Изготвяне на онлайн магазин

Здравейте,
на скоро намерих сайт, който предлага изготвяне на онлайн магазин. Става въпрос за stenik. Някой работил ли е с тях?
Другия вариант, към който съм се насочил е Shopify. Дайте мнения и за него. Говорим за дропшипинг бизнес с онлайн магазин за България (след време може и чужбина).
Благодаря предварително!
 
Stenik са фирма с огромен опит в изграждане на интернет магазини. Говореха за повече от 15 години опит. Изградили са и обслужват редица водещи брандове.
Почти съм убеден, че няма начин да не успеят да изградят и желания от теб магазин.
Друг е въпроса ще можеш ли да си ги позволиш като разработчици.
От опит знам, че питащите в този форум с подобни теми, кой и какво да ми изработи са нови в бранша /не искам да обидя някой, но си е така/ търсещи бюджетно решение на казуса си, а с тази компания няма как да се случат нещата с малък бюджет.
Само като съвет ще опитам да кажа: Системата, платформата на която е изграден сайта-магазина е само средство, чрез което вие ще можете да извършвате интернет търговия.
Трудното и най-вече работата идва след това. Популяризиране, маркетинг, зареждане, описания, снимки, ежедневни грижи. С дропшипинга към който сте се ориентирали, четейки навярно по сайтовете, колко печелившо е да не инвестираш в стока, а само да я листенш, а някой да я прати на клиента и ти само да вземеш комисионната, не е точно така. Понягога има невзети пратки, рекламации, хората звънят и питат за спецификации. Тегава работа, но всеки си знае и може да пробва.
Сега да се рекламирам и аз: Ако ви е нужно разумно ценово изпълнение /изработка, инсталиране, конфигуриране, настройване, обяснение в администриране/ насреща съм да отговоря на това предизвикателство.
Какво можете да очаквате: Ето например магазин подобен на този: https://we-sell.online/bg/
или този: https://shop.we-sell.online/bg/ а и много други различни варианти като визия и функционалности. /магазините са "демо" и не извършват продажби/
Ако желаете повече информация, пишете на лично за контакт.
Поздрави и успех в бизнеса.
 
Стеник :) тва са Хищници - ще те погледнат ако проекта ти е 5-10-50 000 лв :) заеби ги.
 
Стеник :) тва са Хищници - ще те погледнат ако проекта ти е 5-10-50 000 лв :) заеби ги.
При Стеник няма такова понятие "проект за 5000лв", виж за 10 000 може да обърнат внимание, но това въобще не значи, че ще поискат "само толкова". Говорим за проектченце, въобще не говорим за проект.
Кофти става, когато се налага да използваш IT услуги от изпаднал пазар, за приложение в изпаднал пазар и тези, които предлагат услугите си сверяват часовниците с белия свят. Още по-кофти става, когато много хора, които си мислят, че могат нещо си, сверяват цените с "големите" и си мислят, че като при тях то е на 1/2 или 1/3 от цента, правят голяма услуга на клиента.... ти за тез пари к'во искаш ва. Така клиента плаща много за едно голямо нищо и България се превърна в страната, където всяка минута един opencart идва да умре.
На по-упоритите остава варианта да търсят услугите на по-изпаднал пазар от техния, но такива както знаем почти липсват :)
 
Изготвянето на онлайн магазин е лесната част. След като платиш за онлайн магазина следващата стъпка е поддръжката, маркетинга и редица други задачи, които трябва да извършиш сам или да платиш на някой. Тоест след това трябва да намериш начин да завъртиш поръчки за да си върнеш дадените пари за онлайн магазина. Много се чудя на хора, които искат да продават на дропшипинг само, защото някой им е казал че се печелят пари от това. На теория всичко изглежда лесно, бързо и начин за печелене на лесни пари през компютъра. В момента обаче 99% от нишите за онлайн магазини са заети. Тези фирми, които са ги заели инвестират xxxx цифрени суми за служители, реклама и други разходи. Това е моето виждане и не налагам мнение. Иначе стеник със сигурност могат да ти изградят качествен онлайн магазин. Въпроса е дали си готов да дадеш сумата, която ще ти искат.
 
Аз много рядко срещам хора, които знаят какво искат от ПРОЕКТ / САЙТ / БИЗНЕС - но това в България е национален навик. Стеник са за клиенти, които знаят какво искат - все пак предполагам знаете, че наистина МАЛКО са фирмите в България, които няма какво да ги уплаши като ПРОЕКТ от даден клиент - но пък и екипа на Стеник и лицензите, които имат за Магенто на ниво програмиране и все пак нямат ЛОШ проект в портфолиото си - изисква висока ЦЕНА.

Често "клиенти", които не знаят какво искат или не знаят какво купуват или искат нещо за 5 лв - са просто ЗАГУБА НА ВРЕМЕ за бизнеса на всички вас. Добре, че са рядкост.

Това предварително да не можеш да си структурираш ПЛАН - ПРОЕКТ на идеята / сайта / бизнеса от А до Я е първото доказателство да не се захващаш с идеята.

Това е... :)

При Стеник няма такова понятие "проект за 5000лв", виж за 10 000 може да обърнат внимание, но това въобще не значи, че ще поискат "само толкова". Говорим за проектченце, въобще не говорим за проект.
Кофти става, когато се налага да използваш IT услуги от изпаднал пазар, за приложение в изпаднал пазар и тези, които предлагат услугите си сверяват часовниците с белия свят. Още по-кофти става, когато много хора, които си мислят, че могат нещо си, сверяват цените с "големите" и си мислят, че като при тях то е на 1/2 или 1/3 от цента, правят голяма услуга на клиента.... ти за тез пари к'во искаш ва. Така клиента плаща много за едно голямо нищо и България се превърна в страната, където всяка минута един opencart идва да умре.
На по-упоритите остава варианта да търсят услугите на по-изпаднал пазар от техния, но такива както знаем почти липсват :)
 
Здравейте,
на скоро намерих сайт, който предлага изготвяне на онлайн магазин. Става въпрос за stenik. Някой работил ли е с тях?
Другия вариант, към който съм се насочил е Shopify. Дайте мнения и за него. Говорим за дропшипинг бизнес с онлайн магазин за България (след време може и чужбина).
Благодаря предварително!

Насочи се към складове, които работят с всички - отиди лично при собственика и му кажи, че продаваш на дроп-шопинг. Ако имаш фирма още по-добре.... ако нямаш това ще е сериозна пречка при повечето складове, но не при всички. Тези, които не ги вълнуват фактури или ДДС - те са ти най-ценни. Но стават все по-малко.

Продавай чрез складове и техните сайтове... виж тези, които сайтовете им са вързани със складова наличност и са 99% налични продукти. Но и те стават все по-малко....

Опитай с 3-5 големи склада. Почнеш ли да правиш 1000 лв чисти за теб пари - инвестирай в "служители" най-добре семейни близки.

В зависимост от стоките - работиш с Еконт, Спиди и БГ пощите......... и ако си твърд и упорит с висок интелект и усет в търговията - ще успееш за около 1 година - 1 000 лв чисти за теб.........
 
Здравейте Димитър,
в dreamshop.io има много полезни за теб функции. Особенно интеграция с доставчици на стоки за дропшипинг. В момента сме интегрирали ИТ дистрибутори, но лесно може да добавим всякакъв тип фирми. Имаме много полезни функции, а отделно всеки месец качваме нови версии.

Пиши ми ако имаш нужда от допълнителна информация ще ти съдействам.
 

Горе