Известяване по телефон

nortrant

Well-Known Member
Възможно ли е да се направи следното:
както знаете, ако получиш мейл или нещо друго се случи в твоя сайт - може да бъдеш известен с смс

въпроса ми е дали може да получа позвъняване вместо смс
разбира се няма да се ползва оператор, а ще е с цел самото позвъняване - нещо като "кликване" да се получи (дори да не може да се направи само "кликване", то и позвъняване ще върши работа защото няма да се отговаря)

целта на цялата тази операция е да получиш безплатно известяване по телефона
знам че глобул имат опция мейл-смс и май е безплатна
друг вариант за безплатно известяване по телефона (без наличие на нет) не се сещам
 
От: Известяване по телефон

Съмнява ме да има, но защо предпочиташ обаждане вмето смс.

Бтв безплатното известяване със смс е малко куцо и не може да се разчита ама друг път ще пиша за него.
 
От: Известяване по телефон

то няма да е обаждане, а само позвъняване.

Когато имаш време напиши за това безплатно смс известяване
щом безплатно, не се учудвам, че е куцо :mrgreen:

както писах вече, целта ми е: да получавам безплатно "известие" по телефона, че се е случило дадено действие
аз си мислех нещо със скайп - нали може да се звъни..трябва софтуер само който да звъни когато стане нещо
или хардуерно решение със сим карта :)
 
От: Известяване по телефон

Добре де, не може ли да си програмираш телефона като получаваш СМС от даден номер то да ти звъни, щом въпроса опира само до позвъняването, кликването?
 
От: Известяване по телефон

а този смс може ли да бъде безплатен и ако да - как?
 
От: Известяване по телефон

gmail Имаше някаква функция за известяване по смс, но последния път като го пробвах ми пращаше някакви безсмислици.
 
От: Известяване по телефон

Mtel, също имат такава услуга Mail2Sms . За кой оператор ти трябва?
 
От: Известяване по телефон

за виваком има ли?

да, преди съм го ползвал, изпращаш мейл на адрес [email protected] и получаваш subjecta и част от мейла на телефона като SMS. Ако цялото писмо с хедърите е по-малко от 4кб го получаваш цялото. Поне преди време беше така. Към момента е най-добре да се пита оператор.
 
От: Известяване по телефон

Ето къв е цирка с тия смс-и, навремето си бях активирал маил2смс, не помня глобъл ли беше или вива те са един дол дренки. Та как става това известяване - в гмайл се прави форуард на всички нови емайли към майлбокса на телефонния ти номер. След като получих нов емайл ти получаваш смс, но в смс-а писше "вие имате един непрочетен емайл ако искате да го видите пратете смс 1 на номер 111" като разбира този смс се плаща. До тук с безплатната услуга, викам си майната му нали все пак рабирам като имам емайл и ще си го проверя веднага от другаде, да ама не. Когато получих ивестен брой писма и не си ги прочел с смс на номер 111 майлбокса ти се пълни и спираш да получаваш известията на ново писмо. Например получаваш 7 писма за деня пълни ти се кутията и до тук, ни вест ни кост от нови писма в телефона поне една седмица след това.

Освен ако не разчиташ да получаваш известията си от дъжд на вятър или не искаш да си плащаш за всяко писмо не разчитай на тая услуга.
 
От: Известяване по телефон

явно на Мтел услугата ще се окаже най-стабилна в това отношение. Ползвам я повече от 8 години и никога не ми се е налагало да плащам, да чистя пощенска кутия или да пращам SMS -и на друг номер. Не помня по каква причина спрях да ползвам тази услуга при Виваком, но така или иначе повечето ми телефони ползват Мтел.
 
От: Известяване по телефон

Мтел работи добре за другите не съм пробвал.
 

Горе