Търся: Изработка на магазин за козметика

ИТ-тата не могат да си продават услугите.
Те затова повечето такива проекти отиват не при ИТ-та, а при обикновени търговци - собственици на "агенции", "студиа" и "фирми".

И после въпросните търговци или търсят някое ИТ да свърши работата (ако бюджетът го позволява), или почват да подпитват по форуми и социалки "как да направя това", "как да направя онова", "..." :)

Даже наскоро един такъв беше пуснал уж обява за работа (в dev.bg май беше) и като УЖ тестово задание беше показал един недонаправен магазин и искаше кандидатите да му кажат как да реши проблемите :D

Подобни примери много, вкл. и в настоящия форум.
 
Също съм забелязал, че ИТ-тата не могат да си продават услугите. По-добре да си наемат някой да им договаря работите.
Аз говоря от опит, гледам и ти говориш от опит. Явно опита ни е различен.

Със сигурност е така. Аз не казвам, че при мен всички обявяват бюджет предварително, зависи от проекта, но е за предпочитане със сигурност. А и клиентите си личат, кой е сериозен и кой ръчка за цени само. При мен са повече малки до средни проекти, рядко по-големи. И са основно няколко много стари клиента, с които сме наясно в какви рамки се движим. Но съм имал и случаите с много загубено време в обяснения и накрая аз давам цена 2к, клиентът очаква 200...
 

Горе