Търся: Изграждане на сайт за недвижими имоти

Здравейте,

Не успях да постна темата в секцията за Marketplace, ако не и е тук мястото, моля да я преместите.

Искам да възложа изработката на сайт за недвижими имоти (функционалностите на www. bulgarianproperties. bg) с административен панел.

Не се интересувам от WP теми, искам да е направен индивидуално.

Ако имате интерес, моля да им изпратите ориентировъчно ценово предложение на лично съобщение.
При одобрение на бюджета, ще помоля за референции от подобни проекти и ще коментираме детайлите (не искам да губя времето на никой).

Търся надежден партньор, на който мога да разчитам за подръжка и бъдещо разширение.

Поздрави,

Николай
Има смисъл от индивидуална система ако поне:

1. Имаш вече клиенти.
2. Потвърдил си нишата чрез печалба.
3. WP не предлага нужната ти функционалност и тази функционалност ще ти донесе стабилни доходи.
4. Можеш да отделиш стабилна сума и време за разработката на индивидуална система.

Ако дадеш малко повече насоки за проекта може да ти дадем малко по-точни съвети.
 
Има смисъл от индивидуална система ако поне:

1. Имаш вече клиенти.
2. Потвърдил си нишата чрез печалба.
3. WP не предлага нужната ти функционалност и тази функционалност ще ти донесе стабилни доходи.
4. Можеш да отделиш стабилна сума и време за разработката на индивидуална система.

Ако дадеш малко повече насоки за проекта може да ти дадем малко по-точни съвети.

Най-общо:

- Платформа с възможност за свободна регистрация и качване на оферти (същите не се постват без одобрение от администратор).
- Възможност за "трансфер" на оферти от olx и други подобни сайтове (отделна оферта или по филтър).
- Възможност за споделяне на оферти в социални мрежи.
- Възможност за надграждане в бъдеще (SMS за промотиране на обяви и тн.).
- Интеграция на Google Analytics, Google Search Console, Facebook Pixel.
- Останалото си е стандартно за такъв тип сайтове (покрито е почти изцяло в теми като Oikia).
 
Привет, вече получих оферта от колега, по погрешка, че ще направи същият сайт за под 5000 лв, но е бил зает близките 3 месеца, няма да споменявам кой е колегата от форума. Ако си получил неговата оферта, пробвай с него, макар че разгледах проектите на колегата, ще станат за старт. Все пак виж, най-вероятно ти е изпратил оферта.

vNzgXPf.png

Забавен :)

Досега мислех, че ако не в девелъпмънта, имаш някакъв потенциал в маркетинга и продажбите, въпреки неграмотността и липсата на комън сенс.

... Ама няма да стане без елементарно възпитание от типа, дето се получава първите 7 години.

... Кат например да не шерваш лична кореспонденция, особено ако не е адресирана до тебе.
 
  • Искам 15% от бъдещите печалби + 800 лв оперативни разходи (предварително).
  • На WordPress (друго просто не е практично), без готови теми, къстъм функционалност.
  • 50-70 дни, няма да ми е основно занимание.
  • Офертата е валидна до 21:00 часа днес и само ако видя пълния списък с изисквания и потвърдя интерес (от моя страна).
Не съм правил сайт за имоти досега. Портфолио имам, но го показвам само след като видя въпросния списък с изисквания и потвърдя интерес.

Риск губи, риск печели.

Ето това е предприемачески дух :).

Само оформянето на едно такова партньорство (чисто юридически) ще ни струва разликата в цената за изработката (с WP).

А и времето е фактор.

Благодаря все пак.
 
Че кой говори за подпечатани и заверени партньорства? Някой и друг "скрийншот" на края на месеца ми е достатъчно. Дупките ще ги запълним с доверие.
 
Привет, аз не видях нищо лошо, не съм скрил аватара, защото автора трябва да познае офертата, разгледах предложенията на колегата, според мен са доста добри, никъде не съм казал че няма да станат или че офертата е лоша. Аз съветвам автора да ползва услугите на @madmax3 , няма да сгреши, човека е сериозен и според мен ще свърши работа, не знам защо всеки си мисли че когато някой напише нещо като мен, непременно се подиграва на човека, нямам това за цел, явно всеки съди по себе си.

Пак ще напиша: Ползвай услугите на @madmax3 , ще ти свърши работа и ще е качествено за сайт от тази ниша!

