Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

momcheto

Well-Known Member
Вчера влизам в профила си...Гледам...

Този профил е изключен от администратора.


Нямам възможност да вляза в профила си.
Така...писах писмо на въпросните господа...
И обяснението в прикачения файл.
Според ГАРГА съм ЛЪЖЕЦ и ИЗМАМНИК, защото съм добавил реклама от техния сайт.

Да обобщим: в поп-ъп прозореца пише

и отдолу има тяхна реклама... Според ГАРГА аз насърчавам потребителите да кликат на рекламите. САМО, че аз не съм написал "НАТИСКАЙТЕ ВЪРХУ БАНЕРА ПО-ДОЛУ". Ясно съм написал "ТЕКСТ".
В крайна сметка - даже никого не съм задължил и да гласува!!!
Да не говорим,че този банер бе един от тези с най-малко кликания в целия сайт.
Зададох им въпрос по имейл: "Това означава ли,че вашето мото е: НЕ ДОБАВЯЙ БАНЕР НА ГАРГА В САЙТА СИ".
Защото ако помислим логично, утре ще сложим надпис "Гледай филма като натиснеш тук" и защото има реклама под тези думи и нарушаваме правилата им...
Е, драги ми хора, поп-пъп рекламата поставих на 2ри юли (или 1ви).
Много преди това ГАРГА имаха да ми превеждат 145 лева по Пейпал и Ипей...и тези пари все още ги няма.
За първите 20 дни от юли пък имат да ми изплащат 270 лева...
Обща стойност: над 400 лева.
Факт е,че ми отговориха на имейла...Но на въпроса "трябва ли да поставим банер, когато се включим в тяхната система" - НЯМА. НА въпроса "защо не ми преведохте всички суми от юни" - НЯМА отговор. На въпроса "защо никой не направи забележка и не видя 20 дни,че съм нарушил правилата " - отговор няма.
Отговорът на последния е лесен - за да рекламирам мрежата им и накрая да се направят на задръстени и да ми отговорят:
Здравейте,
според договора, с който сте се съгласили
и НАРУШИЛИ, ние няма да преведем
натрупаните суми към Вас и автоматично
Ви блокираме достъпа до Вашият профил.


Продължавам да твърдя, че това НЕ Е насърчаване или "ПРИНУЖДАВАНЕ" на някого да клика на банерите на ГАРГА - ясно е написано "КЛИКАЙТЕ НА ТОЗИ ТЕКСТ", не на текста на банера - текстът на ТЕКСТА, който чете потребителят...

Какво да ги правя сега гарговците...?
Не ми е до парите - ВЯРВАЙТЕ! Вбесен съм от факта,че ме изкарват най-големия лъжец на планетата... А дори не съм помислял за нещо такова. И бога ми, ако бях това, което ме изкарват - нямаше да се занимавам да добавям поп-ъп реклама и да е толкова видно, а щях да симулирам фалшиви кликове... или нещо по-незабележимо...!!!
През целия си живот не съм си позволявал да взема чужда вещ, да открадна, да измамя...а днес някакви хора от фирма наречена ГАРГА (собственост на ЗАМУНДА ) ме правят най-голямата машина за обири в цялата страна, а дори няма причина. Най-смешното е,че сигурно 10 минути съм гледал долното изображение, за да открия какво "аджеба" съм объркал?!!!
Не можах да повярвам откъде ми дойде!
Но това е! Колкото по-точен и честен се опитваш да бъдеш, толкова по-голям глупак те правят!




 

Прикачени файлове

  • freeplanetas.jpg
    freeplanetas.jpg
    116.4 KB · Преглеждания: 101
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

За мен това е крайно - НЕКОРЕКТНО от тяхна страна , бизнес така не се прави..
Като видят този поп ъндър и като на тях не и харесва според мен трябва да направят - забележка да го махнеш.. , ако не го махнеш до определен срок тогава да ти блокират акаунта..... Та ти си им партниор ... правиш прилични посещения прилични пари и за теб и за тях... крайно нелоялно е от тяхна страна единственото нещо което може да ти дам като съвет е да ги тормозиш за тея пари които има да зимаш да ти ги платят или поне часта от тях 145....
Щом нямат нищо общо с поп ъндърите..
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

В случая наистина е редно да те информират, че не им харесва разположението на рекламата, но такива крайни мерки и запориране на цялата сума не ми се струва коректно.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Ами незнам какво да кажа просто. По-големи лъжци от тях няма. Трябва да си търсиш правата.
Тези 400 лева може да ти ги дадат 10 пъти повече с един добър адвокат.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Най-смешното е,че не мога дори да отворя "общите им правила". Тъпо, ама факт...
Аз им дадох шанс да премислят направеното.

Eто целия ни разговор, за да бъде темата полезна:
Вашият профил в ГАРГА е блокирани поради
засечена измама в един от Вашите сайтове.
Прикачено ще намерите доказателство,
както и извадка от договора, която гласи:

"2. Невалиден Клик - невалидни са например,
но не само, кликвания или импресии,
генерирани от неетични потребители,
автоматични роботи и източници на
трафик, както и от издатели, които
насърчават кликвания върху рекламните
банери."

В случая, Вие насърчавате Вашите
потребители да кликат на рекламният
банер на ГАРГА, което е против нашите
правила.

Учтиво Ви молим да спрете да използвате
нашата система, в противен случай, ще се
наложи да се обърнем към съответните
инстанции.

С уважение,
ГАРГА

Здравейте,
в текста е записано ясно и точно "НАТИСНЕТЕ НА ТЕКСТА", не на рекламата!
Освен това, на съответната позиция едва ли има някаква кликаемост.
Рекламата е по-долу.
Все едно да сложа текст ГЛАСУВАЙ ТУК и рекламата е под този надпис и да кажете "вие ги принуждавате"?!!!
Вижте, не съм конфликтна личност. Разбирам,че искате просто да ме разкарате от системата Ви. Няма проблем.
След като извършите всички плащания няма да има проблем. Ще спра използването.

Надявам се да коментирате по-горе написаното!

Здравейте,
според договора, с който сте се съгласили
и НАРУШИЛИ, ние няма да преведем
натрупаните суми към Вас и автоматично
Ви блокираме достъпа до Вашият профил.

С уважение,
ГАРГА

Аха, разбирам, господа!
Само ми е интересно, защо се направихте предния месец и не изплатихте 2 от дължимите суми. А този банер, за който говорите,че "нарушавал правилата Ви" е от юли месец. Какво точно нарушава? Пак ще попитам (тъй като отново подминахте въпроса и отклонихте) къде е написано "кликайте на банера", а не "кликайте на текста"...


Това ли е коректно отношение? Нима вярвате,че ако съм имал намерение да мамя и да лъжа щях да го направя толкова видно...?

Разбирам Ви...свършил Ви е бюджета и гледате как да ме елиминирате от схемата... Но въпросът е защо изчакахте чак до сега? ДА! За да рекламирам вашата мрежа...15 дни... и когато дойде време за разплащане...
А защо нямате телефонен номер в уебсайта си?
А защо никъде в правилата Ви не пише - не поставяйте банер в сайта си? Защото на практика така излиза!

Наистина не разбирам...Толкова ли желаете да сринете и малко останалия авторитет на "Гарга" и "Линкос"...?
Или това е целенасочена атака към мен и моя уебсайт?

Идеално разбирам,че на практика можете да си режете кампании както Ви дойде, но това ли е начинът?
Моля, да преразгледате отново случая...

Но да ми кажете "държахме ви 15 дни с тази реклама, нарушаваща правилата ни и Ви блокираме" е недопустимо и е неетична постъпка...
Жалко, защото аз бях един от малкото, които защитаваха Вашата фирма и вярвах в качеството и потенциала й!

С уважение,
Недко И.Н.


След това, което е изпратено към 18 ч вчера, не са отговаряли!
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

А според договора, който са заложили на тяхната страница, може толкова хубаво да си ги съдиш, както ти душа иска. Явно адвоката който за ползвали е бил леко некомпетентен и го е изготвил просто ей така. Прегледах го целият и в него никъде не е упоменато къде можеш или не можеш да поставяш техни рекламни карета или както те ги наричат точки. Предполагам си дрънкат глупостите благодарение на тази точка 2. Невалиден клик от параграф ТЕРМИНИ. Ако трябва да бъда честен, толкова нескопосано написано условие не съм виждал.
В темата за Гарга преди доста време бях написал мнението ми за тях. Радвам се, че не съм изгорял като теб с един вид "социални" реклакми, защото излиза, че си им въртял рекламите безплатно. При мен случея беше такъв, че им смъкнах рекламите от сайтовете ми, защото не бях доволен, че се върти само тяхната реклама. Резултата след 2 седмици без да се логвам в акаунта бе "блокиран от администратор", като на отправеното ми запитване чрез контактната им форма, така и не получих отговор.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

В случая наистина е редно да те информират, че не им харесва разположението на рекламата, но такива крайни мерки и запориране на цялата сума не ми се струва коректно.
Прав си, трябва да се съоюават такива неща. Говориме за бизнес, не за ти ми взе куклата, аз ти се сърдя, амя няма да ти кажа. Смехория е иначе. ;)

Аз нямам добро мнение за тях, поради факта, че имат кофти дизайн и като почнаха някои с тях сеи чакаха плащанията, а това не е редно, особедно като си голям и работиш с големи сайтове. Трябва да си държиш на качествените услуги и да може публишърите да ти имат доверие. Все пак то тях зависи и продаването на рекламта ти. Не съм ги ползвал, не мисля да го правя, за това оставям тези с житейския опит да си водят темата. ;)
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

И аз имам доста лошо мнение за конкретната система на Гарга. При наличието на толкова други подобни системи, ви съветвам да не се занимавате с тях.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Истината е, че рекламна мрежа не се прави толкова лесно. Хоп система, хоп вътрешна реклама и нещата сработват. Ц, хич не е толкова просто, особено пък, когато става дума за PPC.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

И аз си чакам тук плащане от тях...
Писах им мейл с въпрос къде точно трябва да ъплоудна снимка с подписания "документ", който ми изпратиха в .pdf формат, но отговор - няма.
Най-вероятно ще съм следващия блокиран и така ме е яд, че нямам пари да ги съдя...! Голям мерак имам да се разправям с мошеници, ама за тази цел трябват средства, защото те ще си наемат адвокат с нашите пари, което пък е още по-трагично.

Грозна история!
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Съди се при положение, че имате нещо подписано от двете страни. Иначе не знам как в съда ще те взимат на сериозно. За това нормалните програми имате едно такова накрая с I agree и се знае, какви са ти задълженията и техните един към друг. Така, ако си се присъединил и просто си ги въртиш без нищо едва ли може да се докаже (независимо от скриншотовете), че е имало някаква договорна (устна или писмена) между вас. :)

Искрено се надявам нещата да се оправят и да са в твоя насока. Но нека тези, които ги въртят подобни програми, да се замислят. По-добре да се знае, че не само се е бръкнала програмта за адвокат и/или юрист, за да ги изготви тия условия и задължения, но и че държи на тях. За това гледам скептично на такива програми без обратна връзка, камоли без някакъв агриимънт.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Чудя се защо изобщо им се вързвате на подобни "мрежи" Винаги си правете проучване за дадената мрежа и дайте само част от рекламната си площ, докато не съберете още мнения и наблюдения как работя и дали са коректни. Където засека техен банер само тяхната реклама виси.
 
От: От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

И аз да споделя - днес без никакво обяснение или предупреждение получих мейли, че всичките им реклами са дезактивирани и изтрити от рекламодателя - тоест Гаргата, защото бяха служебни. Добре че нямам много натрупани кликове и навреме показаха колко струват.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Като ще хейтваме дадено нещо, дайте да го правим като хората...
@truncho, ти не получи ли такова писъмце:
Garga.biz Ви уведомява, че преустановява рекламната си кампания.
Активните служебни реклами ще бъдат изтрити.
Ще бъде интегрирана нова опция, чрез която ще имате възможност да добавяте статични банери, които да се показват, когато няма публикувани реклами във позициите.
Очаквайте повече информация във връзка с новата опция.
?
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Да, дори вече е спряна, но предупредиха, че това ще се случи. С това съвсем се обезсмисли използването им. Изгърмях и аз с няк'ви 50 лева, но от мен 50, от друг - 100, от трети - 300..., парите се събират, те нагъват кебапчета и кюфтета, пък ние се чудим как да свържем двата края.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

На тези на които само са спрели служебната реклама, не виждам причини да не платят за кликовете до момента.
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Смесват нещата, има 1-2 баннати, което съвпада с периода на спиране на вътрешната реклама ;)
Като цяло, както казах, хич не е просто да направиш рекламна мрежа, особено пък за PPC ;)
 
От: Използването на ГАРГА е на Ваша отговорност!

Защото не отговарят на никакви мейли и въобще никакви ги няма.
 

Горе