Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Дискусията в 'Юридически и Счетоводни Въпроси' стартирана от Ivo_, Февру 4, 2011.

1. Ivo_

Ivo_ Well-Known Member

Рег.:
    Авг 15, 2008
    Съобщения:
    1,415
    Харесвания:
    52
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Искам да питам дали има някой от Вас запознат със следното:
    Има ли основания да се изисква свалянето на информация от уеб сайт (форум), която засяга интересите на дадена фирма (може да се каже, че информацията си е вярна - писана от различни потребители).

Че получих един мейл, в който ме карат да изтрия тема от форума. И ми е странно, ако всеки който прецени, че нещо не му харесва може да пожелае да бъде премахнато, защото публикациите са "непроверени" и "невярни факти"?

2. tuger

tuger Well-Known Member

Рег.:
    Ян 30, 2010
    Съобщения:
    1,506
    Харесвания:
    145
    Точки:
    63
    Място:
    Навсякъде и никъде конкретно
    От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Без съд няма как да те задължат. Ти си избираш дали израза "съд" ще те уплаши или не.

3. Ivo_

Ivo_ Well-Known Member

Рег.:
    Авг 15, 2008
    Съобщения:
    1,415
    Харесвания:
    52
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia

Точно това питам. Могат ли да със съд да ме задължат и ако да - какви ще са последствията за мен?

4. vaskoa

vaskoa New Member

Рег.:
    Авг 24, 2009
    Съобщения:
    1,524
    Харесвания:
    113
    Точки:
    0
    Професия:
    CTO
    Място:
    София
    Има разни мизерници, които почват да пишат на хостинг провайдъра и/или на регистратора на домейна. Някои доставчици биха ти спрели акаунта при такова оплакване, защото не искат излишни главоболия (и са пу..ки).

5. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,235
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Интерсна тема но не мога да коментирам за бг

аз мога да се изкажа за чужбина гугъл например не разкриват коментари в блогър дори и да са обидни искат съдебно решение преди да предприемат нещо без решение няма деиствие

6. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,096
    Харесвания:
    1,043
    Точки:
    113

Къде ти се намира хостинга? Примерно предприемач е в Канада и се съобразява с тамошните закони, смени си хостинга и си свиркай ако е български :)
    А пък те само плашат, иначе реално няма как да те накарат да изтриеш нещо, спокойно, това е България, пък и другаде да беше, най-малко 4-5 години ще се протича тая глупост. Аз нарочно не бих го махнал това , щом тая фирма се прави на толкова интересна та чак ще ме заплашва със съд. Местя някъде на майната си хостинга и си свиркам щом са такива тарикати да плашат със съд.

7. vaskoa

vaskoa New Member

Рег.:
    Авг 24, 2009
    Съобщения:
    1,524
    Харесвания:
    113
    Точки:
    0
    Професия:
    CTO
    Място:
    София
    че нали и тука имаше комедиант с нещо като хостинг компания дето му изтрихте темата след такива заплахи. или името на фирмичката ли нещо промените леко. една буквичка например.

8. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,235
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Re: От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

в нормалните държави няма последствия за теб коментарите са от потребители първо съда трябва да постанови че има нещо нередно и да нареди да разкриеш данни за потребителите след това ищеца може да ги съди за щети и ти трябва да махнеш каквото трябва ако успеят...

9. Ivo_

Ivo_ Well-Known Member

Рег.:
    Авг 15, 2008
    Съобщения:
    1,415
    Харесвания:
    52
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia

Ако е само това е ок. Стига да не ме занимават с ходене по дела и прочие глупости.
    Но да не се окаже, че едва ли не накрая да се стигне до дело с мен, заради нежеланието ми да трия информация?
    И примерно да плащам грешни пари за глупости.

10. tuger

tuger Well-Known Member

Рег.:
    Ян 30, 2010
    Съобщения:
    1,506
    Харесвания:
    145
    Точки:
    63
    Място:

По принцип биха могли, ако докажат че е злословие. Но след като е форум, трябва да се търси отговорност или от хостинга или от потребителите.

11. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,235
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    буквичката е променхихме щото беше аднат като мръсна дума във форума .... да щях да коментирам по късно и твоят пост за хостинга значи офицялната позиция на канадския хостинг впоследствие беше че трябва да получат съдебно решение от канадски съд за trade mark violation и тогава трябва да се махат неща .... ама тези как го бяха извъртяли trade mark violation смешници...

а и да ви направя разлика там след оплакването веднага ни предупредиха че има оплакване срещу нас... затова беше малко спек като никога не си получавал такова... след първия път се претръпва

12. Ivo_

Ivo_ Well-Known Member

Рег.:
    Авг 15, 2008
    Съобщения:
    1,415
    Харесвания:
    52
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia

Ами писали са ми, че съдържанието на форума е нотариално заверено още преди 2 месеца и е заведено дело (срещу какво и кой не разбрах).

