Изпратена пратка с БГ Пощи

Здравейте,

Преди седмица направих продажба в EBay UK и изпратих пратката с БГ Пощи до Англия. С предимство е, тъй като казаха, че доставката ще отнеме 4-7 работни дни. Взех си и тракинг номер, но когато го въведа в бг пощи или track 17 излиза инфо за пратката докато е била в България. Как да разбера дали е получена от човека? Моля, ако имате опит с да споделите, защото до сега не съм изпращал с БГ Пощи...
 
Какво съдържа тракинг номера и плати ли за него? Има номера, които могат да се проследят само в границите на държавата от която е изпратена стоката.
 
Влез в техните пощи и въведи номера. Когато аз пращам пратки до САЩ, въвеждам този номер в тяхната система за проследяване, и когато стъпи при тях започвам да получавам информация. Ето как изглежда на USPS проследяването, англичаните няма начин и те да нямат
 

Прикачени файлове

  • IMG_1014.PNG
    IMG_1014.PNG
    87.8 KB · Преглеждания: 12
Благодаря ти, не се бях сетил да погледна в УК сайтовете.
Ето какво излезе.
tem:
RI246252575BG

from Bulgaria (Republic)

Latest update: Delivered

Your item, posted on 27/07/17 with reference RI246252575BG was delivered in DERBY PROVINCIAL PDO on 27/07/17.

Thank you for using our International Signed service.

Само мисля че са объркали датата на доставка, но както и да е :)
 
Би следвало да е доставена, но пък защо ще бъркат датите?!? Ти на коя дата си я изпратил?
 
Да, защото не вярвам да правят грешки. Между другото доста добре действат и за САЩ последните пратки много бързо пристигнаха, проблема остава само по обратния път :)
 
Experienced user here: за УК използвай сайта на Роял Мейл https://www.royalmail.com/track-your-item - за жалост, поради независещи причини от БГ Пощи, понякога писмата се отбелязват като без тракинг в УК, с други думи само в около 50% от случаите този тракинг номер ще работи в сайта на роял мейл. Пратките стигат за 4-7 раб. дни в 100% от случаите
 

Горе