Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Dexter09

New Member
Много хора играят онлайн игри с цел да спечелят пари от тях чрез продажба на акаунти и др. Да речем, че плащането се извършва чрез Paypal и няма никакви договори между търгуващите. Дължат ли се някакви данъци в този случай (ако парите се изкарат към банковата сметка/ или ако не се изкарат от Paypal). Става въпрос за игри, които не са 100% хазартни, но все пак присъства елемента късмет.

Извинявам се ако темата не е подходяща за този раздел.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Плащане през пейпал , дадено като гифт , няма как да се приеме като работа - тоест няма данъци.
Въпросът е че ми се струва невъзможно да си губиш времето с игри и да правиш пари.....
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Не е под въпрос дали се приема като работа, или не...някакъв вид доход е, макар и незначителен. Подобен вид транзакции не се извършват като гифтове, защото "клиентите" искат да се възползват от възможността за възстановяване (refund). По този начин получени доходите подлежат ли на някакъв вид облагане?
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Само гифт ! То и гифта може да се върне , но е по-трудно . С последните промени по пейпал системата до 6 месеца мисля че имат право на диспут . За коя игра става на въпрос ?
Не съм чувал някой да е плащал данъци за подобна дейност .
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Няколко правила при размяната на такъв тип продукти:

1. Парите предварително и само като гифт. При другия вариант си търсиш да те скамнат.

2. Данните ги даваш след плащането. Един-единствен път съм се доверявал да ги дам преди да ми платят и познай какво стана.

Факт е, че клиента по-лесно може да си вземе парите обратно и да те скамне, отколкото ти да скамнеш него като не му дадеш даден онлайн продукт, особени през PayPal транзакции, така че ако ще се занимаваш с такива нещо го прави по начин, който да ти гарантира, че няма да ти отидат усилията напразно.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Плащане през пейпал , дадено като гифт , няма как да се приеме като работа - тоест няма данъци.
Въпросът е че ми се струва невъзможно да си губиш времето с игри и да правиш пари.....

Човек най-вероятно нямаш представа в какъв свят живеем... И аз не можах да повярвам първоначално, но има разглезени американци, японци и т.н., които плащат луди пари за да им се развиват героите в игрите, имам познат, който през лятото най-вече, прави много сериозен доход от това нещо (говорим за 4 цифрена сума).
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Човек най-вероятно нямаш представа в какъв свят живеем... И аз не можах да повярвам първоначално, но има разглезени американци, японци и т.н., които плащат луди пари за да им се развиват героите в игрите, имам познат, който през лятото най-вече, прави много сериозен доход от това нещо (говорим за 4 цифрена сума).

Аз като един запален геймър от много години насам не съм забелязал тенденция някои да плаща, за да му се развива героя или акаунта! Би ли споделил една игра при която това е факт, изключваме ХАЗАРТНИ ИГРИ (всякакъв вид покер и другите),CS, WOW, LOL, всички игри при който се плаща на фирмата създател за каквото и да било. Дай пример за игра, в която самия геймър е получил пари за да играе от името на собственика на профила?
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Аз като един запален геймър от много години насам не съм забелязал тенденция някои да плаща, за да му се развива героя или акаунта! Би ли споделил една игра при която това е факт, изключваме ХАЗАРТНИ ИГРИ (всякакъв вид покер и другите),CS, WOW, LOL, всички игри при който се плаща на фирмата създател за каквото и да било. Дай пример за игра, в която самия геймър е получил пари за да играе от името на собственика на профила?

Специално моя познат развива профили в League of Legends, DOTA2 и мисля че преди в WOW, но май вече не. Други примери не мога да дам защото вече не ми остава много време за игри, но дори когато играя, не цъкам MMORPG-та, а именно играчите от този жанр плащат да им се развиват профилите.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Аз като един запален геймър от много години насам не съм забелязал тенденция някои да плаща, за да му се развива героя или акаунта! Би ли споделил една игра при която това е факт, изключваме ХАЗАРТНИ ИГРИ (всякакъв вид покер и другите),CS, WOW, LOL, всички игри при който се плаща на фирмата създател за каквото и да било. Дай пример за игра, в която самия геймър е получил пари за да играе от името на собственика на профила?

