Изкарах сайт от пингвин наказанието...

От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Като е започната тази тема...някой да каже как сега да се настрой Platinum SEO Plugin за да се излезне от наказанията на Пингвина.
Преди бях го настроил за Пандата и имаше ефект....но сега с този Пингвин нещата са други...
Кое да се маркира и кое не...мисля че ще е полезно за много с WP. Аз така съм бил до сега с маркирането.

Automatically do 301 redirects for permalink changes: +

Canonical URLs: +
Rewrite Titles: +
Post Title Format: %post_title%
Page Title Format: %page_title%
Category Title Format: %category_title%
Custom Taxonomy Title Format: %term%
Archive Title Format: %date%
Tag Title Format: %tag%
Search Title Format: %search%
Description Format: %description%
404 Title Format: Няма резултати за %request_words%
Paged Format: - Part %page%
Use Categories for META keywords: +
Use noindex for Categories: -
Use noindex for Date based Archives: +
Use Tags for META keywords: +
Use noindex for Tag Archives: +
Use noindex for comment pages of posts(Introduced in wordpress 2.7): +
Use noindex for comments RSS feeds: +
Use noindex for all RSS feeds: +
Use noindex for Search result pages on the site: +
Use noindex for sub pages: +
Use noindex for author archives: +
Add noodp meta tag: +
Add noydir meta tag: +
nofollow category listings on pages: -
nofollow category listings on posts: -
nofollow archive listings on pages: -
nofollow archive listings on posts: -
nofollow external links on front page: -
nofollow login and registration links: +
nofollow links to tag pages: -
Autogenerate Descriptions: +
Additional Post Headers: +
Additional Page Headers: +
Additional Home Headers: +
Log important events: +
Link To Platinum SEO: -
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

При мене дори само като изключих ALL in ONE имам ефект. Явно колкото по-аматьоска е страницата = толкова по-естествена... т.е по-неманипулирана :)
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

така го каза, сякаш собственоръчно си извадил кофа от кладенец... само и само, за да ти репликирам се логнах - хората от bhw още преди месец, месец и половина казаха, че сайтовете им полека-лека си се връщат нагоре, а ти днеска си взел да се хвалиш, че си "върнал" сайта си от мървтите. Не мислиш ли, че малко си позакъснял? На фона на това което съм чел, твоите глупости ми се струват като чиста подигравка с хората от предприемач...
Не му вярвайте, работата е елементарна - след като се пусне новия алгоритъм (който най-вероятно е нов, колкото е ново ядрото на нов уиндоус спрямо по-стария) всичко започва да се мести нагоре-надолу - т.е алгоритъма работи. Но като всичко ново, и тоя алгоритъм си има някакъв период на нагласяне, напасване, докато започне оптимална работа. Периода е минал, и понеже гугъл няма как да отрекат линковете сочещи към вас, след като мине "пробния" период, сайтовете ви ще започнат да се връщат нагоре. Продължавайте да събирате качествени линкове и това е.
Ай сиктир
 
Последно редактирано от модератор:
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

12 Юни, МОКО си взел пенсията от борсата за безработни и ся се чуди каде да нарежда, ходи на майната си заедно с фози който ми даде червена репутация за темата.
 
  • Like
Реакции: Test
Аааааа не! Не ти дадох червено за темата, просто си те бях написал в тефтера :lol:
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Добре, разбрахме
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Човека е решил да помогне на другите като каже как е надвил пингвина, а Моко и Фози веднага дойдоха да развалят темата. Да кажете нещо допълнително или да го опровергаете - ок, ама вие само показвате колко сте до долу като пишете колко по-рано са били изкарани сайтовете. Е добре де, щом хората питат как е станало и се интересуват според вас дали няма смисъл темата, че веднага я пълните с глупостите си?
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Явно периода на нагласяне на алгоритъма е = C1N+C2N2+C3N3......+CnNn.
Където C е броя на промените за месеца, около 50тина средно, N месеца,
или периода на нагласяне на алгоритъма отчитащ беклинковете е равен на ∞

Достигайки точката ∞, сайтовете се връщат......ама къде ще се върнат, е това само не разбрах :cry:

Темата е интересна и примера може да се използва практически! Не моя разбира се...
 
Re: От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Човека е решил да помогне на другите като каже как е надвил пингвина, а Моко и Фози веднага дойдоха да развалят темата. Да кажете нещо допълнително или да го опровергаете - ок, ама вие само показвате колко сте до долу като пишете колко по-рано са били изкарани сайтовете. Е добре де, щом хората питат как е станало и се интересуват според вас дали няма смисъл темата, че веднага я пълните с глупостите си?

Чшшш, с какво по-точно е помогнал?

[size=+1]Аз само да ви се похваля[/size], по едно време си мислех, че няма да стане, но на en също се беше получило така и се оправих и там, само че там беше пандата точно като я пуснаха 2.2 версията.


Тъй че, не се отказвайте ако сте наказани от пингвина, можете да различите пингвина по това, че ви маха дадената страница от серпа ( дадена кл.дума ) , но не премахва някои категории например или тагове, които също са в топ 100, тоест пингвина маха страница ( не сайт ), която има много линкове, които гугъл не им се кефят ( едни и същи анкори, етц ) , но остава другите страници в серпа. В моя случай индекса беше махнат, но днес се върна и определено има начин да разкарвате пингвина, не трябва да се отказвате, [size=+1]на мен отне 10-тина дни[/size].

Чиста проба изказване от типа "Глей ме къв съм гоуем!" Ако беше написал как, не конкретно, но да беше дал някакви насоки, щях да го похваля. Въпреки, че не ме кефи, щях да му кажа евала. Дори едно зелено можеше да му дам, колкото и да не ме кефи.

А тези, които искат да се избавят от пингвина, аз изкарах 2 сайта. ДА ВИ Е ЯД! Ето ми я рецептата:

1. Оставяте всичко както си е.
2. Набавяте си малко качествени линкове "Penguin Friendly" (разводнени анкори, различни сорсове...) от сайтове с хубав pr, които не са оспамени прекалено много.
3. Някоя нова, качествена статийка в сайта, подкрепена с малко линкбилдинг, помага! Въпреки, че пингвина не гледа съдържанието, то разнообразни линкове към ново съдържание са огромен +. В статията някой интърнал линк по ключова дума и това супер, дупер, мега скритата тайна и сложнотия за изкарване на сайта.

Е, това е. Нищо повече. Ама да се включи той с изказване:

"Изкарах сайт, който е наказан, аре правете ми евала..." и някой действително да му прави евала като теб е меко казано смешно и тъпо.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Имам един малък сайт за обяви, за който не ми пука особено. Досега никога не е бил засяган от ъпдейтите на алгоритмите, но пингвинът му свали трафика от търсачки с около 6-7 пъти. Реших да не пипам нищо и да изчакам да видя ще се оправи ли сам. Като че ли вече има някакви признаци на подобрение, но още не мога да кажа нищо категорично. Последният ден с хубав трафик на сайта беше 31 май, а после... брадва. Ако има някаква съществена промяна ще пиша тук, поне да се потвърди евентуално теорията, че нещата биха могли да се оправят и от само себе си.
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

тия докога ще ми тровят темите, маса репорти за фози и боку, който е гневен, може би защото от социалните вече са го отрязали и не му плащат социални помощи като социално слаб? Добре, че не плащам данъци, за да изхранвам такива като горните.
Темата си вървеше доста добре, преди да се появят фози и боку - поредната провалена тема. бия им рипорт и да им трият постовете + моите, и без туй аз ако и пиша нещо в темите, веднага репортват циганчетата за делийт.


Относно фози,

Ако беше написал как, не конкретно, но да беше дал някакви насоки, щях да го похваля.


икакви линкове не съм махал, няма и да махам, правил съм линкове, насищаш серпа с 7-8 страници, които те линкват по същата дума, сменяш темата, текстовете ако трябва, махаш тайтъл, сменяш инфота за сайта, пермалинкс ги връщаш дефаулт, категориите ги разбъркваш, махаш скапаните all in one seo plugins и би трябвало да стане
това + следващ пост за линковете какво ти говори? Ти ще искаш и репорт да ти дам къде какви линкове съм правил ли бе? Ай сиктир, че само се излагаш.
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Имам един малък сайт за обяви, за който не ми пука особено. Досега никога не е бил засяган от ъпдейтите на алгоритмите, но пингвинът му свали трафика от търсачки с около 6-7 пъти. Реших да не пипам нищо и да изчакам да видя ще се оправи ли сам. Като че ли вече има някакви признаци на подобрение, но още не мога да кажа нищо категорично. Последният ден с хубав трафик на сайта беше 31 май, а после... брадва. Ако има някаква съществена промяна ще пиша тук, поне да се потвърди евентуално теорията, че нещата биха могли да се оправят и от само себе си.

