Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Blinky

Owner
Търсачките и директорийте искат уникално съдържание (unique content) от сайт, лесен за навигиране. Дръжте следните неща в съзнанието си ако искате оптимизиран и приятелски за търсачките сайт:

-Home страницата трябва да представя материята на сайта, използвайки напълно проучени ключови фрази в текста.
-Никакъв Flash.
-Никакви рамки.
-Навигацията - използвайте текстови линкове за вътрешно водене.
-Използвайте 3-4 проверени ключови фрази, за които искаш да бъдеш намиран от хората в търсачките.
-Използвай главната ключова фраза в заглавието <title>.
-Използвай ключовите ти фрази в копието на home страницата - поне 200 думи.
-Създай богато на ключови фрази описание (description ) с около 60 символа дълго.
-Никакви украсени страници.
-Използвайте само статични страници.

Как да създам заглавие <title>?

Използвайте вашите ключови фрази за да създадете заглавие с 6-20 думи или ~60 символа дължина. Ако географската зона е важна, бъди сигурен да включиш града и щата си. Не включвай слогана на компанията, промоционален език, преувеличения, пунктуационни точки или специфични символи като част от заглавието. Всички важни ключови думи и фрази трябва да са в началото на заглавието.

Как да създам копие за home страницата?

Копието на лицевата страницата, поне с 200 думи, има нужда да е богато на съдържание за да привлече вниманието на търсачките. Използвай твойта ключова фраза за да създадеш страница богата на съдържание. Напиши съдържанието по такъв начин че да включва ключовите веи фрази в логочен смисъл - да се чете добре. НЕ забивайте ключовите фрази тук и там. Използвайте най-важните ключови думи два пъти ако можете и близо до върха на копието. Наемането на професионален SEO писател е винаги опция.

Как да създам мета описание - Meta description?

Използването на твойте ключови фрази от отгоре, кратко описва твоят онлайн бизнес с изречение или две - около 150 символа/20-25 думи. Описанието се използва когато прибавяте сайта си към директории/търсачки и е копието, което посетителят вижда когато е запитана търсачката. Не използвайте всички главни букви, дати, местоимения или други мерители за време, когато създавате описанието си. Използвайте правилна граматика и се опитайте да напишете изкусително описание за потребителите си, нещо което ще ги накара да посетят сайта ви. Можете да го направите чрез кратко подчертаване на продукта или услугата ви.

ГОЛЯМА ГРЕШКА!

Не използвайте същите мета тагове и заглавия за всички страници! Просто като списък-съдържание на книга, твойте Мета тагове трябва да опишат какво има върху страницата - ако страницата не е уникална , ще трябва да стане. Това позболява да оптимизирате вжяка страница , уникално, за търсачките.
 
Последно редактирано от модератор:
Украсени, има се предвид много банери или картинки, който да разсейват бота на търсачките, Еми хубаво е да е чист без много изходящи банери, по принцип бота, не ги одобрил повече от 20 изходящи линка на главната страница, Защото той си чете съдържанито и по едно време (ако е 20 пъти е грубо) ти го изхвърляш на друга страница. Енидственият начин това да е в полза е когато, даденият линк води към страница, която ти връща линка пак към твойта страница.

А и другоро което е че повечето графики бавят зареждането на сайта ти, а това определено не е добре за посетителите и за бота. Ако е възможна да се улекоти, е хубаво да се направи.Гледай сайта ти да е в рамките на 80к - даже е много.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Е ама нали интернета на сърфистите става все по-бърз и по-бърз, хората имат достатъчно добър интернет за да гледат клипове и телевизия през интернет, толкова ли ще се затруднят с една страница с повечко джунджуриики?
И какво значи сайта ми да е в рамките на 80к? Кое да е 80к? Онова не-знам-си-кво-там.html дето го качвам на хоста? 80к в смисъл 80 килобайта? Аз малко с мерните единици не съм добре, ама иначе съм свесен.
 
И какво значи сайта ми да е в рамките на 80к? Кое да е 80к? Онова не-знам-си-кво-там.html дето го качвам на хоста? 80к в смисъл 80 килобайта?

