Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Всъщност има - в Америка доходите от подобна дейност са недекларуеми . Ако си в БГ и получаваш в пейпал като гифт , също са недекларуеми .
Извинете , но някой реално продавал ли е или само говорите ей така да се намирате на приказка ?
Дейността така или инъче не е от най-легалните - все пак се продава собственост на компания Х , както е записано в договорните отношения на повечето - валута , акаунти , и прочие не са СОБСТВЕНОСТ на играча , а на компанията , т.е играча ползува изброените .
Сега остана да се вкарвате и във филми да плащате данъци - като какво ще ги декларирате , че не ми е ясно ? Ок , някаква дейност от интернет е , но дотам . Занимавам се от доста време и контактувам с други - никои , никога , никъде не е плащал никакви данъци .

абе какви глупости дрънкаш, в steam американец ако продаде 199+ items(може по $100, а може и по $0,01) трябва да си даде данъчния номер за да му обложат печалбата, става дума за парите в акаунта, които аз не наричам печалба щото са вътре и не можеш да си ги сложиш в джоба...
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

абе какви глупости дрънкаш, в steam американец ако продаде 199+ items(може по $100, а може и по $0,01) трябва да си даде данъчния номер за да му обложат печалбата, става дума за парите в акаунта, които аз не наричам печалба щото са вътре и не можеш да си ги сложиш в джоба...

Това само за Америка ли важи? Какво става ако в България продадеш повече от 199 предмета?
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

искат да попълниш една декларация, че не си американец, не пиши глупости, че не може да се промени!
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

За да не отварям нова тема, реших да попитам тук. Как става номера с продажба на акаунти за игри като LoL и др. в ибей? Смисъл, нали се водят digital goods, а доколкото знам там е забранена продажбата на такива. Листнах 2 акаунта, купиха ги, всичко точно, но след ден-два листингите бяха изтрити, поради факта че нарушавам правилата. Последва предупреждение че ако го правя за в бъдеще, профилът ми в ибей може да бъде съспенднат и така. Виждам обаче, че има хора, които свободно продават акаунти и листингите си им стоят...
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Не съм чел цялата тема, но видях, че има, които не вярват. В mmorpg-тата има много пари. Има трейдове за суми с 4 нули. Ето едно линкче. За ПейПал мога да посъветвам задължително плащане като gift + ноут "This is a payment for virtual items, which I've already received", иначе стават проблеми. По принцип не бих препоръчал на някой да вади пари от това - трябва адски много време (двоен работен ден + почивките) онлайн, акъл и ръце. Не е като тетриса ;)
 

Горе