Извличане на цели новини от RSS

Firefly

Well-Known Member
Изпробвах какви ли не плъгини, конвертори на RSS канали и каквото още намерих, но нищо не успя да ми свърши работа. Има ли начин да получа пълен фийд от даден сайт, заедно с картинката във всяка новина? За момента успявам да взема или кратка новина с картинка (както е оригиналният фийд) или пълната новина, но без картинка (когато мине през full-text rss конвертор).

Блогът е Wordpress, но едва ли е от значение, тъй като самият rss не ми дава нужното съдържание.
 
Не, не може - трябва да се пише къстъм решение, което или няма да работи на всички блогове или ще трябва да се настройва за всеки един блог. Ако имаш бол време и мерак играй си с яху пайпс, в общи линии усилията не си струват резултата но ти си знаеш. М др за къв ти е това дублирано съдържание?
 
От: Извличане на цели новини от RSS

Ми може да скрейпнеш цялото съдържание.
Вордпрес си има функции и за това.

Много груб пример:
PHP:
$scraped = wp_remote_retrieve_body( wp_remote_get( 'http://www.sait.com/' ) );
print_r( $scraped );

В зависимост от конкретния сайт резултатът вероятно ще трябва да се пообработи малко.
 
От: Извличане на цели новини от RSS

Няма как да се появи такъв универсален плъгин. Просто всеки сайт има различна структура на HTML-а и да се прехване цялото съдържание е мисията невъзможна.
Ще сработи някъде, но не навсякъде.
Както казаха колегите по-горе - трябва къстъм решение. Понякога даже в един и същи сайт различните секции новини имат различно оформление и различна структура - наскоро попаднах на един такъв, измъчи ме. Писал съм три различни скрипта за три различни категории статии от него.
Иначе като за готово решение най-голям процент успеваемост има това: http://fulltextrssfeed.com/
Решение на проблема е да си конвертираш URL-ите на RSS-ите с инструмента, който дадох по-горе и да настроиш статиите да НЕ се публикуват автоматично, а да стоят като чернови. Така, веднъж дневно примерно, хвърляш им един бърз преглед и одобряваш само новините, които са се изтеглили правилно, а останалите изтриваш.
 
От: Извличане на цели новини от RSS

Да, трябва къстъм решение. Аз пиша такива скриптове. Свържете се с мен ако искате.
 
От: Извличане на цели новини от RSS

и аз търся подобно животно!
 
От: Извличане на цели новини от RSS

Здравейте, ето едно просто решение. Папка includes/feed-atom.php

При мен ред № 44
Код:
<summary type="<?php html_type_rss(); ?>"><![CDATA[<?php the_excerpt_rss(); ?>]]></summary>
сменяте на
Код:
<summary type="<?php html_type_rss(); ?>"><![CDATA[<?php the_content(); ?>]]></summary>

Същото важи и за feed-rss.php и feed-rss2.php, само че са на други редове :)

Друг е проблема вече, че незнам RSS рийдърите как ще го покажат :)
 

Горе