Говоря за главната страница иначе като цяло сайта ти е повече от 1МВ. То е екстра да си гледаш телевизия на сайта, но бота се мъчи с големите графики и FLASH анимации. Да не говориме за Големи филмчета. А и ако искаш да имаш такива неща просто си направи вътрешна страница и си ги сложи там. Това е добър начин да се предбазиш от тежеста на главната страница.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Не смесвайте понятията!

Доколкото разбирам, целият този форум е посветен само на ЕДНО ЕДИНСТВЕНО НЕЩО- ДОТ КОМ БИЗНЕС! Какви са тия тъпи въпроси за телевизия, сърфиране и пр.?!
Началната страница не бива да съдържа НИКАКВИ банери, флаш анимация и линкове. В противен случай КЛИЕНТЪТ (който в крайна сметка е по- важен и от ботовете) се разсейва и до продажба НЕ СЕ СТИГА!
Придържайте се към правилата, за да успеете! Футбол не се играе с ръце!
И не обърквайте понятията- в този форум няма място за чат, телевизия, сърфиране, геймъри и пр. Тук става дума единствено и само за ПАРИ! Защото с пари в рай, без пари- покрай!
 
Re: Не смесвайте понятията!

apostol каза:
Какви са тия тъпи въпроси за телевизия, сърфиране и пр.?!
Какво тъпо съм казал по точно?

Началната страница не бива да съдържа НИКАКВИ банери, флаш анимация и линкове. В противен случай КЛИЕНТЪТ (който в крайна сметка е по- важен и от ботовете) се разсейва и до продажба НЕ СЕ СТИГА!
Ами ако реша да печеля не от продажби, а от реклама?

И не обърквайте понятията- в този форум няма място за чат, телевизия, сърфиране, геймъри и пр. Тук става дума единствено и само за ПАРИ! Защото с пари в рай, без пари- покрай!
Кое понятие сме объркали? Кажи по-конкретно.
 
Този форум е за онлайн бизнеса, интернет рекламата, онлайн маркетингам, онлайн продажби, интернет популяризация .... и каквото още се сетите. Не е нужно да си насачон на 100% към продажбите, нужно е само да си малко в това - да си малко близо до тази работа.

А и предлагането на клипове е пак продажба, нарича се продаване на забавление. Наясно сте че има: продукт, услуга, интелектоалнна собственост и забавление. Това е подразделението на пазарите. Този форум е да се специализираш в продажбите им онлайн.

Примера с съфовете е че им продаваш/даваш визможността да ти станат даунлайн - да се запише в дадена програма под теб. И това е вид онлайн реклама или онлайн маркетинг.

Желая ви успехи.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Blinky каза:
Украсени, има се предвид много банери или картинки, който да разсейват бота на търсачките, Еми хубаво е да е чист без много изходящи банери, по принцип бота, не ги одобрил повече от 20 изходящи линка на главната страница, Защото той си чете съдържанито и по едно време (ако е 20 пъти е грубо) ти го изхвърляш на друга страница. Енидственият начин това да е в полза е когато, даденият линк води към страница, която ти връща линка пак към твойта страница.

А и другоро което е че повечето графики бавят зареждането на сайта ти, а това определено не е добре за посетителите и за бота. Ако е възможна да се улекоти, е хубаво да се направи.Гледай сайта ти да е в рамките на 80к - даже е много.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing

Аз бих сложила тук по едно ноу фолоу на всички банери, и външни линкове (освен може би тези външни, с които сме си стиснали ръцете за нещо). Единствените линкове към които да пускам пейдж ранк да са си текстовите линкове към другите ми ВАЖНИ страници - страниците които продават (не към Търмс & Къндишънс примерно). Тогава ботовете не ги мисли :)
 
Re: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търс

Blinky каза:
ГОЛЯМА ГРЕШКА!

Не използвайте същите мета тагове и заглавия за всички страници! Просто като списък-съдържание на книга, твойте Мета тагове трябва да опишат какво има върху страницата - ако страницата не е уникална , ще трябва да стане. Това позболява да оптимизирате вжяка страница , уникално, за търсачките.

Аз не съм на същото мнение ако гледаме сайта на съфорумеца online, имам предвид igri.zaribqvki.com вижте на коя позиция е в гугъл по думите игри и igri , и вижте мета таговете, ключовите думи, и заглавията във всички страници на сайта, имам предвид категориите, игрите, и другите страници.
 
От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Здравейте!! Тъй като съм нов може ли да попитам как става това "Как да създам копие за home страницата?" защото нещо не го разбирам какво точно трябва да направя?
Благодаря Ви предварително!
 
От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Здравейте!! Тъй като съм нов може ли да попитам как става това "Как да създам копие за home страницата?" защото нещо не го разбирам какво точно трябва да направя?
Благодаря Ви предварително!

Така написано не е много ясно за какво иде реч, но предполагам Блинки е имал предвид Sales Copy-то. Просто обяснено това е продаващият текст, статията представяща даден продукт на бъдещите купувачи. :)
 
От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Значи имам сайт за хотели-Титлето съм сложил Каталог на хотелите в България!
с киъордс хотели обяви,море планина ,на село туризъм.
Та влиза посетителя в категорията ми Бургас
титлето се сменя на хотели и обяви от Бургас!
а киъордса ми е Бургас,хотели обяви,море
почти всичките ми страници се различават по подобен начин -дали ще се индексира в гуглето?
 
От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Къде тогава отива ИНТЕРАКТИВНОТО но НЕТА?
 
От: От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Значи имам сайт за хотели-Титлето съм сложил Каталог на хотелите в България!
с киъордс хотели обяви,море планина ,на село туризъм.
Та влиза посетителя в категорията ми Бургас
титлето се сменя на хотели и обяви от Бургас!
а киъордса ми е Бургас,хотели обяви,море
почти всичките ми страници се различават по подобен начин -дали ще се индексира в гуглето?

Пич нищо не се разбира като пишеш по този начин.
 
От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Задължително ли е да пишем ръчно keywords и titles или можем да използваме php?
 
От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

Цитат:
ГОЛЯМА ГРЕШКА!

Не използвайте същите мета тагове и заглавия за всички страници! Просто като списък-съдържание на книга, твойте Мета тагове трябва да опишат какво има върху страницата - ако страницата не е уникална , ще трябва да стане. Това позволява да оптимизирате всяка страница , уникално, за търсачките.


Това означава ли че ключовата дума не трябва да присъства в мета описанието на категориите и продуктите. Става въпрос за онлайн магазин. Например: ключова дума "маратонки" под категория Адидас. Мета описание Маратонки на Адидас, мета ключови думи: адидас, маратонки.
За всеки продукт в категорията Адидс повтарям по описанието от категорията "маратонки адидас"...
Работя със SummerCart и там лесно се въвеждат мета таговете. След като направих описанието по посочения по горе начин сайта ми се декласира с 3-4 позиции от 5 на 9 място. Предполагам съм допуснал грежка като съм копирал мета таговете?
 
От: От: Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки

SummerCart дава много технически грешки проблема може да не е в теб а в тях.
 
От: Не смесвайте понятията!

Доколкото разбирам, целият този форум е посветен само на ЕДНО ЕДИНСТВЕНО НЕЩО- ДОТ КОМ БИЗНЕС! Какви са тия тъпи въпроси за телевизия, сърфиране и пр.?!
Началната страница не бива да съдържа НИКАКВИ банери, флаш анимация и линкове. В противен случай КЛИЕНТЪТ (който в крайна сметка е по- важен и от ботовете) се разсейва и до продажба НЕ СЕ СТИГА!
Придържайте се към правилата, за да успеете! Футбол не се играе с ръце!
И не обърквайте понятията- в този форум няма място за чат, телевизия, сърфиране, геймъри и пр. Тук става дума единствено и само за ПАРИ! Защото с пари в рай, без пари- покрай!

Хех това как съм го пропуснал :)

Това ли е този апостол за който тук толкова се говори?

Изгонили ли сте го или продължава да джитка с някой др ник? :rolleyes:
 

Горе