Същата работа и при мен с един за обяви нищо не съм пипал и почна да му връща трафика. :)

https://www.tyxo.bg/d/116890/daily
 
едно се чудя ако искате да спорите и да се товарите не можелтели по тънко да го направите без епитети

постовете пак са хубави като съм изрязъл някоя думичка от тях и за тримата се отнася

май ще трябва да видя да напълня с думички системата за авто цензура... така поне ще ми е по леко :)
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Ако някой точно каже как алънфарт е помогнал в тоя случай - шапка му свалям!
Куул, що ми се струва, че само мен си цензурирал тука... Или Фарт е с предимство тука и неговите простотии трябва да си седят?
Цеков - прави си СЕО-то и ще видиш какво ще се получи!! Или ако фарт го каже, ще ти е по-полезно? Има хляб да ядеш, за да разбереш кога някой се изтъква и хвали и кога помага на другите.
Sash888 - сайтовете ти се връщат приблизително на старите места. Ако си бил в началото на първа страница, скоро ще има "Welcome back, mr. Anderson!" .

Гугъл няма как да отрекат нещо, което са правили през всичките тия години, затова си продължавайте сео-то и всичко ще се върне на мястото си. Няма нужда калунфрот да ви го каже, за да го приемете за истина, нали? Или да звънна на Мат Кътс да се посъветва с фратчо?

Между другото фрат, т'ва със социалните се изтърка вече... Като хит на джъстин бийбър си - всеки знае, че те има, но никой не те слуша. Ае хф, време е за вечеря...
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Аз ще кажа как е помогнал.. примерно не съм видял тема преди това някой да е казал че е изкарал от пингвина сайт.. Аз преди да видя тази тема си мислех че е много трудно и не смятах изобщо че има начин да си върна сайта.. обаче благодарение на тази тема вече ми се изясни че има начини и то лесни да си изкарам сайта от тази дупка.. ето как е помогнал и да не е писал нищо то стига да каже че има някакъв начин, освен това много хора след него споделиха също че са успяли, ето виждаш ли как е помогнал с темата.. Ако нямаше тема все още щях да се чудя как да изкарам сайта..


Ако някой точно каже как алънфарт е помогнал в тоя случай - шапка му свалям!
Куул, що ми се струва, че само мен си цензурирал тука... Или Фарт е с предимство тука и неговите простотии трябва да си седят?
Цеков - прави си СЕО-то и ще видиш какво ще се получи!! Или ако фарт го каже, ще ти е по-полезно? Има хляб да ядеш, за да разбереш кога някой се изтъква и хвали и кога помага на другите.
Sash888 - сайтовете ти се връщат приблизително на старите места. Ако си бил в началото на първа страница, скоро ще има "Welcome back, mr. Anderson!" .

Гугъл няма как да отрекат нещо, което са правили през всичките тия години, затова си продължавайте сео-то и всичко ще се върне на мястото си. Няма нужда калунфрот да ви го каже, за да го приемете за истина, нали? Или да звънна на Мат Кътс да се посъветва с фратчо?

Между другото фрат, т'ва със социалните се изтърка вече... Като хит на джъстин бийбър си - всеки знае, че те има, но никой не те слуша. Ае хф, време е за вечеря...
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

ти сериозно ли...? и като си мислеше, че няма начин да си изкараш сайта и какво направи? заряза всичко и отиде да си режеш вените ли??? изумявате ме, честно...
от написаното от теб разбирам, че ти си бил в депресия и безизходица и си решил, че Гугъл са променили алгоритъма си до неузнаваемост... Както и да е :) забавлявайте се ...
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Не знам кой крив кой прав, но има няма 10 дни и ще стане месец от както класацията се разбърка тотално. Имах сайт, който на 24-ти миналия месец от 1-во място отиде на 3-та страница... добавих още линкове към сайта и ми се струва, че щом чичо гугъл ги видя и сайта ми изчезна още по-назад...даже не ми се търси къде е сега.
Ако Моко е прав, кога ли ще се оправят нещата? Дано наистина да има промяна в най-скоро време, защото вече ме е страх да влизам в гугъл сърч :)
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Папагал, не си спомням да съм ти искал малоумното мнение.
Въпросът беше риторичен!
 
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

И аз правя опити да извадя един сайт, ако стане ще пиша.

Btw как разбирате, че Ви е махнато наказанието, понеже аз използвам някакъв инструмент, които ми показва дали съм в top 100 по-дадена дума в серп-а, но дори и да ми махнат наказанието едва ли сайта веднага ще влезе в топ 100 по тази дума понеже аз ключовата дума съм я затрил от всякъде в сайта.
 
Последно редактирано:
От: Изкарах сайт от пингвин наказанието...

Ба*и, аз не мога още да ги изкарам мойте сайтове... На всеки тествам различна стратегия, но пропускам нещо май...
 

Горе