Излъчване на онлайн телевизия.

h3tr1k

Member
Здравейте,колеги имам сайт за онлайн телевизия,филми,сериали и прочие.
Но телевизията не се излъчва в сайта ми.
Та въпроса ми е в останалите сайтове където се излъчва на кого се плаща и колко за да можеш да излъчваш и ти в собственият си сайт.
Благодаря ви.
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Чакай малко, аз ли нещо не разбрах или... Значи имаш сайт за онлайн телевизия, ама в същия този сайт не се излъчва онлайн телевизия?
 
От: От: Излъчване на онлайн телевизия.

Сайта е на тема онлайн телевизия,филми,сериали,анимации - филмите сериалите и анимациите се гледат в сайта а телевизията те препраща към други сайтове.
Поради причината за която попитах как стават нещата с излъчването.


Чакай малко, аз ли нещо не разбрах или... Значи имаш сайт за онлайн телевизия, ама в същия този сайт не се излъчва онлайн телевизия?
 
От: От: Излъчване на онлайн телевизия.

Сайта е на тема онлайн телевизия,филми,сериали,анимации - филмите сериалите и анимациите се гледат в сайта а телевизията те препраща към други сайтове.
Поради причината за която попитах как стават нещата с излъчването.

Не се заяждам, напротив, опитвам се да си обясня, като как така сайта ти уж е за онлайн телевизия, а в него не може да се гледа онлайн телевизия? Това не е ли заблуждение и лъжа за твоите посетители?
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Много лесно. Пускаш си кабелна и после караш да приема каналите които искаш и да ги стримва онлаин. За това ще ти трябва здрав компютър, зарав интернет ъплоуд и реално IP
 
От: От: Излъчване на онлайн телевизия.

Писнало ми е от хора които все дават излишни мнения попитах как стоят нещата с излъчването в собственият ти сайт.
Като няма да отговориш недей да пишеш излишно.Ще изчакам някой запознат да обясни.
Лека ти вечер и не ми коментирай темата вече.

Не се заяждам, напротив, опитвам се да си обясня, като как така сайта ти уж е за онлайн телевизия, а в него не може да се гледа онлайн телевизия? Това не е ли заблуждение и лъжа за твоите посетители?
 
От: От: Излъчване на онлайн телевизия.

Писнало ми е от хора които все дават излишни мнения попитах как стоят нещата с излъчването в собственият ти сайт.
Като няма да отговориш недей да пишеш излишно.Ще изчакам някой запознат да обясни.
Лека ти вечер и не ми коментирай темата вече.

А на мен ми е писнало от хора, които лъжат като теб ... били имали сайт за онлайн телевизия, ама видите ли в него нищо онлайн нямало! Или пък сайт за онлайн филми, ама няма онлайн филми, а само трейлъри! Що за подигравка!

А пък другото няма да коментирам въобще, че е елементарно: да потърсиш контакти на съответните телевизии и да ги питаш. И за да разбереш, че съм доброжелателен, ще ти помогна в това отношение с първата стъпка, а вече нататък ти сам ще се справиш:

Контакти на бтв:

"БТВ Медиа Груп"; ЕАД, Национален Дворец на Културата, пл. "България" 1, ет. 11, София 1463
Централа: 359 2 9176 800
Факс: 359 2 9176 886
Отдел 'Новини': 359 2 9176 830 - [email protected]
Отдел 'Продажби': 359 2 9156 513 - [email protected]

И забрави всякакви идеи да вграждаш сигнал в сайта си без разрешение на съответната телевизия - рано или късно ще те хванат и е възможно да те осъдят.
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Доколкото разбирам в сайта ти имаш линкове към други сайтове, т.е когато накой натисне на даден канал ти го препращаш в други сайтове. Ако си решил да стриймваш трябва да видиш как го правят другите сайтове. Имай впредвид, че не е много законно. Особено, ако сайтът ти не се хоства в чужбина. Ако искаш лично да стриймваш трябва да инвестираш не малко в техника. Ако не е тайна сподели сайта.
 
От: От: От: Излъчване на онлайн телевизия.

И забрави всякакви идеи да вграждаш сигнал в сайта си без разрешение на съответната телевизия - рано или късно ще те хванат и е възможно да те осъдят.

Реален случай във Русе преди 6-7 години. Едни младежи бяха направили точно това и от ьТВ (май и от Новите тоже) им писали любезно. Без резултат.

И една сутрин милиционери и им взеха цялата техника от офиса...

Даже имаха да връщат пари че проектите били на някакви машини от офиса...
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

С извинение за офтопика, ама никога не съм разбирал какво пиратско има в това да стриймваш дадена телевизия в интернет, особено пък ефирна такава. Чак и разрешение да искаш. Някои телевизии дори искат да им плащаш за правото да ги стриймваш. Нали всяка телевизия се бори за по-голяма аудитория, а стриймвайки я, ти й разширяваш аудиторията напълно безплатно. Даже те трябва да ти плащат, че си им отворил още един комуникационен канал с аудиторията. Сбъркана работа.
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

yanson - не е точно така, с безплатното стриймване ти им вредиш, те губят много пари, от пазари, от реклама и още редица други неща, които са дълги за обяснение.

mobilio - това е така, примера който си дал е много показателен, но тукашните предприемачи дали ще се вслушат в разума... .
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Телевизиите имат собствени сайтове, където излъчват програмата си. От какъв зор да оставят някой друг да я излъчва в интернет и да печели пари на техен гръб? Все едно да питаш какво лошо правят крадците на статии, нали те и без това са достъпни безплатно.
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Доколкото разбирам в сайта ти имаш линкове към други сайтове, т.е когато накой натисне на даден канал ти го препращаш в други сайтове. Ако си решил да стриймваш трябва да видиш как го правят другите сайтове. Имай впредвид, че не е много законно. Особено, ако сайтът ти не се хоства в чужбина. Ако искаш лично да стриймваш трябва да инвестираш не малко в техника. Ако не е тайна сподели сайта.

http://gledaitv.tk/
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Имаш къде къде по-големи и важни проблеми от питането ти. За начало си намести рекламите
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Телевизиите имат собствени сайтове, където излъчват програмата си. От какъв зор да оставят някой друг да я излъчва в интернет и да печели пари на техен гръб? Все едно да питаш какво лошо правят крадците на статии, нали те и без това са достъпни безплатно.

Как точно печели на техен гръб? Все едно да кажеш, че ако ти публикувам статия с линк към твой сайт, съм пират и печеля на твой гръб. Аз печеля съдържание, ти печелиш популярност - и двамата сме доволни. Къде е проблемът?

И как точно им вредиш? Основната "валута" на телевизиите е рейтингът, а рейтингът се качва от всеки допълнителен стрийм. Дали всъщност проблемът не е в това, че телевизиите искат да вечерят на няколко софри едновременно?
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Доста от телевизиите в сайтовете си предлагат безплатно онлайн гледане.
ето директен линк за онаир - http://cdn.bg/live/Uq4ex0JYft

ти не излъчваш, просто си сложил техен линк в твоя сайт. Не редактираш предаването, не вграждаш реклами В него и т.н.
все едно да сложиш линк към ютуб клип и да те съдят за авторски права
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Така приятел първо линка не исках да се показва в темата за да не кажат,че е реклама.
Второ приятел рекламите са от adsense с размер adaptive.И са си наместени не коментирай излишно ако обичаш.

Относно другите които ми обясниха благодаря.Ще пиша на някой от администраторите на другите сайтове да питам как стоят нещата.
И относно пиратското стриймване не съм си и мислил да крада и да си стриймвам незаконно.Ако го мислех нямаше да си играя да ви питам.
Благодаря ви отново.

 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Не знам колко е законно но поне 10 тина български канала излъчват стрийма си некриптиран и си мисля че ако се пусне на флаш плеер с прост редирект към тях едва ли е сериозна кражба . Но просто потърси по форумите за DVBTV ,там има одговори .
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Как точно печели на техен гръб? Все едно да кажеш, че ако ти публикувам статия с линк към твой сайт, съм пират и печеля на твой гръб. Аз печеля съдържание, ти печелиш популярност - и двамата сме доволни. Къде е проблемът?

И как точно им вредиш? Основната "валута" на телевизиите е рейтингът, а рейтингът се качва от всеки допълнителен стрийм. Дали всъщност проблемът не е в това, че телевизиите искат да вечерят на няколко софри едновременно?

Рейтинга се определя от пийпълметрията. Следят определен брой домакинства (в България - 500 домакинства), и софтуер записва всичко което гледат. След това се прави статистика на база тези данни. Реално нещо може да се гледа от 100 000 пък статистиката да покаже, че един милион го гледат. Този вид рейтинг е най-голямата измама за рекламодателите. Рейтинга е нещо което може да се направи според интересите на даден канал като се изберат хора които основно гледат този канал.

Извода е, че тв рейтинга е голяма измама.
'
Човека немисля, че ще пречи на някакви си измислени канали които дори и огромен брой да ги стриймват от сайта му отново ще правят добри пийпълметрични рейтинги. Единствено го съветвам да не слага НВО, защото там са важни абонатите.
 
От: Излъчване на онлайн телевизия.

Здравейте,отново колеги току що се свързах с една фирма EvoLink от по-предните постове адреса.
Говорих с отдел продажби за тези които като мен не знаят обяснявам какво ми поясни човека.
Излъчваме телевизии но те си държат правата няма как да ги излъчвате директно в вашият сайт.
Всички останали сайтове които излъчват онлайн телевизия го правят подчертавам НЕЗАКОННО.
Това подлежи на съд и на санкции и затваряне на уеб сайта.
Просто повечето хора си хостват сайтовете в чужбина и малко по-бавно им ги затварят заради комуникирането с хостинг сайтовете в чужбина.
Та до колкото разбрах законно няма как да излъчваш телевизия онлайн.
Благодаря на всички за отговорите.
 

Горе