Измикяр куриер на Speedy

От: Измикяр куриер на Speedy

Истинска история. Малко да разтопим ледовете, че темата е нажежена до ...
Пускам си куфар от Германия до адрес в България по DHL. Съответно куфара не пристига. Някой малоумник в Германия е решил, че BG e Белгия (BE). Проследяваме, куфара е в Белгия. Бюрокрация. Трябва да подам молба по ФАКС!!! (2015година, Германия, имейл не става), за да върнат пратката от Белгия до Германия, и аз лично пак да я пусна до България. Да де, но аз работя на кораб, днес съм тук, утре там. Отне ми 3 месеца и 8 молби да им обясня, че аз не искам да връщат пратката в Германия, а просто да прочетат адреса на получателя, и да я експедират до там. Та аз се прибрах отпуска, багажа го няма, и чак след като заминах пак на работа- жената си взе подаръците.
Защо го споделям това ли? Защото малоумници има навсякъде. Аз съм толерантен, когато тежестта на проблема не е от значение- не си струва да си хабя нервите. Много хора искат да те минат на принципа - ако мине. В края на краищата, като не ти изнася Спиди- сменяш ги и това е. Вярвай ми - ако се оплачеш от Еконт например, мерки ще се вземат веднага и утре, този същият куриер, може и да не е на работа. "До Врата" в куриерския бранш, носи същият смисъл като "до ключ" в строителството. Всеки трябва да си спазва договора. Точка.
 
От: Измикяр куриер на Speedy

Не стана ясно дали на пратката е било изписано пълното/цяло име на държавата или просто по ISO 3166 @ 2 Digits country code. Ако е било второто, то ясно чия (Versender) е била грешката.

Онлайн факсът си е лесен в днешно време чрез проста регистрацийка в дадени сайтове (без заплащане), но поне не са под D0S още.

Оплаквания си има и там принципно, разликата е, че след всеки пост отговарят, вкл. и на стената. При „Пишман пощи“ няма такава политика, нито социална ангажираност, но пък човек може да си закупи чорапи, чадър, мехлеми против изгаряне, книги, календар и други ексклузивни материали през дадените им „Пишман офиси“, често с липса на марки и кутии и/или пликове (feedbacks от различни градове различни офиси от различни хора).
 
От: Измикяр куриер на Speedy

Истинска история. Малко да разтопим ледовете, че темата е нажежена до ...
Пускам си куфар от Германия до адрес в България по DHL. Съответно куфара не пристига. Някой малоумник в Германия е решил, че BG e Белгия (BE). Проследяваме, куфара е в Белгия. Бюрокрация. Трябва да подам молба по ФАКС!!! (2015година, Германия, имейл не става), за да върнат пратката от Белгия до Германия, и аз лично пак да я пусна до България. Да де, но аз работя на кораб, днес съм тук, утре там. Отне ми 3 месеца и 8 молби да им обясня, че аз не искам да връщат пратката в Германия, а просто да прочетат адреса на получателя, и да я експедират до там. Та аз се прибрах отпуска, багажа го няма, и чак след като заминах пак на работа- жената си взе подаръците.
Защо го споделям това ли? Защото малоумници има навсякъде. Аз съм толерантен, когато тежестта на проблема не е от значение- не си струва да си хабя нервите. Много хора искат да те минат на принципа - ако мине. В края на краищата, като не ти изнася Спиди- сменяш ги и това е. Вярвай ми - ако се оплачеш от Еконт например, мерки ще се вземат веднага и утре, този същият куриер, може и да не е на работа. "До Врата" в куриерския бранш, носи същият смисъл като "до ключ" в строителството. Всеки трябва да си спазва договора. Точка.
Със СПИЙДИ не искам и няма да работя, нямам и сключен договор. Написах го вече. Но какво да направя, че са под-изпълнители на ДПД? А аз работя с ДПД...

С ЕКОНТ работя и глобите за рекламации при тях са жестоки. За това нямам и проблеми,защото всеки спазва правилата описани по Общи Условия. Прав си за това.
 
От: Измикяр куриер на Speedy

Не стана ясно дали на пратката е било изписано пълното/цяло име на държавата или просто по ISO 3166 @ 2 Digits country code. Ако е било второто, то ясно чия (Versender) е била грешката.

Не съм тръгнал да се заяждаме, но се предполага, че и на тебе ти е ясно, че няма как да пуснеш пратка без точен адрес, пощенски код, и пълното име на държавата. Тебе те уважавам, но в този случай, коментара ти е заядлив и непремерен. майната му. А колкото до онлайн факса- да, от къщи е лесно, но когато имаш ограничен ресурс онлайн, и си постоянно в движение... и особено, като работя с английски, а немския ми е на ниво- einz, zwei, drei, дрън, дрън... Какво да ти кажа. Бюрокрацията е една и съща навсякъде. За пича с DPD свързан с Спийди- Пиши направо на DPD, че спираш да работиш с тях, защото контрактора им тук не е коректен. Да видим как ще реагират. Това са бизнеси за много пари, и Вашето мнение на правилното място има значение!
 

Горе