Изработка на информационен сайт с IT новини и форум

MoRd3ka1

New Member
Здравейте, предполагам че пиша на правилното място, относно моя въпрос. Знам че теми по този въпрос са коментирани много пъти и че отговора може да варира в много голям диапазон (въпреки че ако сме реалисти, никой който пише във форум питайки по въпроса, не е готов да даде 10000 хил.+ лева за направата на сайт, такива хора знаят какво искат, за какво плащат и т.н, така че нямам нужда от отговори като "от 200 до 20000 хил. лева може да ти струва" примерно). Предполагам, че вече разбрахте същината на тази тема и моя въпрос, а именно - Колко ориентировъчно може да ми струва направата на един сайт, включващ форум и още няколко раздела за новини, относно IT сферата (хардуер, софтуер и т.н)?. За уникален дизайн за момента не мисля, но към цената може да се добави и домейна, ако има още нещо, от което сайт би имал нужда, също може да ме подсетите и да го добавите в списъка. Благодаря предварително на тези, който са достатъчно точни да обърнат внимание на темата ми, да отговорят на въпроса адекватно (да не отговарят само с цел да омаловажат моя въпрос).

cross

Well-Known Member
На каква форумна система сте се спрели? Нещо съвсем опростено или advanced (като XenForo- системата на този форум, например)?
Сайтът на WP ли искате да бъде или няма значение?

MoRd3ka1

New Member
На каква форумна система сте се спрели? Нещо съвсем опростено или advanced (като XenForo- системата на този форум, например)?
Сайтът на WP ли искате да бъде или няма значение?
Първо, благодаря Ви за бързия отговор. Да Ви кажа честно, нямам опит в тази сфера почти никакъв. Бих дал пример относно как искам да изглежда сайта, като не е казано на 100%, че трябва да изглежда по същия начин и със същия дизайн, но с подобна структура - Пример. Надявам се, че това няма да се счита за реклама от админите.

Luftwaffe

Member
Kaldata.bg е на WordPress, а форумът - на IPB.

За първото ще получиш много оферти да ти инсталират тема от ThemeForest.net за общо 150-300 лв. А след някоя и друга седмица вероятно ще пуснеш тема във форума "Търся някой да ми оптимизира сайта, че много бавен".

IPB е платен софтуер, но може да се сложи нещо безплатно като MyBB. За тази част няма да има толкова много мераклии, понеже ще е непозната територия за повечето. Една част ще предложат услугите си с намерението да се учат в движение. Трудно е да се каже колко ще поискат.

MoRd3ka1

New Member
Kaldata.bg е на WordPress, а форумът - на IPB.

За първото ще получиш много оферти да ти инсталират тема от ThemeForest.net за общо 150-300 лв. А след някоя и друга седмица вероятно ще пуснеш тема във форума "Търся някой да ми оптимизира сайта, че много бавен".

IPB е платен софтуер, но може да се сложи нещо безплатно като MyBB. За тази част няма да има толкова много мераклии, понеже ще е непозната територия за повечето. Една част ще предложат услугите си с намерението да се учат в движение. Трудно е да се каже колко ще поискат.
Благодаря Ви за мнението. "Това е готова платформа - IPB, естествено, пипната е тук там, цената й е някъде около €300 по последни спомени които имам". Това е едно друго мнение, което получих след като дадох за сравнение, посочения пример по-горе, според вас това правилна оценка на цената ли е?

Горе