* Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Това опит за така популярния по фалшивите кардинг форуми "Гарант сервиз" ли е?
Не знам колко ранг и какво имаш, обаче замен докато не застанеш с истинските си данни и документи, пък дори и с тях, трудно ще гарантираш нещо като посредник.
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Великолепна тема! Искрени поздравления, Маверик!!! :beer: Трябва да има хора като теб, умни и честни, и дълбоко ценя и уважавам това!
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Здравейте! Днес си направих регистрация и още съм нова тук! Благодаря Ви за информацията!
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Идеята не е лоша, вероятно ще се възползвам. Поздравления и от мен!
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Идеята е страхотна но е добре да се помисли малко върху размера на комисионната.
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Здравей,

Идеята ти е супер и тепърва ще набира скорост. Но.. Това се прави зад океана вече доста години и комисионните ти са астрономически !!!

Помисли да печелиш от обем, а не от спорадични продажби...

Just a thought from a fellow e-trepreneur ;)
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Ha-ha, дори не видях коментара на коУегата над мен... Явно има резон...
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

И каква трябва да е комисионната според вас (rscossworth и Geya)?
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Ами по принцип пазара определя цената а в случая ти си монополист. Ще те съдим за сформиране на картелни цени :p
Сега сериозно, мисля че комисионната ти трябва да варира в зависимост от размера на сделката (при по-големи суми да е по-малък). Например да си сложиш твърда такса + някакъв процент комисионна в зависимост от сумата (например 3% за малки суми и 1% за по големите). Сега не върви на сделка за 10000 лева да си прибираш 300 лева само защото коректен и може да ти се има доверие (това само по себе си не те прави такъв). Ти както си предложил 15% при сделка през PayPal излиза че на сделка от 10000 лева ще прибереш 1500 ей така, защото хората ти имат доверие (без реално да свършиш нещо).
 
Последно редактирано:
От: От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Ами по принцип пазара определя цената а в случая ти си монополист. Ще те съдим за сформиране на картелни цени :p
Сега сериозно, мисля че комисионната ти трябва да варира в зависимост от размера на сделката (при по-големи суми да е по-малък). Например да си сложиш твърда такса + някакъв процент комисионна в зависимост от сумата (например 3% за малки суми и 1% за по големите). Сега не върви на сделка за 10000 лева да си прибираш 300 лева само защото коректен и може да ти се има доверие (това само по себе си не те прави такъв). Ти както си предложил 15% при сделка през PayPal излиза че на сделка от 10000 лева ще прибереш 1500 ей така, защото хората ти имат доверие (без реално да свършиш нещо).


rscossworth, го е казал достатъчно изчерпателно (и с думи и с цифри), не мога да добавя нищо... :D

Maverick, в наши дни "the need for speed" се задоволява с качество... Дори PayPal и Amazon не начисляват такива комисионни за транзакция.

А, какви са твоите механизми за гарантиране качеството на транзакцията (и от към плащане и от към предоставена стока / услуга)?

Успех!
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

rscossworth и Geya, покажете ми някоя ескроу услуга която да работи на такива %. Най-ниския процент който намерих аз е 11%, а най-ниската твърда такса е 7 евро. След това отиват на по $35 и нагоре.

По принцип винаги съм отворен за дискусии относно услугите и продуктите който предлагам. Готов съм и да се договорим и за различни цени при различни обстоятелства, но поне да са справедливи. За една сделка от 50 лв. аз ще трябва да взема 1,50 лв. Или от 100 лв. да взема 3 лв. Което е смешно за времето което ще отделя и рискът който поемам. Като има някоя обява за работа винаги скачате, че заплащането е малко. Говорите, че трябва да взимате по 1500-2000 лв. и нагоре, а като трябва да плащате все ви е скъпо. Не може само да се взима, трябва и да се дава в тоя живот. Гледайте и от двете страни.

А ако някой си мисли, че взимам тези пари "ей така... без реално да свършиш нещо" значи не му трябва ескрол а разплащателна система. И "защото хората ти имат доверие" трябва да има някаква стойност все пак.
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Без никакви лоши чувства при примера с процента, при който получаваш 1500 лв или дори при този пример за 300 лв все една от страните ще вземе да се поразмърда малко, да стане от компютъра за един ден и да иде да направи сделката лице в лице за в пъти по-малко разходи по нея. България не е голяма. С гориво за едни сто лева далеч се стига. Успех все пак! И дано хората все по-малко да мислят за измами!
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Без никакви лоши чувства при примера с процента, при който получаваш 1500 лв или дори при този пример за 300 лв все една от страните ще вземе да се поразмърда малко, да стане от компютъра за един ден и да иде да направи сделката лице в лице за в пъти по-малко разходи по нея. България не е голяма. С гориво за едни сто лева далеч се стига. Успех все пак! И дано хората все по-малко да мислят за измами!

