Търся: Изработка на магазин за козметика

irkum

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Търся сериозен човек за изработката на интернет магазин за Българска козметика
Имам около 100 продукта
В момента съм на Cloudcart и ще се наложи и мигриране съответно.
Искам стандартните неща :
Бързина, мобилна визия, СЕО оптимизиране, еконт модул, месинджър бот и всичко друго , което е необходимо, за да може да продава нормално.
Приемам и оферти за закупуване на вече готов сайт
 
Търся сериозен човек за изработката на интернет магазин за Българска козметика
Имам около 100 продукта
В момента съм на Cloudcart и ще се наложи и мигриране съответно.
Искам стандартните неща :
Бързина, мобилна визия, СЕО оптимизиране, еконт модул, месинджър бот и всичко друго , което е необходимо, за да може да продава нормално.
Приемам и оферти за закупуване на вече готов сайт
Може ли да споделиш с какъв бюджет разполагаш, за да са съобразени офертите?
 
Може ли да споделиш с какъв бюджет разполагаш, за да са съобразени офертите?
Защо да ти казва бюджет? Казали са какво искат. Ти спокойно може да си отправиш офертата.
Защото, оказването на бюджет изисква познание на системите и кодирането. Клиента не е длъжен да ги знае.
Казва ти какво иска, а ти казваш може на готова система хиляда лева, може на готова плюс кустъм две хиляди, може на изцяло къстъм десет хиляди.
Така е правилно според мен, защо клиента изобщо трябва да ти казва сума.
 
Защо да ти казва бюджет? Казали са какво искат. Ти спокойно може да си отправиш офертата.
Защото, оказването на бюджет изисква познание на системите и кодирането. Клиента не е длъжен да ги знае.
Казва ти какво иска, а ти казваш може на готова система хиляда лева, може на готова плюс кустъм две хиляди, може на изцяло къстъм десет хиляди.
Така е правилно според мен, защо клиента изобщо трябва да ти казва сума.
Има много причини за това клиентът да казва сума:
1. Всеки, когато стартира някаква дейност, независимо дали е ремонт на спалнята или нов бизнес има сума, която е готов да отдели за проекта. Независимо дали се нарича "бизнес план" или с по-просто наименование.
2. Работа на специалиста е да предложи оптимално решение за бюджета. Не е необходимо да познава "системите и кодирането", но клиентът, който няма опит със сигурност ще се обърка при представянето на множество оферти. И като цяло не се прави така - всеки си има някакъв таргет, едни правят сайтове за ден срещу 100лв, други къстъм решения за много пари.
3. Сериозните хора се занимават с 1 нещо. Ако клиентът иска да прави сайт за 200-300лв аз не бих предложил оферта, също така и ако има 50000лв бюджет - тогава ще очаква много повече къстъм решения, каквито аз не предлагам, защото моята фирма е фокусирана в WP разработката.
4. В случай, че цената на едно нещо е 5лв, но клиентът има 4лв директно мога да напиша кое може да се премахне от заданието без това да влоши качеството на проекта, за да влезем в бюджета. Или ако има 1лв изобщо да не предлагам оферта и да губим време в разговори.

С няколко думи - спестява време и на двете страни, когато така или иначе определения бюджет за проекта се сподели публично. Спестява доста излишни разговори и коментари и позволява да си изготвиш офертата бързо.

Не е фатално, ако го няма, но не виждам причина и да се крие.
 
Имам готов инсталиран и коректно конфигуриран магазин, с подходяща визия и функционалност с предназначение козметични и парфюмерийни продукти.

Линк към магазина: https://kupete.online

Създал съм го с ясната идея да го предлагам на желаещ да развива подобен бизнес в интернет.
Системата е надеждна, приятна за работа, лесно се обслужва. Подлежи на къстамизиране.
Магазина може да бъде преместен/мигриран/ на желан хостинг с желан домейн в много кратък срок.
Предлагам и обучение/запознаване/ с всичко необходимо за работа със системата.
С две думи: За час-два премествам магазина, за още толкова обяснявам, донастройваме, променяме менюта, категории, банери. За ден два качваш 100-те си продукта и си готов да се рекламираш и да започнеш да продаваш.

Повече подробности бих предоставил в нарочен разговор.

P.S. Ако не ти допадне тази визия, може да изглежда и така:

https://kupete.online/home-2.html

https://kupete.online/home-3.html

https://kupete.online/home-4.html

https://kupete.online/home-5.html

https://kupete.online/home-6.html

И всичко това го предлагам на приятно допустима цена, която ще финализираме след като уточним всички подробности по проекта.
Желая успех, каквото и да решиш.
Поздрави!
 
Имам готов инсталиран и коректно конфигуриран магазин, с подходяща визия и функционалност с предназначение козметични и парфюмерийни продукти.

Линк към магазина: https://kupete.online

Създал съм го с ясната идея да го предлагам на желаещ да развива подобен бизнес в интернет.
Системата е надеждна, приятна за работа, лесно се обслужва. Подлежи на къстамизиране.
Магазина може да бъде преместен/мигриран/ на желан хостинг с желан домейн в много кратък срок.
Предлагам и обучение/запознаване/ с всичко необходимо за работа със системата.
С две думи: За час-два премествам магазина, за още толкова обяснявам, донастройваме, променяме менюта, категории, банери. За ден два качваш 100-те си продукта и си готов да се рекламираш и да започнеш да продаваш.

Повече подробности бих предоставил в нарочен разговор.

P.S. Ако не ти допадне тази визия, може да изглежда и така:

https://kupete.online/home-2.html

https://kupete.online/home-3.html

https://kupete.online/home-4.html

https://kupete.online/home-5.html

https://kupete.online/home-6.html

И всичко това го предлагам на приятно допустима цена, която ще финализираме след като уточним всички подробности по проекта.
Желая успех, каквото и да решиш.
Поздрави!
Извинявайте, но наистина ли предлагате това за готов магазин? Погледнете теста за скорост.
Дизайна и хаотичната подредба на продуктовата страница даже няма да ги коментирам.
1685132712191.png
SEO-то го няма никакво - URL адреси със slug /nachalo/, мета описанията са останали lorep ipsum. Освен това сте оставили 4 демо начални страници да се индексират. И то как:
1685132810924.png

Защо изобщо сте пуснали този сайт да се индексира? Сериозно, това е престашоп с налято демо съдържание и се продава за готов онлайн магазин... някой много ще се набута с това нещо.
 
Да "колега" CROSS, това имам с тази начоеност, това предлагам. Шаренийка.
А да заспиш спокойно ще споделя, че мога да направя сайт и да има и такива параметри, че и по добри.
Всичко е въпрос на желания. Направата е лесна работа.
Що се отнася до SEO-то го няма никакво - URL адреси със slug...
Той нали магазина ще се мести-изгражда на друг желан домейн. какво ти SEO търсим сега?
Какво общо ще има сегашната индексация на сегашния домейн с този на новия домейн на бъдещия собственик?
Недоумявам?
Но аз така или иначе теб никога не съм те разбирал в годините съфорумстване.
Карай, бъди здрав да твориш. Мен не ме мисли, аз си се оправям някак си в живота.
Бъди позотивен и живей щастливо.
Поздрави!
0022.jpg

Апропо:
0033.jpg
 
Последно редактирано:
@nikolov42 , вземи поне смени шрифта с някой дето поддържа кирилица, че тоя дефолтен serif хем е грозноват и не пасва особено на стила, хем хич не бега с непреведените стрингове дето си излизат с оригиналния шрифт.

@cross , вместо да критикуваш, вземи си погледни "фирмения" сайт, че е тотал щета - не само като визия, ами и като техническо изпълнение:

mintsoft.png

  1. Лейаутът що така се чупи - щото не се редят така кутийки :)
  2. Инлайн стиловете да речем че си имал причина да ги намацаш там (едва ли)
  3. Защо в целия сайт не ти излиза готиния шрифт, ами грозния дефолтен sans-serif? Просто щото не си написал правилно името му :D
ТЛДР: Да седнете и двамата най-накрая и да го научите тоя CSS!

От години ви гледам да предлагате да правите сайтове на хората, а немате грам идея от базова уеб технология?!
Представям си ако нещо по-сложно се наложи да барате...
 
Сега като подкара тоя разговор за скорости колега и си викам:
Я чакай да видя проектите в сайта от профила на колегата CROSS, които е направил.
Как се държат те в https://pagespeed.web.dev/analysis/https-beautycodesalon-co-uk/s5qm5fv0k0?form_factor=mobile

Малиии, дано не си им взел пари на тия хора, че утре като им драсна един имейл да си видят скоростта, може и ретърн на средства да се получи.
Ама баба така ми казваше: Не пикай срещу вятъра дете, че по теб ще по върне.
Оле майко, ма то и другия сайт от портфолиото ти със ефективност 20 бе човек.
Стига де, това не е реално. Нещо Insights

ще се е бъгнал, че показва такива стойности.
Ама, аз и на тия ще драсна един имейл. Ей така да си знаят майстора, както се казва.

https://pagespeed.web.dev/analysis/https-neverknow-bg/1c5sku9p4u?form_factor=mobile

Пуснах за тест и твоя фирмен сайт. Няма да казвам нищо, той сам говори.
Успех колега и чакай включване!
cross.jpgcrosss-2.jpg
 
@nikolov42 , много злобно отношение, провокирано от съвсем градивна критика. Вместо да си оправиш твоите бакии си тръгнал в моето портфолио да ровиш. Все пак ще ти отговоря, не че има смисъл - можеш да погледнеш проекти, които са издадени току-що каква скорост имат. Това какви некомпресирани снимки са качвали клиентите след като е издаден сайтът въпреки инструкциите не е вина на разработчика. Нито пък други неща, които са си добавяли сами. А иначе сайтовете са доста по-подредени и функционални от това, което ти си постнал тук. Може да пишеш на когото искаш, хората са си получили сайта и сме приключили проектите отдавна.

"Що се отнася до SEO-то го няма никакво - URL адреси със slug...
Той нали магазина ще се мести-изгражда на друг желан домейн. какво ти SEO търсим сега?"
Ако не знаеш какво е slug ще ти кажа, че като изместиш сайта slug-a си остава същия. И че тази URL структура няма нищо общо с добрите практики при навлизане в дълбочина на контента. Breadcrumbs също не са наред. И те ли ще се сменят автоматично от новия хостинг?
Толкова т.нар. специалисти се навъдиха, че вече onPage SEO-то се превърна в лукс, а не незаменима част от проекта.
1685137811054.png
И това при категорийна страница от този вид:
1685138047433.png

Защо по дяволите половината адреси завършват с .html, а другата половина са без? Това е пълен абсурд.

Едното меню заема цял екран. Чудесен UX...
Пиша "боя за коса" в търсачката, която между другото се отваря с двеста зора. Този продукт го имаш , но хоп - изненада:
1685138392859.png
Полупреведена 404 страница се отваря.

Нужно ли е да обяснявам, че при липса на резултат от търсенето би следвало да се върне обикновен текст “не са намерени резултати”, а не 404 страница? Знаеш ли в този вид това как ще товари сървъра и колко грешки ще светнат в сърч конзолата?

Отваряме продукт на мобилна страница - свързани продукти смесени с другите. Никакво визуално разделение. При 80% мобилен трафик този сайт е абсолютно нефункционален. Защо просто не благодариш за това, че някой сяда и ти ги показва всички тези неща, а вместо това ме нападаш? Просто го оправи и не предлагай нещо толкова калпаво. Честно, скоростта е най-малкият проблем тук.А можеше просто да кажеш, че ще оправиш безспорните пропуски и да предложиш наистина добър продукт на клиента. Вместо това плашиш с писане на мейли.

ПП: Доста е жалко да си постваш тестове 100/100 от различен URL, не този който продаваш, при това от версия за компютри. Пък чуждите ги даваш от мобилна.
Все пак да питам - в това състояние ли смяташ да продадеш сайт?

@contra , в близките дни пускаме ъпдейтнат сайт. Знаем за тези грешки и са оправени в последната версия.


Прекратявам писането си тук, не виждам смисъл да спамим темата на човека повече.
 
Последно редактирано:
Търся сериозен човек за изработката на интернет магазин за Българска козметика
Имам около 100 продукта
В момента съм на Cloudcart и ще се наложи и мигриране съответно.
Искам стандартните неща :
Бързина, мобилна визия, СЕО оптимизиране, еконт модул, месинджър бот и всичко друго , което е необходимо, за да може да продава нормално.
Приемам и оферти за закупуване на вече готов сайт
Игнорирай спора, тук във форума си е така, това да не те плаши.

@Kortes бюджета е насока, изискванията в случая за мен не са.
Ако имаш и/или искаш да дадеш оферта на човека спрямо инфото, което е дал, никой не те спира.
 
Игнорирай спора, тук във форума си е така, това да не те плаши.

@Kortes бюджета е насока, изискванията в случая за мен не са.
Ако имаш и/или искаш да дадеш оферта на човека спрямо инфото, което е дал, никой не те спира.
По-скоро гледам на нещата от страна на поръчител. Не правя сайтове и не смятам за напред.
Когато търся оферта и някой първо ме пита за парите, директно го отсявам. Пресполагам и при други е така.
Примерно един производител на ябълки. Човека печели 7-8 бона на година, 100к на година. Чул от някъде, че ако си направи онлайн магазин може да печели по 130-150к. Пуска оферта искам онлайн магазин, ти почваш ама какъв ти е бюджета, на Лаварел, HTML или CMS да го правим. От къде на къде производител на ябълки трябва да знае тези неща. Образно казано.
Принципно няма нужда от тези глупости, колкото по-обобщена информация толкова по-добре.

Човека си е казал каво иска, ти си най-обър с уордпрес примерно или мислиш, че ще му пасне на нуждите. Обясняваш накратко, като на дете. Казваш плюсове минуси и той да си решава. Иначе се вкишва ситуацията.
С една дума, бюджета може да е хиляда и пет хиляди, ти зависи дали ще убедиш човека кое е по-добре за него и бизнеса и по какъв начин ще поднесеш офертата си.
Поне така ги виждам аз нещата.
 
Когато търся оферта и някой първо ме пита за парите, директно го отсявам.

Същото е и при отсрещната страна.
Три реда "задание" е предпоставка за начална дискусия, не за оферта.

Тия дето директно искат "оферти" (в числово изражение) в резултат от подобна обява, значи ги интересуват най-вече парите.
Съответно най-подходящите изпълнители за такива проекти са или в ДевБГ (или както там се казваше) групата във Фейсбук, или във фрийланс.бг, или са в майчинство и инсталират Темефорест темички докато бъркат кашата на бебито :D
 
Същото е и при отсрещната страна.
Три реда "задание" е предпоставка за начална дискусия, не за оферта.

Тия дето директно искат "оферти" (в числово изражение) в резултат от подобна обява, значи ги интересуват най-вече парите.
Съответно най-подходящите изпълнители за такива проекти са или в ДевБГ (или както там се казваше) групата във Фейсбук, или във фрийланс.бг, или са в майчинство и инсталират Темефорест темички докато бъркат кашата на бебито :D
Ти нещо не си разбрал. Производителя на ябълки или собственика на офлайн бизнес, който най-често има нужда от онлайн магазин, трябва да наеме някой или фирма за да ти изготви "задание".
Той, ако имаше време и знания сам ще си инсталира темата - не е някаква галимация.
Почти никой от хората с пари, които познавам не знае що е CMS и няма нужда да ги знае. Ваша е работата да ги убедите, че ще свършите на-добре и евтино работата.
Впрочем, виждам го като обява за работа - обеснявам каква е работата, казвам си изискванията и тези, които питат първо за парите са ясни. Те или са яко закъсали, трябват им спешно пари или търсят работа независимо каква и не са наясно със способностите си.
 
Впрочем, виждам го като обява за работа - обеснявам каква е работата, казвам си изискванията и тези, които питат първо за парите са ясни. Те или са яко закъсали, трябват им спешно пари или търсят работа независимо каква и не са наясно със способностите си.

Точно обратното - който веднага отправи оферта в парично изражение, обикновено значи че е отчаян. И като бонус - няма ясна представа какво и как ще сътвори. Просто му е важно да вземе някакви кинти, останалото "ше го мислиме после..."

Пък ако отидеш в реномирано студио, едва ли ще те питат директно, ама ще те проверят в ТР, всячески ще те претеглят и ако не видят индикации за дебел бюджет, любезно ще те пратят да пиеш едно в близкото кафене (може и за тяхна сметка) :)
 
Впрочем, виждам го като обява за работа - обеснявам каква е работата, казвам си изискванията и тези, които питат първо за парите са ясни. Те или са яко закъсали, трябват им спешно пари или търсят работа независимо каква и не са наясно със способностите си.

Ти за кеф ли работиш само? Ела ми свърши една работа, пък ако ми поискаш и пари, значи си ясен. :D

За дребни проекти, които стават бързо и има ясни цели, може лесно да се даде цена. За по-големи неща, с много неясноти, се говори с клиента и се изчистват всички подробности, след което може изпълнителят да даде оферта и варианти. Когато се започва набързо, има тенденция проектът да набъбне в процеса на работа, а бюджетът почти винаги е "много ограничен".

Затова е редно още в началото да се почне с бюджет. Клиентът може и да не разбира от технически неща, но знае колко може или иска да похарчи. Защо да се губи време в разговори седмица или месец, а като уточните заданието накрая клиентът да ти изплющи, че има 1000лв бюджет, а мераците му ще струват 10к? Случвало се е неведнъж.

Всеки си има собствена представа за скъпо и евтино, затова е добре да си наясно с рамките на другата страна възможно най-рано.
 
Последно редактирано:
Ще се опитам да ви отговоря с друг пример.
Искате да си направите хидроизолация на гаража, защото отгоре на покрива ви бетона се е напукал и също така вътре искате да прекарате ток, вода и топлоизолация за да ви е уютно на колата или ако речете да прекарате повечко време през зимните месеци.
Влизате в магазина и казвате - Ами аз изкам да направя хидроизолация и топлоизолация на гаража, също да прекарам вода и ток.
Според вас е редно да ви попитам - За какви пари говорим и какви продукти искате да ползвате.
Първо, не е етично да се почва от парите, за да не му чупиш хатъра на човека.
Второ, той не е длъжен да познава хидроизолационните продукти защото технологиите се менят постоянно и на пазара се появяват нови иновативно продукти, къде къде по-ефективни от остарелите вече.
Това е наша работа, да ги знаем тези неща и да предложим на клиента оптималното за него решение, като цена и ефективност. Но това пак се изясняване в процес на разговор.
По важно в случая е да се изслуша казуса и да се даде насока на клиента, ако може да се помогне макар и частично.
Дори и да не свършиш работата, клиента е удовлетворен от теб, от знанията ти и отношението ти. Той може да те препоръча на друг свой познат или след време, ако не е доволен от твой колега (конкурент) пак да се върне при теб.
Пак казвам, когато питате директо за парите (бюджета) вие директно унижавате човека. Разбираш ли - виж кой съм аз, мога всичко ама кажи за парите, че нямам време за губене в празни приказки.
Ако това ви е мисленето - успех, ама надали.
 
Последно редактирано:
Ще се опитам да ви отговоря с друг пример.

Пак даваш примери с някакви неща, дето си имат фиксирана цена на квадрат / парче / продукт. Пак си дълбаеш в това, че клиентът не разбира. Никой не казва, че трябва да разбира. Искам само да ми каже колко иска да похарчи, 100лв, 1000лв, 10000лв, и му казвам какви са вариантите за тази сума. И между другото, в много магазини като идеш и кажеш трябва ми Х, те питат "до колко пари", щото може да стане за 200 и за 1000.

Говоренето за пари е притеснително само за хора, които ги е страх от тях и мислят на дребно. Ако човекът поиска съвет - ще му бъде даден, както и ще бъде насочен към по-евтин вариант / фирма / колега, ако бюджетът му е твъде малък. Не виждам проблем с това.

Никой не се прави на интересен, "кой съм аз" и т.н. Може да му кажеш, че бюджетът му е твърде малък за твоите услуги и пак да се отнесеш с разбиране. Просто няма смисъл да се губи супер много време в писане на задание, когато няма как да стане за сумата, с която разполага.
 
Аз никога не питам за бюджет, но в тая сфера си е легитимен въпрос и спестява много време.

Онлайн магазин може да се направи за 500 лв, може и за 50к.
Даже и за 200 лв може да стане ако се налага :)
Въпросът е дали ще отделим няколко часа за опознаване или направо ще заковем един от главните параметри и около него ще (или няма да) градим нещо.
 
  • Like
Реакции: Sky
Пак даваш примери с някакви неща, дето си имат фиксирана цена на квадрат / парче / продукт. Пак си дълбаеш в това, че клиентът не разбира. Никой не казва, че трябва да разбира. Искам само да ми каже колко иска да похарчи, 100лв, 1000лв, 10000лв, и му казвам какви са вариантите за тази сума. И между другото, в много магазини като идеш и кажеш трябва ми Х, те питат "до колко пари", щото може да стане за 200 и за 1000.

Говоренето за пари е притеснително само за хора, които ги е страх от тях и мислят на дребно. Ако човекът поиска съвет - ще му бъде даден, както и ще бъде насочен към по-евтин вариант / фирма / колега, ако бюджетът му е твъде малък. Не виждам проблем с това.

Никой не се прави на интересен, "кой съм аз" и т.н. Може да му кажеш, че бюджетът му е твърде малък за твоите услуги и пак да се отнесеш с разбиране. Просто няма смисъл да се губи супер много време в писане на задание, когато няма как да стане за сумата, с която разполага.

Може би всеки да е прав за себе си.
Ако не всеки ден, то през ден някой идва с идеята, че ще си реши проблема за 200 лв примерно, защото той не знае кое колко струва. Следва ние да му обясним и предложим краткосрочно и дългосрочно решение. В повечето случаи оставят към 800-1000 лв. И пак се връщат, защото са доволни.
Просто ние не работим така. Също съм забелязал, че ИТ-тата не могат да си продават услугите. По-добре да си наемат някой да им договаря работите.
Аз говоря от опит, гледам и ти говориш от опит. Явно опита ни е различен.
 

Горе