Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Дискусията в 'Юридически и Счетоводни Въпроси' стартирана от Ivo_, Февру 4, 2011.

1. strana

strana Well-Known Member

Рег.:
    Авг 7, 2008
    Съобщения:
    2,855
    Харесвания:
    450
    Точки:
    83
    От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Па стигнахте до малката правда :D
    На теория, не си длъжен да им даваш информация без прокурорска заповед, ама на практика не им ли дадеш информация - ще те онождат пожизнено.

2. Test

Test Well-Known Member

Рег.:
    Ян 12, 2011
    Съобщения:
    1,695
    Харесвания:
    410
    Точки:
    83

Следващия път когато го направят ги караш да отправят искането в писмен вид. После им даваш исканата информация и накрая пускаш жалба срещу МВР в прокуратурата. В България има разделение на властите, което е направено с много основателна цел. МВР е част от правителството, тоест от изпълнителната власт. Съдът и прокуратурата са независими и са част от съдебната власт. Едните власти много мразят някоя от другите да им изземва правомощията.

3. AMOUN

AMOUN New Member

Рег.:
    Юли 12, 2009
    Съобщения:
    4,637
    Харесвания:
    294
    Точки:
    0
    Място:
    София

Чи що да го правя>?
    олигофрена пуснал на 17 годишно пути че са ебе като за 200 лева на минута ама взема по 10 на час...
    насрали са да и звънят загорели чикиджии по телефона... родителите и пищят оная реве?
    каквото и да е направила, не е това начина.. я си представи товй телефон да пуснат така? :)

4. Ivo_

Ivo_ Well-Known Member

Рег.:
    Авг 15, 2008
    Съобщения:
    1,415
    Харесвания:
    51
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia

Amoun,
    то тва твойто е лесно разрешимо - само едно обаждане от телефона, който е даден в обявата и ти е ясно защо ще я махнеш и без прокурорски заповеди и МВР-та.

Моя случай е по-различен, въпреки че има обща точка.

5. GpapazoV

GpapazoV New Member

Рег.:
    Апр 7, 2011
    Съобщения:
    29
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    От: От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Моя съвет е малко по различен. Прецени фирмата която те кара да го свалиш каква е. Малко,голяма , перспективна като рекламодател и така нататък. Принципно ти не би следвало да носиш отговорност ,за неща които са писани от други хора и не би трябало да ти пука за съд и глупости.
    Обаче лично аз, пак повтаря лично аз - бих погледнал коя е фирмата ,защото има фирми които могат да ти отворят много проблеми и без съд.

6. coderone

coderone New Member

Рег.:
    Юли 28, 2011
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

Freedom of speech при нас в България сякаш не важи съвсем или поне важи ама само за някои. И аз като теб ... хем искам да направя и нещо по въпроса, като място за утвърждаване на потребителското мнение и заздравяване на социалното общество в нашето BG, хем като се замисля какви простотии ме чакат после... и ми се отщява...

7. netsurfer

netsurfer Well-Known Member

Рег.:
    Февру 3, 2008
    Съобщения:
    2,601
    Харесвания:
    94
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia City

И ако не записваш ip адреса на този които пуска обява какво правим? :)

8. AMOUN

AMOUN New Member

Рег.:
    Юли 12, 2009
    Съобщения:
    4,637
    Харесвания:
    294
    Точки:
    0
    Място:
    София

ровим у цпанеля и у логовете и вадим ип адреся :)

9. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    927
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр

Хостинга пък какво общо има с изявление на член на форум? Все едно собственик на такси да е виновен, че негов пътник крещи от прозореца на колата "Гошо е педе..."!
    Всеки сам си носи отговорност за думите и деянията си. И тази отговорност се преценява само от съд. За да идеш на съдебно заседание е нужно да получиш призовка. Подписана от теб или упълномощено от теб лице, че е получена. А не пусната под вратата или в пощенската кутия.

10. DISIDENT

DISIDENT Member

Рег.:
    Ян 2, 2012
    Съобщения:
    82
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    При мен ситуацията беше друга. Прокурори ме задължаваха да направя страница в интернет безплатно на Петър Николов Петров от с. Кирчево. Отказха и стана една ....... а бре за последно получих муза за това произведение: http://vladilovech.free.bg/nogirl.htm

11. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,617
    Харесвания:
    215
    Точки:
    63
    със съдебно решение могат да те накарат. само че трябва да се води дело и да дикажат, че това не е вярно и е клевета.
    все едно се води дело за клевета, нищо по различно не е .

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice