Изкарване на карта от банка?

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от cecipenev, Май 14, 2009.

1. JaG

JaG Member

Рег.:
    Ян 7, 2013
    Съобщения:
    195
    Харесвания:
    10
    Точки:
    18
    От: Изкарване на карта от банка?

Включих се в темата т.к. описанието на услугата пише че е за едно теглене. Това привлече интереса ми т.к. търся и други алтернативи на ПИБ за теглене на кеш в по-големи размери от 400лв.

2. Калашников

Калашников Member

Рег.:
    Март 21, 2013
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8

Теглене от банкомат е. Но по колко наистина може се тегли от банкоматите им наведнъж не мога да кажа. Важното е че няма такси.

3. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    394
    Точки:
    83

Не знам защо никой не е споменал досега за опцията Visa Cash Back, където теоретично (практически: не съм пробвай, но всеки може да тества, не боли?) може да се дръпнат всички кинти от картата за 1 ден или за няколко часа (стига да му се обикаля магазините на човек). „до 50 лева на транзакция във всички магазини, които…“ – дори май излиза, че ако няма опашка, може по 100 пъти да се връщаш на същата каса и да Cash Back-ваш (може би самото устройство е лимитирано за „cash back“ функцията максимумът ѝ да е точно 50 лв., докато дръпнеш нужната сума в кеш, колкото желаеш. Така точно със 17 пъти override-ваш ПИБ банкоматите (не знам дали важи само за ПИБ карти или и за др. банки).

happyslacker харесва това.
  4. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    385
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система

+2048

Това е интересен начин да теглиш без да плащаш такса (ако действително се нуждаеш от стоките, които купуваш).

5. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    394
    Точки:
    83

Така е. Не знам на MasterCard / Maestro да имат подобни кампании или услуги, на American Express / Diners Club пък ептен. Е, може и да има, но надали ще са валидни за България.

Друг начин, при който може дори да се bypass-ват банките, който предполагам повечето advanced users си го знаят, е просто изкарване на Skrill MasterCard (или еквивалентите в др. системи - PayZa, WM, etc.), само годишна такса има (20 лв., което е само с 5 лв. повече от таксата, която е например при Банка ДСК с открита дебитна карта и сметка, т.е. 1,25 на месец, т.е. 15 лв. на година), има такса ( €1,8 ) за теглене от банкомат (ATM), но пък няма такса за директно плащане на POS терминално устройство (такова в магазините и е-магазините). Зареждането на баланса си е повечето от елементарно (че и ePay има!), а daily по €250 за теглене може през ATM (все пак). Отрицателна черта: 2,49% ще charge-ва винаги, тъй като картата НЕ може да бъде в BGN (ако ще и MB акаунта да е в BGN валута открита), в повечето случаи повечето хора ще изберат EUR.

6. Aicheto

Aicheto Banned

Рег.:
    Юни 6, 2013
    Съобщения:
    45
    Харесвания:
    5
    Точки:
    0

Аз за момента не мога да използвам никакви банки, затова съм на дебитната карта на Монейбукърс от тях тегля ..

7. boikov

boikov New Member

Рег.:
    Авг 10, 2017
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Аз имам на дск, но тъпото е, че дори да тегля от техен банкомат ми взима по 0,30 стотинки.

8. rds100

rds100 Premium

Рег.:
    Май 14, 2013
    Съобщения:
    523
    Харесвания:
    43
    Точки:
    28
    Място:
    Varna
    Не съм 100% убеден, но на 99% за да ползваш Visa Cash Back трябва да направиш покупка. Т.е. купуваш си примерно едни дъвки и можеш и да изтеглиш 50лв. Обаче ако искаш само да изтеглиш, без покупка - не може.

Отделно повечето карти имат security limits - т.е. примерно колко транзакции можеш да направиш за 1 ден / седмица / месец - като брой и като сума. Обикновено са отделни лимити за онлайн, плащане на ПОС и теглене на АТМ.

9. Magi Popova

Magi Popova New Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Подкрепям всички , които са за ЦКБ! И с едно онлайн банкиране от CCB lite mobile banking си вършиш страхотна работа! До сега не ми се е случвало някъде да не ми я приемат или да не мога да си използвам онлайн банкирането!

Blinky харесва това.
  10. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,898
    Харесвания:
    1,649
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да. От много време съм с тях и съм доволен като изключим, че са малко назад с материала от конкуренцията си с тия Ел. Подписи. От ДСК съм от има няма вече 3 години и там съм доволен. Да чукам на дърво, за момента банките, с които съм са доста читави.... дано си остане така. ;)

11. Magi Popova

Magi Popova New Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Да,и аз ползвах дск,но заради нелюбезни служители, вече не съм техен клиент. Иначе услугите им бяха на ниво!

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,898
    Харесвания:
    1,649
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Още са на ниво, но явно е до клон. Но, ако трябва да съм откровен - от 4 клона, в които са ме обслужвали, доволен съм само в един от тях. :) Което явно е кофти. Не знам защо обслужването им е толкова лошо, и това не го чета или слушам само от един човек. Една солидна база от хора се оплакват от това, докато услугите им ги хвалят или поне ги нареждат сред добрите при банките.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice