Измама - подвеждане с взимане на кредити

mazoku

Member
Здравейте, имам нужда от съвет. Става въпрос за възрастна жена, пенсионерка след инсулт, подлъгана да подпише договор за покупката на няколко безсмислени джаджи за колосална сума пари плюс кредит. Събрали са няколко пенсионерки в една стая и са им наговорили един куп глупости и тя до последно не е разбрала за каква сума пари става въпрос.
Кредита ще бъде отказан, стоките ще се опита да ги върне, кзп ще бъде известена. Какво друго мога да направя? Тя до последно си е мислела че е дала 100 лв а реално е подписала кредит за няколко хиляди за неща които нито ги струват нито и трябват. Полиция?
 
Пробвай с полиция, ама ме съмнява. Ако не попаднеш на някой свестен ще те пратят в 9та глуха. По-добре пробвай да пуснеш сигнал до кзп или бопа.
 
Здравейте, имам нужда от съвет. Става въпрос за възрастна жена, пенсионерка след инсулт, подлъгана да подпише договор за покупката на няколко безсмислени джаджи за колосална сума пари плюс кредит. Събрали са няколко пенсионерки в една стая и са им наговорили един куп глупости и тя до последно не е разбрала за каква сума пари става въпрос.
Кредита ще бъде отказан, стоките ще се опита да ги върне, кзп ще бъде известена. Какво друго мога да направя? Тя до последно си е мислела че е дала 100 лв а реално е подписала кредит за няколко хиляди за неща които нито ги струват нито и трябват. Полиция?
ако все пак споделиш детайлно как се е случило всичко , какво са джаджите и как са отпуснали стоков кредит може и да получиш адекватен отговор. Така с общи приказки няма да стане.
 
Събрали са няколко пенсионерки в една стая и са им наговорили един куп глупости
Според мен това е основното
 
Леле, последно време какви ли не шарлатани са плъзнали. Явно тотално липсват каквито и да органи и наказания. ;)

Съвет, вземи се консултирай с адвокат, подай жалба в КЗП. А това е не знам колко е за полицията, защото е по-скоро подвеждане, а не някаква измама или друг вид престъпление, но ако решиш, пробвай и там. Разнеси ги из социалните медии, за да може да предпазиш бъдещи такива, и ако събереш доста добре в някаква история, направо пиши и на някои медии, все някой ще си запълни скучните си новини и тъпотии с подобна история. Виж и Господарите, там нямат какво да губят. :)
 
Леле, последно време какви ли не шарлатани са плъзнали. Явно тотално липсват каквито и да органи и наказания. ;)
Направо не знам какво да кажа, духът на времето ли е това, или просто сме попаднали в китайската поговорка за интересните времена.
 
Тотал щета:


За тези, на които не им се отваря:

Screenshot from 2023-03-30 00-42-49.png

Ако са му разпуснали края. Толкова ли свършиха килиите? И това не броим лудите, които са потенциална заплаха и са на свобода и те. Скоро ще четем за въоръжени граждани, които сами си се бранят. Анархия пълна нещо настава.
 
По тази схема ли са я включили
 
По тази схема ли са я включили
Да, обадили са и се по телефона и до колкото разбрах доста време са я канили на тези простотии.
 

Горе