Измамници във Fiverr

Unforgiven

Member
Вчера пуснах един gig във Fiverr и няколко часа след това започнах да получавам съобщения от няколко различни профила, и всичките искаха да чатят с мен в Telegram. Отрязах ги всичките. Почти съм сигурен че са измамници, но не ми се занимаваше да разкривам каква им е точно схемата.
Някой друг попадал ли е на измамници във Fiverr?
 
Или са измамници или са тарикати, заобикалящи платформата. И в двата случая е кофти, защото шанса да те преметне някой е по-голям от това да се мине през платформата, която да гарантира, че и двете страни са получили обещаното от сделката. Аз лично не съм попадал там, но на други места е масова практика да си спестят разправията през самия сайт и най-вече комисионната. :)
 
Мисля, че това дори не са реални хора, а ботове, защото задават едни и същи въпроси. Вече ми става досадно да ги докладвам.
 
Мисля, че това дори не са реални хора, а ботове, защото задават едни и същи въпроси. Вече ми става досадно да ги докладвам.
Напоследък и в LinkedIn работи тая схема с ботовете. След 4-5 изречения чат, ако не си наивник, схващащ, че нищо добро няма да се случи.
 

Горе