Като цяло е много шантава работа - къде отива свободата на словото ако за всяка казана дума трябва да има доказателство. Как това доказателство се пуска във форум? И какво се има предвид изобщо това?
    Какво трябва да изискам от потребителите, които искат да споделят, че са излъгани по един или друг начин от дадена фирма? :)
    А тези, които пък са доволни какво да им искам като доказателство? :))

Последно редактирано: Февру 4, 2011
  13. vaskoa

vaskoa New Member

Рег.:
    Авг 24, 2009
    Съобщения:
    1,524
    Харесвания:
    113
    Точки:
    0
    Професия:
    CTO
    Място:
    София
    оня им беше писал някакви простотии, като разчита, че няма как да разберат какво пише във форум на български сигурно :). в крайна сметка имам спомен, че не прокопса тази фирмичка :)

Аз на твое място бих си ги сложил на .... Ще те осъдят друг път. Гледам, че си пише и

14. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,096
    Харесвания:
    1,043
    Точки:
    113

Лъжат те разбира се : )
    Оставяй темата, даже важна я прави и дай линк да раздуем и ние.

15. Лошият

Лошият Member

Рег.:
    Авг 20, 2007
    Съобщения:
    57
    Харесвания:
    21
    Точки:
    8

Има ли номер на дело? Какъв се явяваш ти в тази история? Как се свързаха със теб? Ако няма такива неща и са ти писали по емейла, значи те сплашват. За всеки случаи може да смениш whois на домейна с някаво измислено име, да премстиш хостинга и домейна в чужбина. По същия начин замундата едно време беше продадена на някакъв от ливан. След това им пиши че си продал сайта и домейна да търсят новия собственик и си направи секуру (прместване в другия крачол).

coolice харесва това.
  16. tuger

tuger Well-Known Member

Рег.:
    Ян 30, 2010
    Съобщения:
    1,506
    Харесвания:
    145
    Точки:
    63
    Място:

Наистина, ако смениш хостинга няма да го има варианта да пишат и на тях и да ги сплашат, евентуално.А и след като си упоменал в Общите условия за отговорността на авторите нещата за теб са добре.
    Опитай се да разрешиш нещата в нормален тон - предложи им да се включат в дискусията :)

coolice харесва това.
  17. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,235
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    беше мръсне номер това което се пробваха да направят ама добре ви хрумна на форума да качите историята в блог спот така американски съд трябва да реши дали е треидмарк виолейшън а то не е демек никога няма да бъде махната.... ранква се номер три за името им в Г ком незнам как се вижда от бг

18. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,235
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Re: От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Ако много ти тежи може да махнеш историята и да направиш на видно място един черен черен списък на фирмите които сайта ви препоръчва да НЕ се работи.. добавяш специялно тази фирма и поясняваш че са там защото се опитват да ви оказват натиск да променяте истории... да се оправят за последното не може да те съдят че не е вярно нито могат да те накарат да ги вадиш от там никои не е длъжен да ги препоръчва а за натиска имаш доказателства ... каквото почукало такова се обадило на комюнитиа не може да се оказва натиск по стандартния начин като на сам уебмастър

и може да им пишеш как си махнал историята но си ги добавил в публичния чернен списък за оказване на натиск и след това си правиш секуро :Dкакто каза Лошият

Последно редактирано от модератор: Февру 4, 2011
  19. Test

Test Well-Known Member

Рег.:
    Ян 12, 2011
    Съобщения:
    1,700
    Харесвания:
    430
    Точки:
    83

Сайтовете са частна собственост и само съдебно решение може да те задължи да махаш или слагаш някаква информация там. Специално форумите са място, където се предлага услуга на потребители. Потребителите пишат мнения и носят отговорност за тях. Ако някой от потребителите публикува информация, която е окачествена като престъпление по НК, той носи пълна отговорност. Премахването на информацията от форума не освобождава потребителя от отговорност и обратното, собственикът на сайта не може да носи отговорност за действия на други хора. Собственикът на форум не е разследващ орган и не може, а и не трябва да знае какво правят хилядите потребители във форума му. Единственото му задължение е при писмена заявка от съда да предостави информация за авторите на определени мнения. Това разбира се, само ако форумът се намира на територия, която попада под юрисдикцията на съответния съд. В България единственият орган, който има право да иска IP адреси и друга информация за форумни потребители е съдът. Никой друг няма право, дори и МВР. Ако МВР ви поиска IP адреси или каквато и да е подобна информация това вече е в разрез със законите.

Ivo_ и coolice харесват това.
  20. AMOUN

AMOUN New Member

Рег.:
    Юли 12, 2009
    Съобщения:
    4,617
    Харесвания:
    297
    Точки:
    0
    Място:
    София

Е какъв разрез? три пъти от меверето ми искаха да дам ип адреси и пълно инфо кой и кога,
    за публикувани обяви на мой сайт.
    даже ме караха и в полицията да ходя.
    Модерно е като имаш зъб на някого да му пуснеш телефона че си продава задника за 20 лева :)
    ама при оплакване търсят кой е пуснал обявата?
    и ко аз не трябва да им дам ип адреса ли :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice