опашката в супермаркета си плащат с часовник, което се сетих, че е супер, не носиш нищо в себе си, или малко кеш и лична карта. Дори има май и приложение за вкарване на карти като на Шел, Билла...или?
 
Значи си го ползваш като аларма? Ти Гармин ли имаш? А тази аларма има си има и звук? А ползването на календара със събития ползваш ли? Наскоро често ми се случва да виждам как пред мен на опашката в супермаркета си плащат с часовник, което се сетих, че е супер, не носиш нищо в себе си, или малко кеш и лична карта. Дори има май и приложение за вкарване на карти като на Шел, Билла...или?
Гармин имам, но основно за спортни цели и следене на жизнени показатели - пулс, крачки и т.н. Същия модел като тоя, който ти пусна но без music, vivoactive 3. За това и не мога да съм компетентен по тези неща, които те интересуват. Известията са досадни и съм ги спрял, имам само индикатор на екрана колко известия имам на телефона, не съм се заравял дали работи с календари и т.н.. Алармите и сигнализацията са само с вибрация, има и часовници и със звук, но май са малко.

Плащането с Гармин е през тяхното Garmin Pay, като в България работи само с револют и карти на фибанк. Удобно е, защото не се бъркаш в джоба да вадиш телефон. За другите карти не знам, по-скоро не, но не съм проучвал дали има приложение, което ги поддържа.
 
Mай харесах нещо: https://www.amazon.com/Samsung-Spor...lTnw_iosOxjXL3XxHOD7mnT0OGoUwwwBO_GcKQtxg#Ask

Това май мачва желанията ми, като това с плащанията малко ме сдуха, явно ще съм без тази опция. На Самсунга е с Samsung Pay NFC, което може и да работи с картите на ДСК или ЦКБ. Но ще видим. И цента в Амазон е някъде на половината, дори 1/3 от тази по БГ сайтовете, което дори и с освобождаването от митницата и шипинга, пак не ми се връзва. ;)
 
  • Sad
Реакции: Sky
Ти от цялото стадо овце хвана коча...
Защо не, нещо криво ли има в избора? Аз за това гледам кой какво ще каже. По принцип не ми се инвестира много в такова нещо, но гледам бая улеснения носи. Още събирам мнения, но вече си имам водещ в класацията. По-рано ми беше този Гармин, но е за много спортни натури. Не че не обичам спорта, но го взимам предимно за работния процес. Още ще си гледам мненията тук. ;)
 
Не са точно смарт, водяр се полусмарт, но мисля да си подаря тази година Skagen. Не е лошо да ги погледнеш.
 
Защо не, нещо криво ли има в избора? Аз за това гледам кой какво ще каже. По принцип не ми се инвестира много в такова нещо, но гледам бая улеснения носи. Още събирам мнения, но вече си имам водещ в класацията. По-рано ми беше този Гармин, но е за много спортни натури. Не че не обичам спорта, но го взимам предимно за работния процес. Още ще си гледам мненията тук. ;)
след самсунг следва диагоналката и анцунг адидас не след дълго и BMW...
 
след самсунг следва диагоналката и анцунг адидас не след дълго и BMW...
Мислех си по скоро да си сложа ци*2 и да си набавя всички албуми на Кондьо, Марко и Снежина. Аз не робувам на емблеми, водят ме само и единствено параметри и характеристики. А БМВ не вървеше ли с айфона? :)
 
Аз съм от около 3 години с apple и съм супер доволен, всичко което искаш го има. И вече не помня как ми звъни телефона.
 
Принципно за нотификации от аппове и да видиш кой ти звъни, мерене на крачки и гледане на колко е часа - може да се мине и с гривна xiaomi mi band 5 която е 40-50 лева.
 
Принципно за нотификации от аппове и да видиш кой ти звъни, мерене на крачки и гледане на колко е часа - може да се мине и с гривна xiaomi mi band 5 която е 40-50 лева.
Все пак трябва да изглежда и като мъжко бижу, нали? :) още нали с предложения?


За жалост не съм фен на Епъл, а отделно няма да сменям и телефона, заради часовника. Не ми казвай, че Епъл часовниците са съвместими с андроид телефони. Не съм го чеквал това, но не мисля, че в така.
 
Все пак трябва да изглежда и като мъжко бижу, нали? :) още нали с предложения?


За жалост не съм фен на Епъл, а отделно няма да сменям и телефона, заради часовника. Не ми казвай, че Епъл часовниците са съвместими с андроид телефони. Не съм го чеквал това, но не мисля, че в така.
Ако часовника те прави мъж , лошо.... като функции си е много функционално за цената. Естествено смарт уотча дава повече , но цената му е на среден клас телефон, а дали ще ползваш допълнителните функции е съмнително.
 
Ако часовника те прави мъж , лошо.... като функции си е много функционално за цената. Естествено смарт уотча дава повече , но цената му е на среден клас телефон, а дали ще ползваш допълнителните функции е съмнително.
Не, ама бате, къде е гривна, къде е часовник. :) Темата ми е часовник. Според мен няма да ползвам повечето функции - слушане на музика, финес програмите, мерене на стрес, режими и прочие. Аз на практика ми трябва мини комп, който да ме държи в течение с някои неща, и да не ми позволява през 2-3 мин да се бъркам за телефона, като подскочи нещо в дроба ми. ;)
 
Не, ама бате, къде е гривна, къде е часовник. :) Темата ми е часовник. Според мен няма да ползвам повечето функции - слушане на музика, финес програмите, мерене на стрес, режими и прочие. Аз на практика ми трябва мини комп, който да ме държи в течение с някои неща, и да не ми позволява през 2-3 мин да се бъркам за телефона, като подскочи нещо в дроба ми. ;)

Разгледай Fossil или други модели с Wear OS (Android) ако искаш да плащаш с часовничето и Google Pay

Google Pay в България
Плащанията с Google Pay стават официално възможни за българите от 17.11.2020 благодарение на Mastercard. Това е доста важна новина за България, тъй като около 85% от българските потребители ползват Android устройства (според проучване на Mobile Operating System Market Share, от октомври 2020г.)

Google Pay може официално да се ползва от потребителите на следните дигитални портфейли: Сurvе, Тrаnѕfеrwіѕе, A1 Wallet, Pay by Vіvасоm, phyre и Revolut.

Този в момента е на хубава прИмоция:
 
Аз няколко години бях с гривни, първо пробвах различни марки и накрая останах най-доволен от xiaomi като цена и качество. Не съм имал никакви проблеми с тях, в началото бях с mi band 3, после си взех mi band 4 и след това минах на часовник amazfit bip s, но сега смятам да го сменя с друг, който е с по-добър дизайн, повече функции и по-добър дисплей - amazfit gtr 2. Още го няма на пазара, поне в БГ, затова го чакам да излезе, иначе в чужбина е около 180 долара.
 
Аз няколко години бях с гривни, първо пробвах различни марки и накрая останах най-доволен от xiaomi като цена и качество. Не съм имал никакви проблеми с тях, в началото бях с mi band 3, после си взех mi band 4 и след това минах на часовник amazfit bip s, но сега смятам да го сменя с друг, който е с по-добър дизайн, повече функции и по-добър дисплей - amazfit gtr 2. Още го няма на пазара, поне в БГ, затова го чакам да излезе, иначе в чужбина е около 180 долара.
А защо не го взимаш? Заради гаранцията ли го чакаш тук, тъй като от чужбина е малко съмнително дали ще дойде с такава. Или не ти се занимава с митници и освобождаване? Защото гледам, че в Амазон, Ебей и такива сайтове излизат дори с шипинга по-евтино. Не знам тук защо им слагат такива надценки, но това, което гледах е пак около $170 = $70 шипинг, а по бг сайтовете не може да се намери под 600 лв. никъде. Странна работа. Явно гаранцията играе, но пак не ми много логично чак такава разлика - поне 2 пъти. ;)
 
А защо не го взимаш? Заради гаранцията ли го чакаш тук, тъй като от чужбина е малко съмнително дали ще дойде с такава. Или не ти се занимава с митници и освобождаване? Защото гледам, че в Амазон, Ебей и такива сайтове излизат дори с шипинга по-евтино. Не знам тук защо им слагат такива надценки, но това, което гледах е пак около $170 = $70 шипинг, а по бг сайтовете не може да се намери под 600 лв. никъде. Странна работа. Явно гаранцията играе, но пак не ми много логично чак такава разлика - поне 2 пъти. ;)
Най-вече за да не се занимавам с митници, а и заради гаранцията. Също така, доколкото съм забелязал при часовниците в БГ надценката не е толкова голяма и могат да се намерят изгодно, а и не се чака толкова докато пристигнат. Гладам че са го пуснали за 229 долара, със сигурност в началото им завишават и цените, а и в момента имам часовник и не бързам чак толкова. https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_3003826823531211.html?wid=2000001
 

Горе