ROFLMAO. Има си пари в тази работа.
По времето, когато играех сериозно WoW взимахме по $50-$100 само за превод и ачивмънт и за предмети. И обикновено някой наш човек влизаше в акаунта на клиента за да не прави издънки и да не се вайпнем.
Цялата дейност на гилдията (вентрило вървъри, форум, сайт, хостинг ) се издържаше само от продажба на злато.

Не че става за бизнес, но ако си добър дори и да играеш само за кеф може да си покриваш разходите, че и някой и друг $$ да ти остава.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Как не съм станал и аз запален геймър да правя пари... пък аз нарочно спрях да играя по много , щото хем очите на понички , хем портфейла празен седеше.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Правят се пари.. един приятел играе CS:GO и е доста добър. Там ти падат кофчежета, итеми , скинове и т.н... преди 2-3 седмици му падна някакъв скин за AWP и го продаде за 300$... аз не можах да повярвам.. но хората си купуват :)
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Има и различни live stream, където геймърите снимат играта си и правят пари. Не съм пробвал, но със сигурност трябва да си много добър и да играеш много, за да може да привлечеш аудитория.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Как не съм станал и аз запален геймър да правя пари... пък аз нарочно спрях да играя по много , щото хем очите на понички , хем портфейла празен седеше.

Подкрепям. Има хляб за геймърите и то голям, но той не е в играенето на самата игра а в страничните дейности около играенето.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Ако искаш да вадиш някъкви пари от игране на игри по-добре се хвани с един YouTube канал. До колкото си спомням YouTube на скоро добавиха България в списъка и вече можеш да си монетизираш клиповете с AdSense. Разгледай каналите за GTA 5. Огромна мания! Има канали с по половин та дори и милион последователи. Пари с игране на игри се правят, но както при всичко останало се иска много отдаденост, време и търпение. Знам за поне 2-3 геймърски канала на по 4-5 години, чийто собственици карат коли за по 100 бона и нагоре. :) Явно може, но не всеки успява.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Дам с тия канали и аз съм чувап , че ако правиш готини клипове и натрупаш събскрайбърс парите потичат.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Дам с тия канали и аз съм чувап , че ако правиш готини клипове и натрупаш събскрайбърс парите потичат.

Е та затова говоря де. Имакютипай е известен LOL играч, вече е минал над 2 милиона долара само от дарения. ФантомЛорд пък на едно предаване направи около $150k от дарения. Мога да дам примери с много ютубър който живят от това, аз лично следя над 50 такива. Но това за което говорите е съвсем различна дейност, което е свързана посредствено с геймърството, не съм чул за човек да живее от това че прикарва някои си в WOW или тем подобни.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Дайте пример за форуми или други сайтове, в които се продават подобни акаунти
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Много такива има - в google с ключови думи gold sale mmorpg и излизат. Интересува ме дали в България има някакъв закон за търгуване с цифрови стоки и дали някой ще обърне внимание на ежемесечните вноски от по 100-150$ в банковата сметка (от Китай или САЩ примерно).
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

В общностите на стийм-а със сигурност ще намериш много инфо за акаунти, айтами и всякакви те му благини. Дори там си има организирана система за размяна и продажба.
Много популярно стана и в туич, да се правят пари от стриймове. Там ако си добър и забавен, а ако си и от женски пол .. успеха е гарантиран!
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Много такива има - в google с ключови думи gold sale mmorpg и излизат. Интересува ме дали в България има някакъв закон за търгуване с цифрови стоки и дали някой ще обърне внимание на ежемесечните вноски от по 100-150$ в банковата сметка (от Китай или САЩ примерно).

Има сметки освободени от данъци, но тях можеш да ги ползваш ако си малко по - специален клиент. Такива сметки ги има и в БГ. Има си закони как се обла печалбата и какви са критериите нещо да се смята за печалба.
 

Горе