Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте. Налага ми се да изпратя керамични изделия в БГ и евентуално в ЕС.

Притесняваме обаче да не стигнат на парчета, защото не са много евтини.

Какви са най-удачните начини за транспорт за БГ и какви за ЕС (куриер, пощи, влак, самолет) ? Може ли да се застрахова и т.н.?

Някой, който има опит в това моля да сподели.

Благодаря !
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Това дали ще оцелее една чуплива пратка зависи само от опаковането.
 
От: От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Аз съм работил с Speedy и Еконт за международни пратки, чупливи. Може да ги застраховаш, ако искаш. Пристигнаха невредими.

Колко струва застраховката?

Опаковане с въздушно фолио (от големите балончета) достатъчно ли е?
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Не. Най-добре в стиропор да се издълбае дупка с формата на предметите и отгоре да се захлупи с друго парче стиропор. Така опасността от счупване е нулева. Естествено транспортирането трябва да е в кашонче и предметите не трябва да са в контакт помежду си.
 
От: От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Не. Най-добре в стиропор да се издълбае дупка с формата на предметите и отгоре да се захлупи с друго парче стиропор. Така опасността от счупване е нулева. Естествено транспортирането трябва да е в кашонче и предметите не трябва да са в контакт помежду си.

Мерси. ,,,,,
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

НЕ използвай бг пощи. Върнаха ми колет от САЩ, че клиента не го беше приел.. Имаше огромна дупка в долната част и целият колет беше деформиран. Не знам как стоката не беше изпадала.
+ Това имаше етикет чупливо + приоритетна доставка абе всички екстри :)
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

По някакви евро правила за застраховките опаковката трябва да е достатъчна за да предпази пратката от падана от височина 60 см.
Иначе застраховката не важи.
Инфото ми е от куриера на спиди.
 
От: От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

НЕ използвай бг пощи. Върнаха ми колет от САЩ, че клиента не го беше приел.. Имаше огромна дупка в долната част и целият колет беше деформиран. Не знам как стоката не беше изпадала.
+ Това имаше етикет чупливо + приоритетна доставка абе всички екстри :)

Еми за Европа какво мога да ползвам?

Има ли разлика м/у наземен (влак) и въздушен транспорт от гледна точка предпазване на колета?
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Къде в Европа
за Румъния и Гърция Рапидо
за Западна Европа Интерлогистика

Мерси! А цените как вървят. Предполагам са по-скъпи от БГ пощи.
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Е ползвай търсачките, провери и сравни цените в сайтовете им.

Мерси! А цените как вървят. Предполагам са по-скъпи от БГ пощи.
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Всичко на готово, къде ще се занимава да търси за 20 секунди да стигне до таблицата. Заеби, ако може некой да му пусне линк направо ще е най-добре...
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Е той ако не положи този минимален 'труд' за 5мин какъв бизнес ще върти :) Инфото му е предоставено. Аз им звънях директно и ми пращаха цените на мейла. И в сайтовете им ги има също.
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Всичко на готово, къде ще се занимава да търси за 20 секунди да стигне до таблицата. Заеби, ако може некой да му пусне линк направо ще е най-добре...

Е че разбира се. Ако имаше и кой да ми връзва обувките щеше да е екстра. (шегувам се ест)

Ще си ги проверя.

Мерси за инфото пичове.
 
От: Изпращане на чупливи предмети в България и ЕС - Въпрос?

Е за кво да не му кажете, ако знаете?

За Бг мога да споделя, понеже пращам принт стъкла - с Еконт оскъпява само 1% от застрахованата стойност, което нищо не е.
Ние си ги опаковаме с бъбълси. Слагаме стереопор за основа. Да, става по-скъпо като пратка.
 

Горе