Без никакви лоши чувства при примера с процента, при който получавам 1500 лв. е измислен. Защото:

Първо: За суми над 1000 лв. % е по договаряне!
Второ: Може да се избере друг метод за плащане и ще стане 5% (за суми до 1000 лв.)
Трето: Който иска да троли и да трупа мнения може да измисли много неща.
Четвърто: Ако на някой му се вижда скъпо може спокойно да се качи на колата да отиде където иска и да свърши работата. Или да ползва услугата ескрол от друго място.
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Maverick,

питаш, хората най-приятелски ти отговарят... И то ти отговарят разумно, аргументирано и на база опит. Не си измислил топлата вода, това което предлагаш отдавна функционира и комисионна дори и 5% не съществува... Да не говорим, че този бенефит е безплатен за всеки един притежател на кредитна карта. Има и PayPal гаранция...
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Без никакви лоши чувства при примера с процента, при който получавам 1500 лв. е измислен. Защото:

Първо: За суми над 1000 лв. % е по договаряне!
Второ: Може да се избере друг метод за плащане и ще стане 5% (за суми до 1000 лв.)
Трето: Който иска да троли и да трупа мнения може да измисли много неща.
Четвърто: Ако на някой му се вижда скъпо може спокойно да се качи на колата да отиде където иска и да свърши работата. Или да ползва услугата ескрол от друго място.

И с какво точно видя, че троля?! Изказах мнение просто. Мислех, че най-вече темата е как да няма измами, а не с акцент да се прави бизнес от тях! И даже пак ще го кажа по-добра сделка от очи в очи няма как да има! Така за един ден всичко може да се уреди и двете страни да са доволни. Колкото до трупането на коментари - това е форум. Писал съм по темата, а не за "падането на първия сняг". Коментари не съм, а и няма да трупам никога, защото няма смисъл от тях. За времето от регистрацията ми не съм спамил във всички теми и това е видимо. И се научете да уважавате чуждото мнение най-после! Иначе желая успех на всички, които сметнат, че им е нужна подобна услуга, може и такива хора да има, а и на теб също!
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Не се ядосвай, агресията по принцип е признак на слабост. Пита, отговарят му хората и после ги ругае, щот' не му харесва к'вото чува...
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Каква агресия? Боже господи!

Какви аргументи, кое му е разумното? Питах за ескроу услуга с 1% - 3%, но не видях да ми предложите нещо конкретно. Дайте ми конкретни примери и тогава мога да се съглася, че е с аргументи и с опит.
5% не съществува (както и печалба от 1500 лв.) от както повдигнахте темата. Преди това имаше: http://web.archive.org/web/20150419192135/http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51361

Ядосвам се защото пишете глупости и си вярвате.

Като не ви харесва не ползвайте услугата. Като давате мнения, нека да не са изсмукани от пръстите. Ще се радвам някой от Вас да пусне ескроу услуга на 1% и да печели.
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Ще се опитам да ти го обясня колкото просто мога, а ти го приемай както искаш. Пуснал си тема "Не на измамите", а не "Ескроу услуга", която щях да пропусна. Изказах мнение как може да се избегне измама и ти започна с обиди. И с 40к iTrader да си няма как да ме обедиш, че най-добрия вариант за покупко-продажба не е лична среща! Иначе като алтернатива става услугата ти, но не значи, че други възможности срещу измами са изключени. В крайна сметка аз съм "Лошия форумен трол". В добавка - стигат ми 10 коментара да мога да си изразя мнението или да пойскам помощ с тема, а който се бори за повече и с каква цел не ме интересува. От тази тема се отписвам! Пиши си...
 
От: * Измамен, никога повече! STOP на измамите! *

Ами според мен тази услуга на Маверик е за малкия пазарен сектор от продажби до 200-300 лева. А и мисля, че става конкретно за онлайн плащания. На фона че имаш банкова сметка на фирмата, няма как да бъдеш излъган. Закона все още функционира. А и мисля че банките до 24 часа от превода могат да възстановят плащането.
Принципно с тези проценти за по големи суми, аз лично бих предпочел нотариус.
Аз лично бих наблегнал на това да се направи в самия форум разплащателната система за депозиране, теглене и трансфер между потребители и да си захранваме сметките в форума било то с пейпал, изипей и всички останали методи които се използват. В този случай всеки би имал доверие във форума, както и Итрейдъра ще бъде постоянно използван.
 

Горе