Поздрави,
Станимир И
 
Колега съфорумец n.stoynov,
аз ли не схванах идеята в първия ти пост или ти променяш заданието в движение

Първоначално в темата, която си пуснал като желание за изработка казваш, че искаш“ Цитирам: „Искам да възложа изработката на сайт за недвижими имоти (функционалностите на www. bulgarianproperties. bg)“
Разгледах показания сайт и се опитах да го анализирам.
Малко по късно в следващ пост упоменаваш нужни възможности които желаеш:
Цитирам: Най-общо: - Платформа с възможност за свободна регистрация и качване на оферти (същите не се постват без одобрение от администратор). – Това къде го видя в сайта, който си посочил като желан пример?
- Възможност за "трансфер" на оферти от olx и други подобни сайтове (отделна оферта или по филтър). – Това също не го откривам.
- Възможност за споделяне на оферти в социални мрежи. - Това къде го видя в сайта, който си посочил като желан пример?
- Възможност за надграждане в бъдеще (SMS за промотиране на обяви и тн.). - Това къде го видя в сайта, който си посочил като желан пример?
Според мен обявата ти бе доста подвеждаща относно желани функционалности.
Сайта bulgarianproperties. Bg е собствен фирмен сайт на водеща агенция за недвижими имоти.
В нея работят или са съдружници екип от хора, които качват свои фирмени обяви на имоти, а не крайни клиенти.
От втория ти пост подразбирам, че на теб ти трябва платформа за обяви в която собственици на имоти да листват своите оферти.
Ако е така, то това няма нищо общо с дадения за пример сайт bulgarianproperties. Bg
Може би за твоите нужди съдейки по втория ти пост с уточнени до момента функционалности, ще ти трябва нещо от рода на https://classiads.designinvento.net/classiads-ultra/
Този тип сайтове до някъде би покрил “временните“ ти към момента изисквания.
Идеята ми бе, че няма да му е лесно на тоя, който ще се захване, защото да прелиташ в задание като пчеличка от цветче на цветче, си е тегаво.
Всичко казано е с най-добри мисли. Не се заяждам, но се чувствам подведен.
Ако искате да получите коректна оферта и изпълнение, направете заданието си ясно, точно и детайлно.
Поздрави и успех!
 
Колега съфорумец n.stoynov,
аз ли не схванах идеята в първия ти пост или ти променяш заданието в движение

Първоначално в темата, която си пуснал като желание за изработка казваш, че искаш“ Цитирам: „Искам да възложа изработката на сайт за недвижими имоти (функционалностите на www. bulgarianproperties. bg)“
Разгледах показания сайт и се опитах да го анализирам.
Малко по късно в следващ пост упоменаваш нужни възможности които желаеш:
Цитирам: Най-общо: - Платформа с възможност за свободна регистрация и качване на оферти (същите не се постват без одобрение от администратор). – Това къде го видя в сайта, който си посочил като желан пример?
- Възможност за "трансфер" на оферти от olx и други подобни сайтове (отделна оферта или по филтър). – Това също не го откривам.
- Възможност за споделяне на оферти в социални мрежи. - Това къде го видя в сайта, който си посочил като желан пример?
- Възможност за надграждане в бъдеще (SMS за промотиране на обяви и тн.). - Това къде го видя в сайта, който си посочил като желан пример?
Според мен обявата ти бе доста подвеждаща относно желани функционалности.
Сайта bulgarianproperties. Bg е собствен фирмен сайт на водеща агенция за недвижими имоти.
В нея работят или са съдружници екип от хора, които качват свои фирмени обяви на имоти, а не крайни клиенти.
От втория ти пост подразбирам, че на теб ти трябва платформа за обяви в която собственици на имоти да листват своите оферти.
Ако е така, то това няма нищо общо с дадения за пример сайт bulgarianproperties. Bg
Може би за твоите нужди съдейки по втория ти пост с уточнени до момента функционалности, ще ти трябва нещо от рода на https://classiads.designinvento.net/classiads-ultra/
Този тип сайтове до някъде би покрил “временните“ ти към момента изисквания.
Идеята ми бе, че няма да му е лесно на тоя, който ще се захване, защото да прелиташ в задание като пчеличка от цветче на цветче, си е тегаво.
Всичко казано е с най-добри мисли. Не се заяждам, но се чувствам подведен.
Ако искате да получите коректна оферта и изпълнение, направете заданието си ясно, точно и детайлно.
Поздрави и успех!

Съжалявам ако съм Ви подвел, дадох сайта само като референция за ориентировъчен бюджет. Избрах го защото е добре направен и включва голяма част от функционалностите. Както посочих - давам подробна информация (за конкретна оферта) когато има индикация за пресичане на интересите.
Така или иначе вече намерих човек (от форума), с който да работя.

Благодаря за линка.
 
Съжалявам ако съм Ви подвел, дадох сайта само като референция за ориентировъчен бюджет. Избрах го защото е добре направен и включва голяма част от функционалностите. Както посочих - давам подробна информация (за конкретна оферта) когато има индикация за пресичане на интересите.
Така или иначе вече намерих човек (от форума), с който да работя.

Благодаря за линка.
Сподели по-натам да видим какво се е получило. :)
 
Съжалявам ако съм Ви подвел, дадох сайта само като референция за ориентировъчен бюджет. Избрах го защото е добре направен и включва голяма част от функционалностите. Както посочих - давам подробна информация (за конкретна оферта) когато има индикация за пресичане на интересите.
Така или иначе вече намерих човек (от форума), с който да работя.

Благодаря за линка.
Поздравления.
Успех!
 
ХТука много мерене на патладжани, много чудо..... Нещата са прости.

Скъп вариант - по-качествено в повечето случаи ( преди години беше алъш вериж, но те изпофалираха или изядоха бой тия ), но за да избереш него трябва да си сигурен какво правиш, как ще го реализираш, какъв обхват целиш, как ще печелип ).

Евтин вариант - просто, лесно и бързо. По-малко пари за сайт, повече за реклама, може да се започне и без екип и куп други предимства особено в кризистен период..... Всеки от вариантите си има плюсове и минуси. Преценяш и избираш....

Аз преди години имах сайта "Под наем - podnaem.top", WP с някаква тема подобна по визия на Wp Residence ( всъщност по-красива беше ), не помня каква беше, но беше удобна, всички нужнио функции имаше, и до ден днешен не съм виждал български сайт с нея, лека и бърза тема. Сайтчето се разви имаше трафик, но не съм влагал пари в разработването му, направих го просто ей така, на майтап. И понеже аз самия търсех квартири исках ужким да направя сайт изчистен от брокери..., както и да е... Сайта после го купиха именно такива, заедно с две групи към него от по 40 000 души и сасипаха сайта, групите ги има, но сайта изчезна.

Имаш бюджет, преценяваш какво искаш да направиш и колко качествено можеш да си позволиш, кои са ти приоритетите и действаш. Много от колегите от форума дето дават високи цени са работили по проекти свързани с МЕдии, но има такива с готови палтформи, които също ще се справят прилично... Ако имах възможност и исках да представя нещо по-добро не бих правил компромиси, ако целите са високи.
 
Последно редактирано:
Не правете такъв сайт на WP. WP е много комплексен софтуер, а проекта ви също, което ще доведе до доста усложнения в бъдеще ако той заработи така, както очаквате. По-добре ползвайте скрипт/софтуер за обяви за ядро и надградето с времето, както ви посъветваха другите.
 
Не правете такъв сайт на WP. WP е много комплексен софтуер, а проекта ви също, което ще доведе до доста усложнения в бъдеще ако той заработи така, както очаквате. По-добре ползвайте скрипт/софтуер за обяви за ядро и надградето с времето, както ви посъветваха другите.
11 таблици, много сложен софтуер.

А как се "надгражда" скрипт за обяви, някаква представа?
 
Сложен е. Това, че ти казваш, че са 11 е срамно. Самата идея, че пишеш точна цифра без да си получил пълна спецификация по проект е тъпо.

В интерес на истината можеш да наблъскаш всичко в 1 (една) таблица.

Имам сайт с 7000+ категории и подкатегории (не е този от подписа) и в началото се засилих към WP... познай какво стана :)
Това, което написах горе е от личен опит, а не защото някой някъде бил чел нещо си. В дългосрочен план не е рентабилно. За визитки, блогове и не големи магазинчета е добре и лесно се оперира. За по-големи сайтове се пише код, това е. И за да не се налага писането да започва от 0 се ползват ядра от други скриптове след като се разбере какво собственика очаква като креан резултат, за да подбереш нещо за старт, което по-скоро да ти помогне вместо да те затруднява в бъдеще.
 
Точно 11 са - преброй следващия път като го инсталираш.
 

Горе